piątek, 20 września, 2024

W Londynie znajduje się 5 obszarów o największej koncentracji niskopłatnych stanowisk pracy

Z raportu przygotowanego przez Living Wage Foundation (LWF) wynika, że w Londynie znajduje się pięć obszarów o największej koncentracji niskopłatnych stanowisk pracy. Tym samym około 13,3 procent wszystkich londyńskich pracowników zarabia poniżej stawki Real Living Wage.

Najnowsze badanie przeprowadzone przez fundację Living Wage Foundation wykazało, że aż pięć londyńskich gmin to obszary o najwyższej pozycji w kraju pod względem odsetka stanowisk pracy, które nie zapewniają pensji, dzięki której można zaspokoić swoje życiowe potrzeby, jak czytamy na łamach serwisu informacyjnego „The Evening Standard”.

Czy w Londynie rzeczywiście dobrze się zarabia?

Obszarem samorządowym w obrębie Londynu, w którym znajduje się największa liczba pracowników, którzy otrzymują wynagrodzenie poniżej poziomu Real Living Wage, jest gmina Haringey. Właśnie tam ponad jedna trzecia osób zatrudnionych (32,7 procent) zarabia mniej, niż 13,15 funtów za godzinę pracy.

Na kolejnych miejscach uplasowały się kolejno gminy Brent (z 29,5 proc. zatrudnionych zarabiających poniżej RLW), Waltham Forest (28,8 proc.), Bexley (28,5 proc.) oraz Redbridge (28,2 proc.). Pozostałą dziesiątkę w raporcie Living Wage Foundation uzupełniali w kolejności: Hyndburn w Lancashire, Harrow w Londynie, Mansfield w Nottinghamshire, East Lindsey w Lincolnshire i Thanet w Kent.

Zaskakujące wyniki raportu Living Wage Foundation

Przypomnijmy, 24 października 2023 roku zmieniła się stawka Real Living Wage. Realne wynagrodzenie, jakie powinien otrzymywać pracownik, by móc się spokojnie utrzymać na Wyspach, wzrosła o 10%. Stawki urosły do poziomu 12 funtów za godzinę pracy w UK (wzrost o 1,10 funta) i 13,15 funtów za godzinę w Londynie (wzrost o 1,20 funta). Z kolei rządowa stawka minimum wage wynosi obecnie 10,42 funta.

Z raportu LWF wynika, że w całym kraju w przypadku 12,9% stanowisk pracy (3,7 mln) w kwietniu 2023 wypłacano wynagrodzenie poniżej poziomu RLW. Stanowi to niewielki wzrost w porównaniu z 12,3% (3,5 mln miejsc pracy) w kwietniu 2022. Pomimo tego wzrostu, jak zauważono w raporcie, ilość osób pracujących za takie pieniądze, pozostaje na historycznie niskim poziomie.

Jak wygląda sytuacja w Wielkiej Brytanii pod tym względem?

Jak wygląda sytuacja w skali całego kraju? W całym Londynie odsetek pracowników zarabiających poniżej RLW sięga 13,3%. W gorszej sytuacji znajdują się zatrudnienie w regionie North East (15,9%), East Midlands (15,7%), w Irlandii Północnej (15,6%), w Yorkshire and the Humber (14,4%), West Midlands (14,2%) i North West (13,5%).

Z kolei z najmniejszym wskaźnikiem w tym względzie mamy do czynienia w regionie South East i w Szkocji, gdzie odsetek pracowników zarabiających poniżej stawki ustalonej przez LWF wynosi tylko 10,1%.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Żenujące £10 Christmas bonus, zostanie podniesione do £165?

Dodatek pieniężny, potocznie nazywany bonusem bożonarodzeniowym wprowadzony został ponad 50 lat temu w 1972 roku.

Zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci

Minister ds. technologii chciałby wprowadzić zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci.

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?