piątek, 20 września, 2024

Tragiczna śmierć na lotnisku w Amsterdamie. Człowiek został wessany do silnika

Do ogromnej tragedii doszło na płycie lotniska w Amsterdamie, gdzie do silnika odlatującego samolotu wciągnięty został człowiek. Świadkami tego zdarzenia było wielu pasażerów, którzy teraz otrzymują profesjonalną pomoc od psychologów.

Śmiertelny wypadek na lotnisku

Do tragicznego wypadku doszło na płycie międzynarodowego portu lotniczego Amsterdam-Schiphol, w środę 29 maja, tuż po godzinie 15:00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ofiara została wciągnięta do włączonego silnika samolotu linii lotniczych KLM, który miał lecieć do duńskiego miasta Billund. Do informacji publicznej nie podano jednak jak na razie tożsamości denata, ani tego, czy był to zabłąkany podróżny, czy pracownik lotniska lub linii lotniczej. Dodatkowo nie jest jasne, dlaczego ofiara znajdowała się na płycie lotniska i w pobliżu włączonych silników. Śledztwo tej sprawie wszczęła już Królewska Żandarmeria Wojskowa, Holenderska Rada ds. Bezpieczeństwa i inspekcja pracy.

Do śmierci na lotnisku doszło na oczach podróżnych

W chwili, gdy silnik samolotu KLM wessał człowieka, na jego pokładzie znajdowali się już pasażerowie i członkowie załogi. Wszystko stało się więc na ich oczach, a pasażerowie opowiedzieli w mediach, że usłyszeli w pewnym momencie „piekielny hałas”. Wielu pasażerom, po opuszczeniu pokładu, zaoferowano profesjonalną pomoc psychologiczną.

„Dzisiaj miał miejsce straszny wypadek, w wyniku którego osoba znalazła się w silniku samolotu. Nasze myśli są z jej bliskimi. Troszczymy się też o pasażerów i kolegów, którzy byli świadkami tego zdarzenia. Królewska Żandarmeria Wojskowa prowadzi obecnie w tej sprawie dochodzenie” – czytamy w oświadczeniu Portu lotniczego Amsterdam Schiphol.

A w sprawie wypowiedział się też rzecznik linii lotniczych KLM. „Dzisiaj na lotnisku Schiphol miał miejsce straszny wypadek, w wyniku którego człowiek znalazł się w pracującym silniku samolotu. Niestety, człowiek ten zmarł. Bierzemy w opiekę pasażerów i pracowników, którzy widzieli to na lotnisku Schiphol. Okoliczności zdarzenia są obecnie badane. W celu uzyskania dalszych informacji, tak szybko, jak to możliwe, kierujemy ludzi do Królewskiej Żandarmerii Wojskowej” – czytamy w oświadczeniu KLM.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Sąd Najwyższy blokuje utworzenie pierwszej od 30 lat, nowej kopalni węgla w UK

Sąd Najwyższy nie zgodził się na budowę kopalni węgla w Kumbrii, która byłaby pierwszym nowym obiektem tego typu w UK od 30 lat.

Czy Opole i Wrocław poradzą sobie z falą powodziową?

Z najnowszych informacji wynika, że fala powodziowa dotrze do...

Laburzyści planują zakaz reklamowania śmieciowej żywności. Ale to nie wszystko

Partia Pracy jest zdeterminowana i chce zakazać reklamowania żywności śmieciowej. Aby zawalczyć z otyłością i zmniejszyć presję na NHS

Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Założenie konta bankowego w Holandii jest stosunkowo prostym procesem, ale wymaga spełnienia kilku warunków.

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?