Co czwarty Brytyjczyk nie dzwoni na pogotowie. Nie wierzą, że otrzymają pomoc na czas

Co czwarty Brytyjczyk rezygnuje z zadzwonienia po karetkę pogotowia, gdy czuje się naprawdę źle. Dlaczego? A to dlatego, że aż tak duży odsetek ludzi nie wierzy, że otrzyma pomoc na czas.

Pomoc medyczna w UK? Wielu Brytyjczyków nie wierzy, że pogotowie im pomoże

Najnowszy sondaż wykonany na zlecenie Liberalnych Demokratów pokazał, że aż 23 proc. respondentów nie zadzwoniło w ciągu ostatnich dwóch lat po karetkę pogotowia, gdy tego potrzebowało, z uwagi na długi czas oczekiwania. Wśród osób, które potrzebowały pomocy, ale nie wierzyły, że otrzymają ją na czas, 57 proc. pojechało do szpitala osobiście lub poprosiło o to członka rodziny. Kolejnych 25 proc. wezwało w tym celu taksówkę, a 18 proc. udało się na ostry dyżur pieszo. 16 proc. ankietowanych pilnie potrzebujących pomocy medycznej skorzystało z transportu publicznego, a 17 proc. po prostu zostało w domu z uwagi na niemożność natychmiastowego przemieszczenia się.

Przedstawiciele NHS robią, co mogą, żeby pomóc potrzebującym

W nawiązaniu do najnowszego badania, Sir Julian Hartley, dyrektor naczelny NHS Providers powiedział, że „każdy, kto potrzebuje szybkiej pomocy w nagłych wypadkach, powinien natychmiast zadzwonić pod numer 999”. – W Anglii zapotrzebowanie — o jedną trzecią wyższe niż przed pandemią — na karetkę pogotowia do poważnego stanu gwałtownie wzrosło. Ale trusty i personel ciężko pracują, aby przyjmować pacjentów tak szybko, jak to możliwe. Najnowsze dane pokazują poprawę czasu reakcji karetek pogotowia. Ostatnie miesiące były jednymi z najbardziej pracowitych w historii pod względem wezwań. Pomimo wszelkich starań, zespoły pracujące ile się da, stają przed trudnym zadaniem, ponieważ popyt przewyższa dostępne zasoby i personel. Potrzebne są odpowiednie, długoterminowe inwestycje w usługi pogotowia ratunkowego, a także stałe wysiłki na rzecz rekrutacji, szkolenia i zatrzymania personelu – doprecyzował ekspert.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Na emigrację najchętniej do Londynu. Czym przyciąga brytyjska stolica?

Emigracja do Londynu okazała się najbardziej atrakcyjną opcją (z kategorii miast). Wśród krajów najwyższą ocenę uzyskała Australia.

„Kulej. Dwie strony medalu” – Polska superprodukcja już w kinach Wielkiej Brytanii

Już od piątku 18 października 2024 roku brytyjscy widzowie będą mieli okazję zobaczyć na wielkim ekranie nowy polski film „Kulej. Dwie strony medalu”. To nie tylko historia sportowa, ale przede wszystkim intymna opowieść o trudach małżeństwa w blasku sławy.

Samotność? Stres? Bariera językowa? Jak Yellow Scarf pomaga Polakom na emigracji

Kwestie związane ze zdrowiem psychicznym mają ogromne znaczenie dla jakości życia każdego człowieka.

Błyskawiczna wyprzedaż biletów w Ryanairze

Trwa błyskawiczna wyprzedaż biletów w Ryanairze. Można jeszcze przed Halloween zarezerwować tanie loty do wielu europejskich destynacji.

Ojciec Sary Sh. w rozmowie telefonicznej wyznał, że „legalnie karząc” swoją córkę zabił ją

Ojciec 10-letniej Sary Sh. zabił swoją córkę. Uciekając do Pakistanu, 42-letni Urfan Sh. zadzwonił na policję i wyznał, iż „pobił ją za mocno”, gdy chciał dać jej nauczkę. W domu w Woking zostawił również odręcznie napisaną notatkę, w której przyznaje, że karząc swoją córkę, za to, że była niegrzeczna, nie miał zamiaru pozbawiać jej życia, ale „stracił rozum”.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie