piątek, 20 września, 2024

Najgorsze i najlepsze miejsce w samolocie. Jak zapewnić sobie komfortową podróż?

Powoli szykujemy się do letnich wyjazdów, dlatego przy rezerwacji biletów lotniczych, warto zastanowić się nad najgorszym i najlepszym miejscem w samolocie. Aby zagwarantować sobie wygodę w podróży.

Każdemu zależy na komfortowej i wygodnej podróży, dlatego wiele osób zastanawia się nad wyborem najlepszego miejsca w samolocie. Eksperci mają swoje opinie na temat zarówno najlepszego jak i najgorszego miejsca w samolocie.

Najlepsze miejsce w samolocie

Wybierając miejsce w samolocie eksperci radzą, aby kierować się przede wszystkim bliskością toalety. W tym celu należy zastanowić się, jak często korzystamy z toalety w czasie lotu. Jeśli dość często, wtedy najlepiej zająć miejsce w jej pobliżu. Jeśli jednak rzadko, najlepiej zarezerwować sobie miejsce oddalone od WC.

W samolotach zazwyczaj obie toalety są z przodu i z tyłu. Okazuje się, że najlepsze miejsce w samolocie zapewniające wygodną i pozbawioną nieprzyjemnych zapachów podróż z całkiem wygodnym dostępem do toalety to 4C.

Znajduje się ono przy przejściu w kierunku przedniej części samolotu, ale też niezbyt blisko tej części, dlatego pozwala uniknąć obecności ludzi stojących w kolejce do toalety.

Z kolei największy komfort podczas lotu zapewniają nam miejsca przy wyjściach ewakuacyjnych, gdyż znajduje się tam najwięcej miejsca na nogi.

Wybór miejsc w pierwszych rzędach w samolocie może być dobrą opcją też dla tych, którzy chcą wygodnie i szybko opuścić pokład po wylądowaniu.

Najgorsze miejsce w samolocie

Natomiast za najgorsze miejsce w samolocie eksperci uważają miejsce o oznaczeniu 11A. Jest ono położone dalej od toalety i w dodatku przy „ślepym” oknie, co utrudnia wyjście do WC i nie gwarantuje nam także widoku. Jest to wprawdzie fotel przy oknie, jednak nie ma w nim szyby, dlatego podziwianie widoków jest niemożliwe.

Ulokowanie się na miejscach z tyłu samolotu nie zapewni nam także szybkiego opuszczenia pokładu po wylądowaniu. Wręcz przeciwnie, zagwarantuje nam najdłuższe stanie w kolejce do wyjścia. Ponadto w trakcie lotu na tyłach samolotu jest zwykle głośno, gdyż tam ulokowane są pomocnicze jednostki napędowe.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Ryanair ostrzega przed korzystaniem z walizek w tych kolorach

Ryanair wydał ostrzeżenie dla pasażerów, którzy zazwyczaj podróżują z czarnymi, granatowymi lub szarymi walizkami.

Big Stand-Up Night – zobacz na żywo najlepszych polskich komików!

Trzy szalone wieczory z polskimi stand-uperami szykują się w UK we wrześniu pod szyldem Big Stand-Up Night. Kup bilety już dziś

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?