piątek, 20 września, 2024

Ryanair podejmuje walkę z pijanymi pasażerami. Chce zmiany przepisów

Ryanair wzywa do zmiany przepisów i wprowadzenia limitu dotyczącego alkoholu na lotniskach. W ten sposób chce walczyć z coraz częstszymi przypadkami agresji w samolotach wywołanymi alkoholem.

Szef irlandzkich linii lotniczych, Michael O’Leary apeluje o zmianę przepisów dotyczących limitu dwóch drinków na lotniskach. Niestety alkohol jest przyczyną coraz częstszej przemocy w trakcie lotów.

Ryanair walczy z pijanymi pasażerami

Michael O’Leary skarży się na wzrost przypadków przemocy w samolotach tego lata. Nie ma obecnie tygodnia, w którym nie byłoby bójki na pokładzie samolotu, czy innych ataków spowodowanych nadmiernym spożyciem alkoholu wśród pasażerów.

Podczas lotów z Wielkiej Brytanii do tak zwanych „imprezowych miejsc docelowych” najczęściej dochodzi do przemocy ze strony nietrzeźwych pasażerów. Obecnie, aby zapobiec wnoszeniu alkoholu na pokład, Ryanair przeszukuje bagaże pasażerów udających się np. na Ibizę.

Limit dwóch drinków w trakcie podróży

O’Leary uważa, że należy ograniczyć wśród pasażerów spożycie alkoholu do dwóch drinków na lotniskach. Jest to według niego sposób na walkę z zachowaniem aspołecznym i przemocą wśród pasażerów. Uważa on, że przyczyną wzrostu przemocy w trakcie lotów jest zdecydowanie alkohol.

Tak O’Leary wypowiedział się w sprawie wprowadzenia limitu na drinki na lotniskach:

– Lotniska oczywiście są temu przeciwne i twierdzą, że w swoich barach nie obsługują pijanych pasażerów. Jednak obsługują krewnych pijanego pasażera. Nie chcemy mieć pretensji, że ludzie piją. Nie pozwalamy jednak ludziom prowadzić pod wpływem alkoholu. A mimo to wsadzamy ich do samolotów na wysokość 33 000 stóp.

Kamuflaż pijanych pasażerów

Dodał także, że liniom lotniczym ciężko jest zidentyfikować osoby nietrzeźwe przy bramkach, zwłaszcza, gdy wchodzą na pokład w grupie.

– Tak długo, jak będą w stanie stać i przesuwać się, dostaną się na pokład. Kiedy samolot wystartuje, zobaczymy niewłaściwe zachowanie – stwierdził.

Zwrócił także uwagę na fakt, że celem agresywnych pasażerów są zwykle członkowie załogi i inni pasażerowie. A opóźnienia lotów sprzyjają jeszcze wydłużonemu czasowi spożywania alkoholu na lotniskach.

– Kiedyś ludzie, którzy wypili za dużo, w końcu przewracali się lub zasypiali. Ale teraz ci pasażerowie również łykają tabletki i proszek. To jest mieszanka. W wyniku jej spożycia występuje znacznie bardziej agresywne zachowanie, nad którym bardzo trudno jest zapanować – powiedział O’Leary.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Czy Opole i Wrocław poradzą sobie z falą powodziową?

Z najnowszych informacji wynika, że fala powodziowa dotrze do...

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?