piątek, 20 września, 2024

Dlaczego piją tyle herbaty i czemu są tak nieszczęśliwi? Najdziwniejsze pytania dotyczące Brytyjczyków

Przyjęli nas do swojego kraju, pozwolili pracować i starają się (w większości) dobrze nas traktować. Czego o Brytyjczykach chcieliby się dowiedzieć obcokrajowcy przebywający na Wyspach?

Czego obcokrajowcy chcieliby się dowiedzieć o Brytyjczykach? Ciężko jednoznacznie stwierdzić, ale nowoczesna technologia w postaci wyszukiwarki Google pozwala nam odpowiedzieć na to pytanie. Oto lista najczęstszych pytań odnoszących się do Brytyjczyków, jakie zadają poszczególne narody wraz z odpowiedziami.

Niemcy: Dlaczego Brytyjczycy są brzydcy?

Trzeba przyznać, że to dość kontrowersyjne pytanie… Nie ma jednak co generalizować, bo i tak wiadomo, że to Polki są najładniejsze.

Francja: Dlaczego Brytyjczycy tak dużo piją?

Brytyjczycy to naród, który, jak każdy inny, ma swoje powody do picia, a jest ich z pewnością dużo. Wielu mieszkańców Wysp może pić świętując fakt, że nie są Francuzami. Kontrowersje i docinki między mieszkańcami przeciwnych stron kanału La Manche są znane od dawna, więc zarówno pytanie, jak i odpowiedź są jak najbardziej na miejscu.

Hiszpania: Dlaczego Brytyjczycy mają brzydkie zęby?

Myślę, że sami Brytyjczycy nie są świadomi tego, że mają (podobno) brzydkie uzębienie. Może co poniektórzy z nich wiedzą o pewnych stereotypach dotyczących uzębienia, które nie odpuszczają nawet samej brytyjskiej rodzinie królewskiej!

Holandia: Dlaczego Brytyjczycy są tacy mili?

Tym razem mamy do czynienia z pozytywnym stereotypem dotyczącym mieszkańców Wielkiej Brytanii. Od dawna na świecie panuje przeświadczenie podsycane przez filmy o Jamesie Bondzie, że typowy Brytyjczyk jest gentlemanem. 

Polska: Dlaczego Brytyjczycy lubią pić herbatę?

Picie herbaty to pozostałość po czasach świetności Imperium Brytyjskiego. Import herbaty z kolonii stał się tak tani, że szybko stał się nawykiem niemalże wszystkich Brytyjczyków na Wyspach.

Belgia: Dlaczego w Wielkiej Brytanii jeździ się po lewej stronie?

To jest właściwie bardzo dobre pytanie. Chyba każdy Brytyjczyk odpowie na nie twierdząco, że to oni właśnie jeżdżą po prawidłowej stronie jezdni, a cały świat jeździ po tej złej. Kiedyś ruch lewostronny obowiązywał we wszystkich krajach świata, ale w pewnym momencie – podobno za sprawą Napoleona – został on zmieniony na prawostronny. Trwało to „zaledwie” 100 lat.

Brytyjczyków można nie lubić za wiele przykrych rzeczy, których dokonywali na przestrzeni dziejów, ale który naród jest krystalicznie czysty? Co ciekawe, mało który naród dał ludzkości tak wiele wybitnych postaci ze świata nauki, muzyki, filmu czy sportu, czym z pewnością mógł „odkupić” wcześniejsze winy. Choć przez lata naród ten rządził ogromną większością świata, to dzisiaj zmienia się nie do poznania. Czy na dobre? To już czas i historia pokażą.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Większość Brytyjczyków popiera samobójstwo wspomagane

Citizens’ Jury, będące reprezentatywną próbą społeczeństwa w Anglii, poparło zalegalizowanie samobójstwa wspomaganego

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Żenujące £10 Christmas bonus, zostanie podniesione do £165?

Dodatek pieniężny, potocznie nazywany bonusem bożonarodzeniowym wprowadzony został ponad 50 lat temu w 1972 roku.

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?