„Nie ma żadnej nadziei” dla Michaela Schumachera

W tym roku minie 10 lat od tragicznego w skutkach wypadku Michael Schumachera we francuskich Alpach. 29 grudnia 2013 roku podczas zjazdu na nartkach przewrócił się i uderzył głową w wystający ze śniegu kamień. Co dalej z „Schumim” i jego zdrowiem?

Choć Michael Schumacher nie jechał szybko i miał na głowie kask, nie uchroniło go to przed poważnym urazem głowy. W szpitalu w Grenoble wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Badania wykazały stłuczenie mózgu i uraz wewnątrzczaszkowy. W związku z tym przeszedł dwie operacje neurochirurgiczne.

30 stycznia 2014 roku oficjalnie potwierdzono, że lekarze rozpoczęli proces wybudzania Schumachera ze śpiączki, ale dopiero pół roku po tej informacji, 16 czerwca tego samego roku potwierdzono, że były kierowca Formuły 1 został wybudzony i przewieziony do kliniki rehabilitacyjnej.

W jakim stanie znajduje się Michael Schumacher obecnie?

Stan zdrowia „Schumiego” pozostaje przedmiotem spekulacji, domysłów i plotek, ponieważ jego najbliższa rodzina milczy na ten temat. Według Corinna Betsch „stan zdrowia mojego męża nie jest przedmiotem debaty publicznej”. Niemniej, na łamach dokumentu dostępnego na platformie Netflix od 2021 mówiła, że jest „inny, ale jest tutaj”.

W mediach pojawiły się jednak nowe informacje na temat stanu zdrowia Michaela Schumachera. Ostatnio w jego sprawie wypowiedział się Roger Benoit. 74-letni dziennikarz szwajcarskiego „Blicka” dobrze poznał niemieckiego kierowca i udało im się zaprzyjaźnić. Niestety, Benoit nie przekazał dobrych informacji na jego temat.
Jego zdaniem nie ma żadnej nadziei, że „Schumi” odzyska dawną sprawność, jak komentuje na łamach prasy.

Roger Benoit nie pozostawia złudzeń

Zdaniem Benoita właśnie to jest najbardziej tragiczne. Nie ma bowiem już żadnych szans na powrót do zdrowia, jakim cieszył się ex-kierowca przed wypadkiem. – Jest mi winien obiad, bo powiedział, że jeśli schudnę poniżej 80 kg, to zabierze mnie do knajpy. Prawdopodobnie nie spłaci już tego długu – wspomina Szwajcar.

Dlaczego Benoit uważa, że dla Michaela Schumacher nie ma już nadziei? Odwołał się do wywiadu z jego synem, Mickiem. W wywiadzie udzielonym w 2022 powiedział, że „oddałby wszystko, żeby móc porozmawiać z tatą”. – To zdanie mówi wszystko o tym, jak jego ojciec radził sobie przez ponad 3500 dni od wypadku – zaznacza 74-latek. – Nie ma już żadnej nadziei – podsumowuje.

Sportowa przeszłość legendy F1

Niemiec urodzony w 3 stycznia 1969 w Hürth to legenda F1 i jeden z najsłynniejszych kierowców sportowych w historii. Mistrzem świata kierowców Formuły 1 zostawał siedmiokrotnie (1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004), dwukrotnie był wicemistrzem (1998, 2006), a trzykrotnie zajmował trzecie miejsce (1992, 1996, 2005).

W karierze na torach F1 wygrał 91 wyścigów, zdobył 68 pole positions, a zawody kończył na podium 156 razy. Reprezentował barwy zespołów Benettona oraz Mercedesa, ale najbardziej znany jest ze startów we włoskim Ferrari.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!
Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Jak oceniamy brytyjski system edukacji w porównaniu z polskim? [sonda]
Zmiany finansowe, które wchodzą we wrześniu
W Londynie zniszczono 25 proc. nowych kamer ULEZ. Sadiq Khan ugnie się pod presją londyńczyków?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Praca za granicą. Jak przenieść składki emerytalne do Polski?

Praca za granicą, w kilku krajach europejskich jest coraz częstszym zjawiskiem, zwłaszcza w UE, gdzie obowiązuje swobodny przepływ osób.

Włamanie do Zamku w Windsorze – co okazało się celem włamywaczy?

Zamaskowani przestępcy wdarli się na teren królewskiego Zamku w Windsorze i jak wynika z doniesień brytyjskich mediów, złodzieje ukradli pojazdy rolnicze. W tym czasie król i królowa nie przebywali w rezydencji, ale w pobliskim domu spali William i Kate ze swoimi dziećmi.

Mieszkańcy 18 kodów pocztowych w UK mogą liczyć na Cold Weather Payments

W związku z opadami śniegu w Wielkiej Brytanii uruchomione zostały płatności z tytułu Cold Weather Payments. Środki należą się osobom mieszkającym na terenie wyznaczanym przez 18 różnych kodów pocztowych w Kumbrii, Northumberland i Scottish Borders.

DWP wypłaca „hardship payment” osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej

Jeśli świadczenia otrzymywane w ramach Universal Credit zostanie zmniejszony z powodu jakichś sankcji lub kary za oszustwo, można ubiegać się o świadczenie z tytułu trudnej sytuacji ("hardship payment").

Exeter pamięta o 307 Dywizjonie

W dniach 15–17 listopada w Exeter Guildhall odbyła się wystawa i uroczystości upamiętniające 307. Dywizjon Myśliwski Nocny "Lwowskie Puchacze".

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Pożar w stoczni produkującej okręty atomowe. Dwie osoby w szpitalu

W największej brytyjskiej stoczni produkującej m.in. atomowe okręty podwodne wybuchł pożar. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Rośnie płaca minimalna w UK – ile wyniosą stawki National Living Wage i National Minimum Wage w 2025?

Brytyjski rząd potwierdził wysokość podwyżek płacy minimalnej w UK. Na jaki wzrost wynagrodzenia mogą liczyć pracownicy, którzy zarabiają "najniższą krajową" na Wyspach? O ile wzrosną stawki National Living Wage oraz National Minimum Wage od 1 kwietnia 2025 roku?

Rezygnacja z powrotu do Polski z UK w ostatniej chwili

Ale co jeśli w ostatniej chwili ktoś w perspektywie powrotu do Polski, który już dopiął, lub jest w trakcie dopinania wszystkiego na ostatni guzik... rozmyśli się i zmieni zdanie. Co jeśli jakiś czynnik tak zrazi osobę sposobiącą się do powrotu do Polski, że ta zmieni zdanie?

Kalendarz rozliczeń podatkowych w Niemczech. Co należy wiedzieć?

Rok podatkowy w Niemczech pokrywa się z rokiem kalendarzowym, jednak istnieją w nim pewne kluczowe terminy, o których powinniśmy wiedzieć.

Wynajem mieszkania w Holandii – jak uniknąć problemów?

Podpowiadamy, jak znaleźć i wynająć mieszkanie w Holandii. Sprawdź, jakie są koszty i na co zwrócić uwagę, by uniknąć problemów.

Imigranci pracujący w Holandii pozostaną bez ochrony

Imigranci pracujący w Holandii będą narażeni na wyzysk przez agencje pośrednictwa pracy, gdyż wprowadzenie nowych przepisów będzie opóźnione.