Oto najbardziej hojne miasto w Wielkiej Brytanii

Serwis zajmujący się darowiznami – GoFundMe – wyłonił spośród brytyjskich miast najbardziej hojne miasto w Wielkiej Brytanii w 2024 roku.

Liverpool najbardziej wyróżnił się w kwestii reakcji na atak nożem w Southport i związane z nim późniejsze zamieszki. Po tym, jak trzy dziewczynki zostały śmiertelnie dźgnięte nożem w klubie w stylu Taylor Swift w nadmorskim miasteczku Merseyside w lipcu, wiele osób zareagowało na atak darowiznami. Gdy po ataku wybuchły zamieszki, za pośrednictwem GoFundMe zebrano około 1,3 miliona funtów na pomoc osobom, które ucierpiały w wyniku ataku.

- Advertisement -

Najbardziej hojne miasto w UK

Na podstawie zebranych funduszy na pomoc ofiarom ataku w Merseyside wyłoniono najbardziej hojne miasto w Wielkiej Brytanii. Patrząc na darowizny przypadające na mieszkańca, to Liverpool zdobył pierwsze miejsce w rankingu.

Alex McCormick z Netherton, która zorganizowała zbiórkę pieniędzy, powiedziała:

– Wiem, że czasami mamy złą reputację w prasie, ale myślę, że, jeśli tu mieszkasz lub mieszkałeś, wiesz, że ludzie w tym mieście zrobią wszystko dla każdego. Miło, że zostało to zauważone. Myślę, że to sprowadza nas z powrotem do podstaw bycia po prostu człowiekiem. Dostrzegania czegoś złego i chęci zrobienia czegoś, aby to naprawić.

W rankingu najbardziej hojnych brytyjskich miast, zaraz za Liverpoolem, znalazł się Londyn. Na trzecim Norwich, na czwartym Manchester, na miejscu piątym Belfast. Za nim na miejscu szóstym Cambridge, następnie Worcester. Na miejscu ósmym Eastbourne, na dziewiątym Newcastle-Upon-Tyne, a na miejscu dziesiątym Lincoln.

Najbardziej hojny kraj

Według raportu GoFundMe pod nazwą „Rok pomocy w 2024” na całym świecie za pośrednictwem platformy dokonano ponad 65 milionów darowizn.

Natomiast w kontekście globalnym to Irlandia pozostaje najbardziej hojnym krajem na świecie w serwisie GoFundMe już szósty rok z rzędu. W 2024 roku w całej Irlandii zorganizowano ponad 15 000 zbiórek pieniędzy. Zebrano tam prawie 50 milionów euro na cele charytatywne w całym kraju.

Teksty tygodnia

Kanclerz skarbu we łzach… co wydarzy się w Wielkiej Brytanii po blokadzie reform systemu socjalnego?

Zarówno z perspektywy politycznej jak i ekonomicznej. Partia Pracy traci poparcie. Skokowo zyskuje Reforma UK. Dziura budżetowa się rozrasta, a stabilność finansów maleje. Co się wydarzy w Wielkiej Brytanii?

Jak pachnie w Birmingham? Pół roku strajku śmieciarzy

Pół roku strajku śmieciarzy w Birmingham boleśnie obnaża problemy, jakie są codziennością w Wielkiej Brytanii i, na co dzień, sprytnie ukrywają się pod płaszczykiem zgrabnej narracji.

Nawet 2000 funtów odszkodowania za przerwy w dostawie wody

Odszkodowanie za brak wody, przerwy w jej dostawie lub awarie usług wodnych wzrasta dziesięciokrotnie dla gospodarstw domowych.

Zmiana limitu wpłat na konta oszczędnościowe?

Czy 15 lipca kanclerz skarbu ogłosi zmiany stawek  kwoty wolnej od opodatkowania na ISA? W efekcie, czy konta oszczędnościowe przestaną być korzystne dla Brytyjczyków? 

Obniżka rachunków za energię. O ile mniej zapłacimy?

Dzięki obniżce limitu cenowego, zmniejszą się rachunki za energię, co odczuje 21 milionów gospodarstw domowych w Anglii, Szkocji i Walii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie