Imigrantki oddają dzieci do adopcji. Chcą dla nich lepszego życia w UK

Imigrantki oddają dzieci do adopcji. Chcą dla nich lepszego życia w UK. W ostatnim czasie w brytyjskim sądzie odbyły się dwie rozprawy dotyczące pozwolenia na oddanie do adopcji dzieci urodzonych przez imigrantki pochodzące z Europy Wschodniej. W obydwu sprawach sąd wyraził zgodę. 

Zdaniem sędziego, który wydał pozwolenie na oddanie dzieci imigrantek do adopcji, podobne przypadki są coraz częstsze. Kobiety podczas rozpraw argumentują, że chcą dla swoich dzieci lepszego życia niż byłyby w stanie im zapewnić w krajach, z których przyjechały.

Pierwsza z kobiet, która ubiegała się o prawo oddania dziecka do adopcji pochodzi z Estonii. Jak mówiła, przyjechała do Wielkiej Brytanii już będąc w ciąży. Kobieta zdecydowała się na wyjazd, ponieważ jest przekonana, że dzięki adopcji jej dziecko osiągnie sukces w życiu. „To najlepsze, co mogę mu dać. Będzie Brytyjczykiem, a nie przybłędą z biednego kraju.”

Wyż demograficzny w UK dzięki imigrantom. 25 proc. dzieci rodzących się w UK to obcokrajowcy

Podobnych argumentów używała emigrantka z Węgier. Także jej zdaniem, dziecko otrzyma lepszy start. „Pracuję fizycznie. Oczywiście, zarabiam lepiej niż na Węgrzech, ale dalej moje dziecko nie miałoby takich samych praw i przywilejów. To nie był kaprys, ani desperacja. Podjęłam świadomą decyzję o oddaniu mojego dziecka do adopcji.”

Zdaniem socjologów, kobiety coraz częściej będą się decydowały na takie rozwiązanie. Ma to ścisły związek ze zmianą postawy Brytyjczyków do imigrantów.

Podobne zjawisko obserwowano w Wielkiej Brytanii w latach 1950 – 1970. Wtedy także imigrantki z Europy Wschodniej oddawały dzieci do adopcji. Przyczyną zahamowania tego procesu było złagodzenie przepisów aborcyjnych i większa akceptacja społeczna dla samotnych matek.

Teksty tygodnia

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Bagaż podręczny w Ryanair – co się zmienia?

Ryanair zaostrzył kontrole bagażu podręcznego. Tani przewoźnik z Irlandii...

Lekarze rodzinni nagradzani za brak skierowania pacjenta do szpitala

Lekarze rodzinni w Anglii będą mogli ubiegać się o 20 funtów za każdym razem, gdy nie skierują pacjenta do szpitala. Strategia ta ma skrócić listy oczekujących.

Jeden funt z 2016 roku może być unikatem?

Numizmatyka i filatelistyka poszukują obiektów unikatowych. Na liście poszukiwanych jest niezwykła moneta. Jeden funt wybity w 2016 roku może być wart nawet 60 Funtów. Czy masz monetę we własnym portfelu?

Zamieszkaj tam, gdzie inni jeżdżą tylko na wakacje – 7 zalet mieszkania w Hiszpanii

Marzysz o słońcu, plaży i własnym apartamencie nad Morzem Śródziemnym? Przekonaj się, dlaczego coraz więcej osób wybiera Hiszpanię jako swój drugi dom – i jak Casa Playa pomaga to marzenie spełnić.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie