Jakie konsekwencje będzie miał upadek koncernu Carillion?

Konsekwencje upadku koncernu Carillion, drugiej największej firmy budowlanej w UK, odbiją się nie tylko na branży, ale uderzą w całą Wielką Brytanie. Skutki będą opłakane.

W poniedziałek spółka Carillion została postawiona w stan likwidacji. Fiaskiem skończyły się rozmowy Philipa Greena, szefa firmy z pożyczkodawcami i przedstawicielami brytyjskiego rządu. Oznacza to, że druga największa brytyjska firma upadnie. Oznacza to olbrzymie kłopoty nie tylko dla 43 tysięcy pracowników zatrudnionych przez koncern na całym świecie, ale dla całej Wielkiej Brytanii.

- Advertisement -

Chaos na brytyjskich drogach. Met Office i policja zalecają zostać w domu i NIE PODRÓŻOWAĆ!

Obecnie Carillion realizuje szereg kontraktów zleconych przez rząd w Londynie. Obejmują one budowę nowych linii kolejowych, w tym słynnego HS2, czyli sztandarowego dla Wielkiej Brytanii wartego ponad 20 miliardów funtów projektu infrastrukturalnego, który ma zrewolucjonizować transport na linii Londyn – Midlands oraz sieci energetycznych. Oprócz tego zajmuje się utrzymaniem części dróg oraz zarządzaniem takimi obiektami, jak szpitale czy więzienia.

Już teraz drobni podwykonawcy wykonujący zlecenia dla giganta zaczęli zwalniać pracowników. Rząd Theresy May próbuje ratować sytuacje zapewniając, że realizacja zamówień publicznych odbędzie się bez przeszkód. Finanse są zabezpieczone, a pracownicy zaangażowaniu w tej projekty nie powinni bać się zwolnień.

 

 

Jean Claude Juncker: „Naprawdę nie jest jeszcze za późno, aby odwołać Brexit”

To jeszcze nie wszystko – HMRC ma wdrożyć Business Payment Support Service, specjalny projekt dedykowany przedsiębiorcom współpracującym z Carillionem. BPSS okaże się pomocny dla tych firm, które będą miały problemy ze płaceniem podatków, spowodowane upadkiem giganta. W jego ramach HMRC zagwarantuje praktyczną pomoc oraz kompleksową poradę dotyczącą szerokiej gamy problemów podatkowych.

Brytyjski fiskus chce stworzyć przychylne środowisko do uzgadniania najlepszego sposobu postępowania i rozwiązania bieżących problemów podatkowych. W jego ramach możliwe jest zawieszenie wszelkich postępowań windykacyjnych, ponowną rewizję kar za opóźnione wpłaty oraz zgodę na odroczenie płatności z powodu krótkoterminowych trudności w przepływie środków pieniężnych.

Czy to wystarczy, aby uchronic przed bankructwem dziesiątki firm?

Teksty tygodnia

Rzadka choroba u psów w Wielkiej Brytanii. Ludzie mogą się nią zarazić

Bruceloza to rzadka choroba bakteryjna. Ostatnio coraz częściej ta, dotąd rzadka choroba jest diagnozowana u psów w Wielkiej Brytanii. Niestety jest niebezpieczna również dla ludzi i istnieje ryzyko zakażenia.

Zmieni się wygląd banknotów po raz pierwszy od 50 lat. Bank Anglii prosi o pomoc

Bank Anglii planuje zmienić wygląd banknotów po raz pierwszy od 50 lat. Prosi o pomoc mieszkańców Wysp, którzy mogą zgłaszać swoje propozycje.

Reforma systemu opieki socjalnej zatrzymana!

Narastający bunt w Partii Pracy zmusił Keira Starmera do refleksji i zatrzymania się w mozolnym i zdeterminowanym dążeniu do reform PIP i Universal Credit. Czy reforma systemu opieki socjalnej została zatrzymana na dobre?

Rewolucja solarna w blokach? Wielka Brytania chce ułatwić montaż paneli na balkonach

Brytyjski rząd pracuje nad przełomowymi przepisami, które umożliwią mieszkańcom bloków i najemcom montaż balkonowych paneli słonecznych. Dotychczas osoby mieszkające w lokalach bez dostępu do dachu były praktycznie wykluczone z możliwości korzystania z energii odnawialnej zarówno ze względów technicznych, jak i prawnych.

Kanapka z samolotu może kosztować cię grzywnę

Planujesz wakacyjny lot z Wielkiej Brytanii do jednego z krajów Unii Europejskiej liniami Ryanair, Jet2, Easyjet lub TUI? Uważaj, co zabierasz ze sobą na pokład. Kością niezgody bywa... kanapka z samolotu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie