Polacy stracili pracę razem z 2 tys. innych pracowników ze znanej firmy produkującej kanapki w Londynie

Jedna z największych w Wielkiej Brytanii firm produkujących kanapki, Adelie Foods zwolniła ponad 2 000 swoich pracowników. Także zatrudnieni w niej Polacy stracili pracę. Fabryka firmy mieści się w Milton Keynes i Southall w zachodnim Londynie.

Przyczyną zwolnień 2 169 osób z Adelie Foods był kryzys związany z pandemią. W czasie lockdownu sprzedaż kanapek okazała się bardzo problematyczna. Kierownictwo firmy powiedziało, że próby związane z jej ratowaniem, zawiodły.

– Covid-19 stworzył duże wyzwania dla firmy związane z wprowadzeniem regulacji dotyczących lockdownu. Z tego też powodu ze smutkiem musieliśmy zwolnić tak dużą liczbę osób – powiedział Rob Harding z administracji firmy.

 

 

 

Także Polacy stracili pracę

Wśród ponad 2 169 zwolnionych pracowników są Polacy, którzy także stracili pracę, a wraz z nią poczucie bezpieczeństwa. Jeden z naszych czytelników poprosił nas, abyśmy nagłośnili sprawę zwolnień, gdyż lockdown oraz trwający kryzys nie sprzyja znalezieniu zatrudnienia, dlatego sytuacja jest wyjątkowo ciężka.

Jak powiedział jeden z byłych już pracowników Adelie Foods cytowany przez BBC:

– Milton Keynes było ostatnią deską ratunku dla wielu lokalnych mieszkańców. [Zwolnienia] były druzgocące dla niektórych kolegów, którzy pracowali tu od ponad 30 lat.

Dramat branży gastronomicznej

Firma Adelie Foods zajmowała się produkcją pakowanych kanapek, sałatek oraz jedzenia na wynos w co zaopatrywała supermarkety, kafejki a nawet firmy kateringowe. Poważne problemy zaczęły się w momencie wprowadzenia lockdownu, kiedy to zapotrzebowanie na gotowe kanapki drastycznie spadło.

Teksty tygodnia

Czego Brytyjka dowiedziała się o Polsce i jej historii i kulturze z wystawy w Hull?

Na łamach lokalnego serwisu www.hulldailymail.co.uk Sofie Jackson opisała swoje...

Kontrowersyjna parada w Derry. Koktajle Mołotowa i aresztowania

W Poniedziałek Wielkanocny w Derry odbyła się kontrowersyjna parada zorganizowana przez ugrupowanie Saoradh. Jest ono politycznie powiązane z Nową IRA

Zakłady fryzjerskie celem nalotów funkcjonariuszy imigracyjnych

W Wielkiej Brytanii funkcjonariusze imigracyjni przeprowadzili setki nalotów na zakłady fryzjerskie zatrudniające nielegalnych pracowników.

Narkotykowy punkt dystrybucji na High Street w Slough

Slough, określane mianem najsmutniejszego miasta w UK boryka się z wieloma problemami. Jednym z większych jest handel nielegalnymi substancjami.

Lekarze rodzinni nagradzani za brak skierowania pacjenta do szpitala

Lekarze rodzinni w Anglii będą mogli ubiegać się o 20 funtów za każdym razem, gdy nie skierują pacjenta do szpitala. Strategia ta ma skrócić listy oczekujących.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie