piątek, 20 września, 2024

Rodzina przegrała sprawę z Ryanairem w związku z podwójną odprawą

Brytyjska rodzina, która musiała zapłacić 165 funtów za odprawę na lotnisku, mimo że odprawiła się przez Internet miesiąc wcześniej, przegrała sprawę z Ryanairem.

W lecie ubiegłego roku sprawa brytyjskiej rodziny, która musiała zapłacić 165 funtów za odprawę na lotnisku, mimo że z wyprzedzeniem odprawiła się online, odbiła się głośnym echem nie tylko na Wyspach, ale i na świecie.

Musieli zapłacić za odprawę na lotnisku

Skrupulatny Damian Lloyd, który odprawił online siebie wraz z rodziną w Ryanairze z miesięcznym wyprzedzeniem, był bardzo zaskoczony, gdy na lotnisku pojawił się problem z zeskanowaniem jego kart pokładowych.

Rodzina nie miała wyjścia, musiała zapłacić 165 funtów za odprawę na lotnisku, aby wsiąść na czas do samolotu. Sam pracownik Ryanaira stwierdził, że musiało dojść do „usterki technicznej”. Dlatego Damian Lloyd wraz z rodziną byli przekonani, że linia lotnicza wyjaśni sprawę i zwróci im pieniądze.

Tak się jednak nie stało. Mimo prób odzyskania pieniędzy przez pana Lloyda, Ryanair poinformował go, że źle zweryfikował swoją tożsamość. Później jednak irlandzkie linie wycofały się z tego tłumaczenia i stwierdziły, że przed lotem anulowano odprawę online.

Rzecznik Ryanair tłumaczył BBC:

– 22 lipca rodzina anulowała odprawę na stronie internetowej i zignorowała wyskakujące okienko z ostrzeżeniem, że będzie musiała ponownie się odprawić i wygenerować nowe karty pokładowe. Ponieważ nie mieli ważnych kart pokładowych, prawidłowo pobrano od nich opłatę za odprawę na lotnisku.

Z tą wersją Brytyjczyk nie mógł się jednak zgodzić. Dlatego skierował sprawę do AviationADR, niezależnego organu ds. rozstrzygania sporów z liniami lotniczymi.

Przegrali sprawę z Ryanairem

Po paru miesiącach trwającego sporu, Damian Lloyd przegrał sprawę z Ryanairem. Brytyjczyk twierdzi jednak, że nie żałuje zaskarżenia irlandzkich linii.

– Byłem wtedy tak wściekły, że musiałem coś zrobić. To zrujnowało kilka dni moich wakacji – powiedział 50-letni Lloyd.

AviationADR stwierdziło, że Ryanair „przestrzegał własnego regulaminu”.

– Linia lotnicza przedstawiła dowody na to, że pomimo odprawy pasażerów online w dniu 21 czerwca , odprawa odbyła się również 22 lipca. Z tego powodu wydrukowane karty pokładowe były nieważne i konieczna była ponowna odprawa – orzekło AviationADR.

Ponadto AviationADR poinformowało, że orzeczenie nie jest wiążące i pan Lloyd ma możliwość kontynuowana skargi już na drodze sądowej. Brytyjczyk stwierdził jednak, że szkoda mu wydawać pieniądze na wniesienie sprawy do sądu.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Koszmar 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku

Kobieta mieszkająca w Irlandii opowiedziała o koszmarze 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku w Lanzarote.

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

Big Stand-Up Night – zobacz na żywo najlepszych polskich komików!

Trzy szalone wieczory z polskimi stand-uperami szykują się w UK we wrześniu pod szyldem Big Stand-Up Night. Kup bilety już dziś

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?