Elżbieta II nie chodziła na randki. Co jeszcze straciła królowa?

Nie ulega wątpliwości, że życie królowej Elżbiety II było zupełnie wyjątkowe. Monarchini miała w nim okazję poznać ludzi i miejsca, o których my, zwykli śmiertelnicy, moglibyśmy jedynie pomarzyć. Ale królowa, z racji swojego urodzenia, a później piastowanego stanowiska, nie miała też nigdy okazji robić rzeczy, które są dla zwykłych ludzi oczywiste. O tym, co straciła, przeczytacie poniżej!

Królowej Elżbiecie II przez całe życie niczego nie brakowało – wręcz przeciwnie, jej życie upłynęło w luksusie i w otoczeniu najpotężniejszych osobistości tego świata. Z pewnością jednak monarchini  może żałować, że nie było jej dane doświadczyć rzeczy, które są bliskie zwykłym śmiertelnikom. Poniżej prezentujemy wam pięć czynności, których Elżbieta II nie miała szansy zrobić przez całe swoje długie życie.

Randki

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale królowa Elżbieta II nigdy nie chodziła na randki. W 1939 r. Elżbieta, jako młoda księżniczka, zakochała się bez pamięci w młodym księciu Filipie z Grecji i Danii . I tak już zostało.

Szkoła

Obecnie członkowie rodziny królewskiej uczęszczają do najlepszych prywatnych szkół w Anglii, dość powiedzieć, że na przykład synowie księcia Karola – William i Harry, naukę pobierali w renomowanym Eton. Ale królowa Elżbieta wraz ze swoją siostrą, księżniczką Małgorzatą, do szkoły nie chodziły. Obie księżniczki uczone były prywatnie, przez najlepszych nauczycieli, jacy w owym czasie byli w kraju.

Test na prawo jazdy

Widok królowej Elżbiety II za kółkiem nikogo nie dziwi, zwłaszcza w Szkocji, gdzie lubi ona jeździć na polowania. Ale, co ciekawostka, królowa nigdy nie musiała zdawać testu na prawo jazdy i nie posiada stosownego dokumentu, który wydawany jest w jej imieniu. Wiadomo jednak, że królowa nauczyła się jeździć samochodem w czasie II wojny światowej.

Głosowanie

Królowa Elżbieta II, jako głowa państwa, musi pozostać neutralna. I choć głosowanie w wyborach powszechnych nie jest w przypadku monarchy nielegalne, to byłoby źle odebrane przez społeczeństwo. Królowa zatem nie głosuje i nigdy nie okazuje swoich preferencji politycznych, choć na pewno takowe posiada.

Posiadanie paszportu

Mimo że była najczęściej podróżującym głową państwa w historii, królowa Elżbieta II nigdy nie posiadała paszportu.Ponieważ wszystkie brytyjskie paszporty są wydawane w jej imieniu, sama nie potrzebowała tego dokumentu.

Praca od 9 do 17

Grafik królowej Elżbiety II przez całe życie był raczej napięty, a monarchini nie stroniła od angażowania się w sprawy polityczne, społeczne, a przede wszystkim w czynności reprezentacyjne. Jednak królowa nigdy nie miała tzw. pracy od 9 do 17.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Poppy Day, czyli o co chodzi z tymi maczkami…

W Polsce 11 listopada obchodzi się Dzień Niepodległości, a...

9,3 mln ludzi żyjących w UK doświadcza biedy i głodu

Ponad 9 milionów osób żyjących w Wielkiej Brytanii doświadcza tak skrajnego poziomu ubóstwa, że są uzależnienie od żywności rozdawanej przez organizacje charytatywne. Liczba osób doświadczających tego, co definiowane jest jako "bieda i głód" ("hunger and hardship") jest o milion większa, niż jeszcze pięć lat temu.

Housing Benefit zostanie zamrożony w przyszłym roku

Brytyjski rząd potwierdził, że kwota Housing Benefit, o który mogą ubiegać się najemcy prywatni, pozostanie zamrożona w przyszłym roku.

WAŻNE: Dyżur konsularny na Wyspie Jersey został zaplanowany na 28-29 listopada 2024

Jak informuje oficjalny serwis polskiej Ambasady w Londynie w dniach 28-29 listopada 2024 roku (są to czwartek i piątek) odbędzie się dyżur paszportowy na Wyspie Jersey. Przypominamy, iż na spotkania w ramach dyżuru obowiązuje rejestracja online, za pośrednictwem systemu e-Konsulat.

Polski imigrant umiera z powodu zaniedbań brytyjskich pracodawców

Polski imigrant w UK umiera na krzemicę, nieuleczalną chorobę płuc, wywołaną latami pracy w chmurach pyłu kamieniarskiego. Historia 48-letniego Marka M. jest nie tylko tragiczna sama w sobie, ale powinna być przestrogą dla innych.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie