piątek, 20 września, 2024

Chaos na lotnisku Heathrow. Pasażerowie utknęli w samolotach

Problemy techniczne w obrębie Terminalu 5. doprowadziły wczoraj wieczorem do chaosu na lotnisku Heathrow. Jedni pasażerowie utknęli w samolotach, inni przez długi czas nie byli w stanie odzyskać swojego bagażu, a jeszcze inni odlecieli bez swoich walizek. Awaria została już naprawiona, ale skutki przestoju mogą być jeszcze odczuwalne przez całą środę.

Problemy British Airways doprowadziły do chaosu na lotnisku Heathrow

Problemy, do których doszło we wtorek wieczorem na lotnisku Heathrow, spowodowała awaria systemu przydziału lotów linii British Airways. W następstwie awarii część pasażerów utknęła w samolotach, w oczekiwaniu na wypuszczenie do hali Terminalu 5., część pasażerów musiała długie godziny czekać na odzyskanie swojego bagażu, a część w ogóle odleciała bez swoich walizek i toreb. Pasażerowie opowiedzieli w mediach, że w pewnym momencie na lotnisku „rozpętało się piekło”, ponieważ wszyscy zaczęli szukać swoich bagaży. Jeden z pasażerów powiedział, że ktoś z linii lotniczych British Airways kazał mu „wracać do domu”. Inny z kolei pasażer opisał swój krótki wypad do domu w Newcastle na 70. urodziny swojej matki jako „koszmar”.

Linie lotnicze British Airways poinformowały swoich klientów o problemach w wiadomości tekstowej. Jej treść brzmiała: „Z przykrością informujemy, że z powodu problemów technicznych z naszym systemem przydziału bagażu na lotnisku Heathrow nie możemy zagwarantować, że Państwa bagaże znajdą się dziś w Waszym samolocie”.

Część pasażerów odleciała bez bagażu

Część pasażerów rzeczywiście odleciała wczoraj bez bagaży. 37-letni mężczyzna opowiedział na przykład w mediach, że jego lot najpierw był opóźniony o ponad trzy godziny, a następnie że samolot wystartował bez jego bagażu.

– Kapitan wydał kolejne oświadczenie, przepraszając nas za opóźnienie. Mówił, że po przekroczeniu trzech godzin zachęci nas do ubiegania się o odszkodowanie bezpośrednio w British Airways. Był bardzo rozmowny, a jego przekorny sposób mówienia bardzo dobrze ukrywał fakt, że lecimy bez bagażu na pokładzie. O czym zresztą nie wspomniał – dodał 37-latek na łamach „The Standard”.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Pożyczka Support for Mortgage Interest – na czym polega ten program pomocowy?

Kto może się ubiegać o pożyczkę Support for Mortgage Interest? Ile można zyskać i jak wygląda spłata pożyczki?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?