Tusk ponagla Theresę May: Zacznijmy Brexit jak najszybciej

Donald Tusk jest kolejną osobą, która usiłuje wywrzeć presję na Theresie May w sprawie Brexitu. Przewodniczący Rady Europejskiej powiedział dzisiaj nowej premier w czasie swojej wizyty w Londynie, aby rozpoczęła proces wyjścia Wielkiej Brytanii z UE „tak szybko, jak to możliwe”.

Liderzy państw członkowskich stawiają Theresę May pod ścianą wymuszając na niej szybsze podjęcie decyzji związanych z Brexitem. Donald Tusk przyleciał dzisiaj do Wielkiej Brytanii i spotkał się z Theresą May na Downing Street, gdzie ponaglił brytyjską premier i zaapelował o to, by nie trzymała już dłużej w niepewności Unii Europejskiej, tylko podjęła odpowiednie działania w sprawie rozpoczęcia procesu wyjścia ze Wspólnoty.

- Advertisement -

Tajny plan Johnsona w sprawie Polaków! Chce pokazać, że jesteśmy niezbędni w UK

„Jest to apel wszystkich 27 państw członkowskich. Mówiąc prościej: teraz jest kolej na wasz ruch. Wiem, że nie jest to łatwe, jednak mam nadzieję, że będziecie gotowi rozpocząć ten proces tak szybko, jak to tylko możliwe” – powiedział Tusk. Na swoim Twitterze napisał również: „Naszym celem jest stworzenie bliskich relacji Wielkiej Brytanii z Unią. W interesie obu stron jest rozpoczęcie tego jak najszybciej”.

Donald Tusk z wizytą na Downing Street
Donald Tusk z wizytą na Downing Street

Nigel Farage: „Theresa May nie ochroni nas przed imigrantami!”

Komunikat Tuska jest jednoznaczny – Theresa May powinna przyspieszyć Brexit, czyli przedstawienie UE Artykułu 50, który rozpocznie dwuletni formalny proces wyjścia ze Wspólnoty. Presja ze strony przewodniczącego Rady Europejskiej sprawia, że sytuacja staje się coraz bardziej napięta, gdyż brytyjska premier zapowiadała wcześniej, że nie podejmie żadnych kroków związanych z Brexitem aż do końca tego roku.

Theresa May do Polaków: Nie przyjeżdżajcie do UK, jeśli nie macie wcześniej załatwionej pracy!

Teksty tygodnia

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Imigranci na brytyjskim rynku pracy. Jak wygląda obecnie sytuacja?

Migration Observatory opublikowało dane dotyczące imigrantów na brytyjskim rynku pracy. A konkretnie tego, jaką najczęściej wykonują pracę.

Nawet 2000 funtów odszkodowania za przerwy w dostawie wody

Odszkodowanie za brak wody, przerwy w jej dostawie lub awarie usług wodnych wzrasta dziesięciokrotnie dla gospodarstw domowych.

Kanclerz skarbu we łzach… co wydarzy się w Wielkiej Brytanii po blokadzie reform systemu socjalnego?

Zarówno z perspektywy politycznej jak i ekonomicznej. Partia Pracy traci poparcie. Skokowo zyskuje Reforma UK. Dziura budżetowa się rozrasta, a stabilność finansów maleje. Co się wydarzy w Wielkiej Brytanii?

Cichy drenaż kieszeni. Jak rosną podatki w UK bez nowych ustaw?

Jeśli nie oszczędności w obszarze zasiłków i świadczeń, to podniesienie podatków. Choć oficjalnych zapowiedzi jeszcze nie ma, to zamrożone progi podatkowe sprawiają, że w praktyce obciążenie podatkowe w Wielkiej Brytanii rośnie w zastraszającym tempie.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie