W Niemczech zaginęło 9 tys. dzieci. Czy zagrożą oni w przyszłości Europie?

Wbrew zapewnieniom czołowych niemieckich polityków kryzys imigracyjny w Niemczech nie tylko nie słabnie, ale wręcz się nasila. Rośnie przede wszystkim liczba niepełnoletnich imigrantów, którzy „znikają”, a którzy są bardzo podatni na werbunek do zradykalizowanych organizacji islamskich.

Do tej pory w Niemczech zarejestrowanych zostało ponad 60 tys. dzieci, którym nie towarzyszyli żadni członkowie rodziny. W styczniu tego roku z tych 60 tys. dzieci aż 4 750 zostało uznanych za zaginione. Ale to i tak mało w porównaniu z obecnymi statystykami (zaledwie 3 miesiące później), które wskazują, że zaginionych dzieci jest już blisko 9 tys. Pozostawieni opieki, nieletni imigranci, pochodzą najczęściej z Syrii, Afganistanu i Somalii, a nieco rzadziej z Erytrei, Maroka i Algierii.

- Advertisement -

Szokujące wyznania 10-latka: Bojownicy ISIS uczyli mnie, jak zabijać i obcinać głowy niewiernym

Eksperci uspokajają, że liczba ta jest na pewno znacznie niższa, ponieważ w Niemczech cały czas szwankuje system rejestracji osób niepełnoletnich. Wiele dzieci prawdopodobnie złożyło wniosek o azyl w kilku miejscach, a ponieważ nie posiadały one ze sobą paszportów, to ich tożsamość nie została jeszcze przez ośrodki te jednoznacznie potwierdzona. Fakt jest jednak taki, że w latach 2013-2014 większość zaginionych dzieci szybko się odnalazła, a w zeszłym roku znalezionych zostało jedynie 25 proc. nieletnich uznanych wcześniej za zaginionych.

Imigranci kładą dzieci na torach kolejowych. Chcą szantażem dostać się do Europy

Zdani tylko na siebie nieletni są łatwym celem grup przestępczych i radykalnych organizacji, w tym przede wszystkim organizacji islamistycznych. Niestety trzeba mieć na uwadze, że niektóre dzieci, które się nie odnajdą, mogą zostać zradykalizowane i mogą w przyszłości stanowić realne zagrożenie dla Europejczyków.

Ambitny Pakistańczyk chce mieć 100 dzieci i szuka czwartej żony

Teksty tygodnia

Podpalenie domu premiera Keira Starmera. Policja podejrzewa motyw polityczny

W poniedziałek, 12 maja 2025 r. doszło do pożaru nieruchomości w północnym Londynie. Właścicielem nieruchomości jest Keir Starmer. Nie doszło do zagrożenia życia premiera Wielkiej Brytanii ani osób mu bliskich.

Emeryci kradną w sklepach. Nie stać ich na jedzenie

Sprzedawcy detaliczni twierdzą, że zaobserwowali „inny rodzaj złodziei sklepowych”. Okazuje się, że coraz częściej emeryci kradną w sklepach.

Brytyjczycy dopiero dostaną cyfrowe prawo jazdy. W Polsce funkcjonuje od lat!

Brytyjski rząd w końcu wprowadza cyfrowe prawo jazdy –...

Zmiany, które musisz zgłosić brytyjskiemu ministerstwu, aby uniknąć kary

Ministerstwo Pracy i Emerytur (DWP) przypomina: nawet pozornie drobne zmiany w życiu mogą skutkować koniecznością zgłoszenia. W przeciwnym razie grozi nie tylko kara finansowa, ale także oskarżenie o nadużycie świadczeń.

Przepowiednie Sybilli sprawdzają się nawet teraz

Przepowiednie Sybilli, czyli proroctwa królowej Saby, słyną z niezwykłej trafności. Wizje mające 3000 lat, wciąż cieszą się zainteresowaniem.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie