Specjalista wieszczy wzrost płac z powodu Brexitu i zamknięcia granic UK

Fot: Twitter

"Muismy zapłacić im więcej" – to recepta Paula Embery'ego, członka Trade Unionist Agains EU na uzdrowienie brytyjskiego rynku pracy. Komu? Także imigrantom pracującym na Wyspach, w tym Polakom. O co konkretnie chodzi?

- Advertisement -

Embery w taki sposób odnosi się do opublikowanego kilka dni temu raportu, z któego wynika, iż liczba pracujących imigrantów w UK maleje. Dzieje się tak ze szkodą dla brytyjskiej gospodarki. "Z raporu wynika jasno, że ponad połowa firm podniosła swoje płace w reakcji na brak tańszej siły roboczej z Unii Europejskiej" – komentował Embery. "Mam wiadomość dla tych wszystkich, którzy mówili, że wolny przepływ osób nie ma żadnego wpływu na wysokość wynagrodzeń – powinniście pochylić głowy i przeprosić".

Upały w Wielkiej Brytanii odsłoniły prawdziwy skarb sprzed 5000 lat

Rzeczone badane wykonane przez Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD) dotyczyło 2000 pracowników. Wykazało one, że w praktycznie w każdej branży odnotowane znaczące spadki aplikacji ze strony unijnych imigrantów. Dość paradoksalnym efektem tego było podniesienie płac. Przedsiębiorcy w UK widząc braki w sile robocze musieli zareagować odpowiednio.

Rzecz jasna te brexitowe podywżki nie tyczą się najniżej płatnych zawodych i odnoszą się raczej do wykwalifikowanych pracowników, niemniej na Wyspah, pomimo niewielkiego wzrostu gospdarczego, będzie dało się zawuażyć pewną pozytywną tendencję w tej kwestii. 

 

 

Polski przedsiębiorca pokazuje KOLOSALNĄ różnicę między urzędnikami z Polski i UK

Alex Fleming, przedstawiciel Adecco, jeden z największych agencji pracy w Wielkiej Brytanii i w Europie, zgadza się ze słowami Embery'ego. "Im bliżej do Brextiu, tym rynek pracy staje się ciaśniejszy i przez to – bardziej konkurencyjny" – mówił na łamach "The Daily Express". "Pracodawcy muszą bardziej starać się o pracowników. Kuszą ich już nie tylko wypłatami, ale też pakietami benefitów, takich jak prywatna opieka zdrowotna czy dodatkowe świadczenia emerytalne".

Brzmi jak bajka? Pamiętajmy jednak, że te opinie należą do zwolennikó wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Myślę, że zaglądając do swoich własnych portfeli wiecie czy w wyniku referendum realne płace poszły w górę…

Teksty tygodnia

Rzadka choroba u psów w Wielkiej Brytanii. Ludzie mogą się nią zarazić

Bruceloza to rzadka choroba bakteryjna. Ostatnio coraz częściej ta, dotąd rzadka choroba jest diagnozowana u psów w Wielkiej Brytanii. Niestety jest niebezpieczna również dla ludzi i istnieje ryzyko zakażenia.

Nielegalni kurierzy w UK. Tysiące imigrantów pracuje na czarno

Nielegalni imigranci przebywający w ośrodkach dla imigrantów i ubiegający się o azyl pracowali nielegalnie jako kurierzy jedzenia. W trakcie rozpatrywania wniosku nie mają prawa podejmować pracy.

Nawet 2000 funtów odszkodowania za przerwy w dostawie wody

Odszkodowanie za brak wody, przerwy w jej dostawie lub awarie usług wodnych wzrasta dziesięciokrotnie dla gospodarstw domowych.

Chcesz zostać w Wielkiej Brytanii na stałe? LANGUAGECERT pomoże Ci zrobić ten krok

Planujesz zostać w UK na stałe? Sprawdź, jak uzyskać ILR lub obywatelstwo brytyjskie i dlaczego warto zdać egzamin z języka z LANGUAGECERT.

Obniżka rachunków za energię. O ile mniej zapłacimy?

Dzięki obniżce limitu cenowego, zmniejszą się rachunki za energię, co odczuje 21 milionów gospodarstw domowych w Anglii, Szkocji i Walii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie