EasyJet wycofuje się z lotniska w Warszawie – przewoźnik z UK zawiesza loty do Londynu

Brytyjskie tanie linie lotnicze z wielkimi fanfarami wracały na warszawskie lotnisko Chopina – wystarczyło jednak pół roku, aby EasyJet zamknął aż trzy z czterech otwartych wówczas tras. Między innymi zlikwidowano loty na trasie Warszawa-Gatwick.

Wygląda na to, że głośny powrót drugiego największego z europejskich tanich przewoźników na warszawskie lotnisko okazał się niewypałem. Jak czytamy na łamach polskiej edycji portalu "Business Insider" z czterech otwartych wówczas tras ostanie się tylko jedna. Loty do Londynu-Gatwick, Berlina-Tegel i Genewy zostaną zawieszone, a według rozkładu w sezonie zimowym 2019/2020 polecimy tylko do szwajcarskiej Bazylei.

- Advertisement -

<< DOWIEDZ SIĘ, JAK OTRZYMAĆ ODSZKODOWANIE ZA OPÓŹNIONY LUB ODWOŁANY LOT >> KLIKNIJ TUTAJ >>

– Możemy potwierdzić, że po dokonaniu przeglądu usług, easyJet zaprzestanie lotów między portem lotniczym w Warszawie a Genewą, Berlinem-Tegel i Londynem-Gatwick jeszcze w tym roku – komentowała dla "Business Insidera" Anita Carstensen, odpowiedzialna w EasyJecie za PR.

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, że EasyJet poniósł klęskę w rywalizacji z polskim LOT`em na Okęciu. Warto zaznaczyć, że ruch brytyjskiego przewoźnika nie musi wynikać z pobudek ekonomicznych i niekoniecznie oznacza, że obsługiwane linie były nierentowne.

CZYTAJ TAKŻE: Jakie prawa przysługują pasażerom linii lotniczych?

Warto dodać, że mamy do czynienia z kolejnym już niskokosztowym przewoźnikiem, który zdecydował się "poddać" stołeczne Lotnisko Chopina. Irlandzki Ryanair wycofał się niemal całkowicie i przeniósł do Modlina. Jedynie Wizz Air nadal może pochwalić się silną obecnością na Okęciu. 

W te wakacje przez brytyjskie lotniska przetacza się fala strajków. Protestują piloci, personel lotniczy i pracownicy lotnisk. Z powodu strajków wiele lotów zostało opóźnionych lub nawet odwołanych. Sprawdź, czy jesteś uprawniony do uzyskania odszkodowania i ile może ono wynieść w Twojej sytuacji!

– Za strajki własnych pracowników odpowiedzialność ponosi linia lotnicza, natomiast wszystkie pozostałe strajki uznaje się za „okoliczności wyjątkowe”. Okoliczności wyjątkowe to zdarzenia lub sytuacje, na które dana linia lotnicza nie ma wpływu i którym nie można zapobiec, nawet jeśli zostały podjęte odpowiednie środki zaradcze. W takich przypadkach linia lotnicza nie ponosi odpowiedzialności – czytamy w poradniku AirHelp.

<< MIAŁEŚ OPÓŹNIONY LUB ODWOŁANY LOT? SPRAWDŹ, JAK UZYSKAĆ ODSZKODOWANIE >> KLIKNIJ TUTAJ >>

Teksty tygodnia

Cichy drenaż kieszeni. Jak rosną podatki w UK bez nowych ustaw?

Jeśli nie oszczędności w obszarze zasiłków i świadczeń, to podniesienie podatków. Choć oficjalnych zapowiedzi jeszcze nie ma, to zamrożone progi podatkowe sprawiają, że w praktyce obciążenie podatkowe w Wielkiej Brytanii rośnie w zastraszającym tempie.

Rewolucja solarna w blokach? Wielka Brytania chce ułatwić montaż paneli na balkonach

Brytyjski rząd pracuje nad przełomowymi przepisami, które umożliwią mieszkańcom bloków i najemcom montaż balkonowych paneli słonecznych. Dotychczas osoby mieszkające w lokalach bez dostępu do dachu były praktycznie wykluczone z możliwości korzystania z energii odnawialnej zarówno ze względów technicznych, jak i prawnych.

Ceny domów w UK spadają. Wszystko przez kupujących żądających zniżek

Z najnowszego raportu Nationwide Building Society wynika, że w czerwcu ceny domów w Wielkiej Brytanii odnotowały największy miesięczny spadek od ponad dwóch lat. Powodem są kupujący, którzy coraz częściej oczekują znaczących obniżek cen.

Masz trudności finansowe? Odbierz nawet 1000 funtów wsparcia!

Wiele miast w Wielkiej Brytanii wprowadziło system wsparcia dla gospodarstw w trudnej sytuacji finansowej. Program Household Support Fund działa niezależnie od pobieranych świadczeń i zasiłków

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie