Każdy medal ma dwie strony. Alfred Nobel pewnie nie spodziewał się, że opatentowany przez niego dynamit, będzie potężną i śmiercionośną bronią, a nie tak jak zakładał, pomocą przy kruszeniu skał. Graham Bell z pewnością również nie przewidziałby, że telefon, którego jest twórcą, stanie się gadżetem (pewnie to słowo nic, by mu nawet nie powiedziało) bez, którego zdecydowana większość ludzkości nie wyobraża sobie życia.
Dowodem na to jest powyższe zdjęcie wykonane przez dziennikarza Anupa Kaphle, który dodał do niego opis: “To zdjęcie da Ci do myślenia!”. Fotografia została udostępniona przeszło 50 tysięcy razy za pomocą twittera i przynajmniej tyle samo dzięki innym mediom społecznościowym. Jest idealnym odzwierciedleniem tego co dziś możemy obserwować w świecie – kontrast między poszczególnymi pokoleniami. To jak zmieniły się nasze przyzwyczajenia i sposób postrzegania świata.
Prócz tego, że telefony paradoksalnie zamiast ułatwiać nam kontakt z innymi, budują między nami więcej barier to naukowcy udowodnili, że zdolności analityczne spadają wraz z długością i częstotliwością używania telefonów komórkowych. Im więcej z nich korzystamy, tym gorzej dla nas! Ponad to, jak wynika z badań, bardzo wysoki procent młodzieży popada w depresję, a nawet próbuje popełnić samobójstwo, jeśli ich zdjęcia są negatywnie komentowane w sieci, bardzo też biorą do siebie niepochlebne komentarze na temat swojego wyglądu.
Gdyby jeszcze tego było mało to policja z Nowego Jorku przestrzega przed spaniem z telefonem pod poduszką. Dlaczego to dla nich takie ważne? Przykrywanie elektronicznego urządzenia materiałami, które przepuszczają niewielkie ilości powietrza, negatywnie wpływa na proces chłodzenia urządzenia, szczególnie niebezpieczna może być sytuacja, kiedy urządzenie dodatkowo jest podłączone do ładowarki, co przyczynia się do intensywniejszej pracy procesora. Nigdy nie możemy mieć pewności, czy aby nasz sprzęt nie ma jakiejś fabrycznej wady. Zdarzały się takie przypadki, kiedy telefony wybuchały, co mogło świadczyć o kłopotach z procesorem. Szczególnie narażone na przegrzewanie są urządzenia z nieoryginalną baterią lub ładowanie nieodpowiednią ładowarką.
Policjanci udostępnili na Twitterze cztery zdjęcia z przepalonymi poszewkami i roztopionymi telefonami. Funkcjonariusze ostrzegają, że baterie mogą nie tylko się topić, ale nawet wybuchać i wywoływać pożar!
Pamiętajcie o tym, że zalecane jest, aby zostawiać te urządzenia na twardej powierzchni, tak by ciepło mogło się rozproszyć. Rozgrzane baterie mogą się stopić, a w niektórych przypadkach nawet wybuchnąć. A to z kolei spowodować pożar – przekazał jeden z policjantów.
