piątek, 20 września, 2024

W sprawie śmierci Magdaleny Żuk pojawiły się nowe dowody, jak zapewnia adwokat

Sprawa śmierci Magdaleny Żuk wciąż wzbudza kontrowersje i dyskusje. Egipscy śledczy przekonują, że kobieta popełniła samobójstwa. Rodzina naszej rodaczki nie wierzy w taką wersję wydarzeń, a jej pełnomocnik ujawnia nowe fakty w tej sprawie.

Na łamach „Faktu” przeprowadzono wywiad z mecenasem Andrzejem Ceglarskim, pełnomocnikiem rodziny Magdaleny Żuk. Adwokat twierdzi, że pojawiły się nowe dowody w sprawie śmierci Polki w Egipcie. Przekonuje, że pomimo wielu lat, które upłynęły od tej tragedii, wciąż możliwy jest przełom. – Zgłosiły się do nas osoby, które twierdzą, że posiadają wiedzę na temat tej sprawy – podkreśla w rozmowie z „Faktem”.

Tragiczna śmierć Magdaleny Żuk – kiedy poznamy prawdę?

Zdaniem mecenasa Ceglarskiego pojawiły się pewne „konkrety”, które „powinno się zweryfikować”. – Na pierwszy rzut oka wydaje się, że coś jest na rzeczy. I śmiem twierdzić, że jeżeli zostaną przeprowadzone zgłoszone przez nas czynności dowodowe, to znajdziemy się o krok od wyjaśnienia tej sprawy – dodaje. Jednocześnie zastrzega, że nie może jeszcze mówić o żadnych szczegółach w tej kwestii.

Niestety, sprawa tragicznej śmierci Polki wciąż znajduje się w martwym punkcie. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze nadal prowadzi dochodzenie. Proces w tej sprawie jeszcze nie ruszył. Śledczy ciągle gromadzą materiał dowodowy. Współpraca polskiej strony ze służbami w Egipcie jest pracochłonna i zabiera dużo czasu. Sam mecenas Ceglarski określa ją jako „trudną i nieefektywną”, ale i polskiej prokuraturze również wiele zarzuca.

„Porażka polskiego systemu sprawiedliwości”

To jest „porażka polskiego systemu sprawiedliwości”, jak mówi pełnomocnik rodziny Magdaleny Żuk, nie przebierając w słowach. – Jeżeli sprawa trwa ponad sześć lat, to rzeczywiście jest jakiś problem – dodaje.

Czy wciąż istnieje szansa na poznanie prawdy w tej sprawie? Andrzej Ceglarski nadal wierzy, iż możliwy jest przełom i wyjaśnienie tej sprawy. Konieczne jest jednak „maksimum dobrej woli” i „wytężona praca”. Co więcej, zdaniem adwokata śmierć Magdaleny Żuk nie była wypadkiem. Nie wierzy w wersję, w której kobieta sama odebrała sobie życie, będąc osobą zaburzoną, ponieważ jego zdaniem „teza ta opiera się na niczym”. – Zweryfikowano wszystkie źródła w tym zakresie i uważam, że nic jej nie potwierdza. Absolutnie nic – podsumował.

Sprawa Magdaleny Żuk – jej śmiercią żyła cała Polska

Przypomnijmy, późną wiosną 2017 roku sprawą śmierci Magdaleny Żuk w kurorcie Marsa Alam żyła cała Polska. 27-letnia mieszkanka Bogatyni wyleciała 25 kwietnia na wycieczkę do Egiptu. Poleciała sama, bez swojego chłopaka Markusa, ponieważ ten, jak się okazało, nie miał ważnego paszportu. Polka pozostawała w stałym kontakcie z partnerem, ale z dnia na dzień była coraz bardziej niespokojna.

W trakcie swojej ostatniej rozmowy z Markusem roztrzęsiona i zapłakana Magdalena Żuk poprosiła, by ten jak najszybciej zabrał ją z Egiptu, do czego jednak ostatecznie nie doszło. 27-latka, po uzgodnieniach z touroperatorem i przedstawicielstwem dyplomatycznym w Kairze, miała wrócić wcześniejszym samolotem do Polski, ale na lotnisku została cofnięta i skierowana do szpitala.

Jak zginęła nasza rodaczka?

Według oficjalnej wersji wydarzeń nasza rodaczka miała wyskoczyć z pierwszego piętra. Wskutek odniesionych obrażeń w dniu 30 kwietnia 2017 roku zmarła w szpitalu w egipskiej Hurghadzie.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Moonbix: Nowa gra Binance na Telegramie ma szanse stać się hitem

Doszło do wycieku informacji o nowej grze Binance. Gra Moonbix, która miała być uruchomiona na Telegramie to gra typu crypto-clicker.

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?