piątek, 20 września, 2024

Odszkodowanie za zrujnowane wakacje przez martwe ciało w hotelu i seks w basenie

Para Brytyjczyków, której wakacje na Karaibach zrujnował widok wynoszonych zwłok z hotelu, a następnie ludzi uprawiających seks w basenie, otrzymała odszkodowanie od biura podróży TUI w wysokości zaledwie 200 funtów.

Alan i Sarah Stevens z Hull zapłacili 2800 funtów za pobyt w hotelu na Dominikanie w ramach wakacji zorganizowanych przez biuro podróży TUI. Niestety ich wypoczynek okazał się koszmarem, a para była – delikatnie mówiąc – „zawiedziona” ofertą otrzymaną od TUI. Samo biuro podróży również przyznało, że ich wysokie standardy nie zostały spełnione.

Zrujnowane wakacje

Kiedy 50-letni Stevens i jego 49-letnia żona, Sarah przybyli do hotelu w Punta Cana, byli zadowoleni zarówno z pokoju jak i jedzenia. Jednak następnego dnia zaczął się „koszmar” ze względu na „niefrasobliwość” innych gości, którzy „nieustannie palili marihuanę” i uprawiali seks w basenie.

Pan Stevens powiedział również, że widział wynoszone z hotelu martwe ciało ukryte pod prześcieradłem. Dowiedział się również, że dwaj inni goście hotelu zamarli z powodu przedawkowania narkotyków.

Mężczyzna powiedział BBC:

– Basen musiał być opróżniany dwa razy dziennie, bo woda była tak mętna. Ludzie wrzucali swoje narkotyki do basenu i nie było absolutnie żadnej ochrony. Podczas poszukiwań hotelu przed wyjazdem, nasze biuro podróży nie opisywało tego miejsca jako „imprezowego hotelu”, ale taki on był.

Na swojej stronie internetowej hotel jest określany jako „ekskluzywny ośrodek all-inclusive”.

Kiedy 50-latek próbował omówić problemy, m.in. widok wynoszonych zwłok, z kierowniczką hotelu, usłyszał od niej: „Ludzie umierają każdego dnia”.

Z kolei lokalna prasa podała, że 35-letnia ofiara spadła z balkonu z czwartego piętra hotelu, a jej partner został „zatrzymany w celach dochodzeniowych”.

200 funtów rekompensaty

Brytyjczyk skarżył się:

– Nie byliśmy traktowani poważnie i nawet nie zabrano nas do prywatnej strefy, aby porozmawiać o naszych skargach. TUI zaproponowało przeniesienie nas do innego hotelu, ale słyszeliśmy od innych gości, że było tam tak samo źle.

50-latek stwierdził, że jest „lojalnym klientem TUI od ponad 25 lat” i był rozczarowany ofertą rekompensaty w wysokości zaledwie 200 funtów w voucherach.

– Wydałem tysiące funtów z TUI, a oni oferują nam równowartość 5,88 funtów dziennie rekompensaty i żadnych przeprosin – powiedział.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: polishexpress.co.uk – będzie nam miło! Artykuły polecane przez polishexpress.co.uk:

Problemy w podróżowaniu, jakich możemy spodziewać się w sierpniu

Najtańsze wakacje all-inclusive. Jeden kraj zdecydowanie wygrywa w rankingu

Rodzina wybrała się na wakacje all-inclusive. W pokoju hotelowym przeżyli szok

Pijacka kłótnia w rodzinie powodem awaryjnego lądowania samolotu Ryanaira

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Moonbix: Nowa gra Binance na Telegramie ma szanse stać się hitem

Doszło do wycieku informacji o nowej grze Binance. Gra Moonbix, która miała być uruchomiona na Telegramie to gra typu crypto-clicker.

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Rośnie bezrobocie wśród osób młodych. Tak źle nie było od czasów pandemii

Od czasu pandemii bezrobocie wśród młodych nie było tak wysokie. Pracodawcy znów coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników

Big Stand-Up Night – zobacz na żywo najlepszych polskich komików!

Trzy szalone wieczory z polskimi stand-uperami szykują się w UK we wrześniu pod szyldem Big Stand-Up Night. Kup bilety już dziś

Szwajcaria uznana „najlepszym krajem na świecie”. Jak w rankingu wypadły inne państwa?

Jakie są najlepsze kraje na świecie? Jak wypada Europa, jak Polska, a jak inne regiony w najnowszym zestawieniu?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?