Oferty pracy na papierze toaletowym. Czy to przesada?

W toaletach studenckich w Wielkiej Brytanii pojawiły się oferty pracy wydrukowane na rolkach papieru toaletowego. Jest to najnowszy pomysł jednej z wiodących brytyjskich firm z branży higieny i zdrowia.

Na dość zaskakujący pomysł wpadła jedna z brytyjskich firm, która postanowiła w innowacyjny sposób dotrzeć do młodych ludzi i zaoferować im pracę.

Oferty pracy na papierze toaletowym

Drukując oferty pracy na papierze toaletowym brytyjska firma ma nadzieję na trafienie do szerokiego grona zainteresowanych. Na rolkach papieru toaletowego znajdują się kody QR, które odsyłają do opisu stanowisk pracy.

Nietypowa inicjatywa pojawiła się w toaletach uniwersyteckich w Nottingham, gdzie mieści się renomowana szkoła inżynierska. Firma Essity wpadła na ten pomysł w ramach swojego planu zatrudniania absolwentów i przyszłych talentów w dziedzinie inżynierii i produkcji.

Rzecznik prasowy pomysłowej firmy produkującej papier toaletowy, Gareth Lucy, powiedział:

– Chcemy stworzyć grupę utalentowanych osób, które mają potencjał, aby stać się przyszłymi liderami naszej firmy. Ponieważ specjalizujemy się w produkcji papieru toaletowego w Wielkiej Brytanii, sposób na przekazanie naszego przesłania wydał się oczywisty. Nasze badania pokazują, że poszukiwanie pracy może być dla absolwenta onieśmielające.

– Dlatego chcieliśmy, aby było to bardzo łatwe i ważne dla tego, co my robimy. Każdy zainteresowany może zeskanować kod QR na arkuszu papieru toaletowego. A on przeniesie go bezpośrednio do strony naszej firmy – dodał.

Badanie wśród studentów

Ponadto rekrutujący przeprowadzili badanie wśród 1000 studentów uniwersytetu, z którego wynika, że 31 proc. z nich uważa perspektywę poszukiwania pracy za przytłaczającą. Z kolei 21 proc. nie ma pojęcia, od czego zacząć szukanie zatrudnienia po ukończeniu studiów.

Ponad 3 na 10 osób badanych (czyli 31 proc.) obawia się, że konkurencja jest tak duża, iż nie będą mieli szans na zatrudnienie. 27 proc. obawia się, że będzie zmuszona podjąć pracę, której tak naprawdę nie chcą. Niecała jedna czwarta studentów stwierdziła, że boi się ukończyć studia, bo wtedy będzie musiała szukać pracy.

Z przeprowadzonego na studentach badania wynika, że 39 proc. z nich zależy na przyzwoitym środowisku pracy. A 38 proc. ambitnych studentów chce zapewnić firmie możliwość rozwoju.

Z kolei wartości i kultura firmy są ważne dla 27 proc. ankietowanych. Podobnie jak innowacyjność dla 24 proc. i koncentracja na zrównoważonym rozwoju dla 21 proc.

Okazuje się także, że 46 proc. studentów ankietowanych za pośrednictwem OnePoll.com podejmuje studia przygotowujące ich do wykonywania określonego zawodu wymagającego umiejętności.

Aż 32 proc. podjęło studia z dziedziny higieny i zdrowia, a 33 proc. chciałoby dowiedzieć się o tym więcej, mimo że obecnie tego nie robią. Co ciekawe, 27 proc. badanych decyduje się na studia związane z inżynierią i produkcją. A kolejne 36 proc. rozważa tę ścieżkę kariery jako potencjalny kierunek w przyszłości.

Teksty tygodnia

Egg Hunt wśród śmieci? W Birmingham góry odpadów nadal rosną

Czy w Birmingham coroczne Egg Hunt odbędzie się między workami ze śmieciami? Czy świąteczny spacer będzie podróżą w labiryncie worków z resztkami i ucieczką przed szczurami wielkimi jak koty?

Rejestracja na wybory prezydenckie 2025 za granicą

Jak wziąć udział w polskich wyborach polskiego prezydenta 2025 mieszkając poza granicami naszej ojczyzny? Oto wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat!

Ludzie chorują po wejściu do wody. Zanieczyszczenie rzek w UK przeraża

Pomimo zapewnień brytyjskiego rządu stan wód w rzekach i kąpieliskach w UK jest coraz gorszy. Zrzut ścieków sprawia, że woda staje się niebezpieczna.

Londyńskie taksówki znikają? Czy są gatunkiem zagrożonym?

Choć są symbolem miasta, tak samo jak piętrowe autobusy, znikają w niezwykłym tempie. Londyńskie taksówki są gatunkiem zagrożonym. Czy za kilkadziesiąt lat znikną z krajobrazu miasta?

Tragiczna śmierć Polki zabitej przez 13-latkę – nowe ustalenia

Sprawa Polki zabitej przez 13-latkę do dziś budzi wiele emocji. Szczególnie, że motywacje i powód ataku dotąd nie są znane. W sprawie pojawiły się jednak nowe fakty.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie