Powoli szykujemy się do letnich wyjazdów, dlatego przy rezerwacji biletów lotniczych, warto zastanowić się nad najgorszym i najlepszym miejscem w samolocie. Aby zagwarantować sobie wygodę w podróży.
Każdemu zależy na komfortowej i wygodnej podróży, dlatego wiele osób zastanawia się nad wyborem najlepszego miejsca w samolocie. Eksperci mają swoje opinie na temat zarówno najlepszego jak i najgorszego miejsca w samolocie.
Najlepsze miejsce w samolocie
Wybierając miejsce w samolocie eksperci radzą, aby kierować się przede wszystkim bliskością toalety. W tym celu należy zastanowić się, jak często korzystamy z toalety w czasie lotu. Jeśli dość często, wtedy najlepiej zająć miejsce w jej pobliżu. Jeśli jednak rzadko, najlepiej zarezerwować sobie miejsce oddalone od WC.
W samolotach zazwyczaj obie toalety są z przodu i z tyłu. Okazuje się, że najlepsze miejsce w samolocie zapewniające wygodną i pozbawioną nieprzyjemnych zapachów podróż z całkiem wygodnym dostępem do toalety to 4C.
Znajduje się ono przy przejściu w kierunku przedniej części samolotu, ale też niezbyt blisko tej części, dlatego pozwala uniknąć obecności ludzi stojących w kolejce do toalety.
Z kolei największy komfort podczas lotu zapewniają nam miejsca przy wyjściach ewakuacyjnych, gdyż znajduje się tam najwięcej miejsca na nogi.
Wybór miejsc w pierwszych rzędach w samolocie może być dobrą opcją też dla tych, którzy chcą wygodnie i szybko opuścić pokład po wylądowaniu.
Najgorsze miejsce w samolocie
Natomiast za najgorsze miejsce w samolocie eksperci uważają miejsce o oznaczeniu 11A. Jest ono położone dalej od toalety i w dodatku przy „ślepym” oknie, co utrudnia wyjście do WC i nie gwarantuje nam także widoku. Jest to wprawdzie fotel przy oknie, jednak nie ma w nim szyby, dlatego podziwianie widoków jest niemożliwe.
Ulokowanie się na miejscach z tyłu samolotu nie zapewni nam także szybkiego opuszczenia pokładu po wylądowaniu. Wręcz przeciwnie, zagwarantuje nam najdłuższe stanie w kolejce do wyjścia. Ponadto w trakcie lotu na tyłach samolotu jest zwykle głośno, gdyż tam ulokowane są pomocnicze jednostki napędowe.