piątek, 20 września, 2024

Brytyjczycy znów zrobili zadymę. Wieczór kawalerski zakończył się aresztowaniami na lotnisku

Brytyjczycy udający się na wieczór kawalerski za granicę to często grupy wysokiego ryzyka. Nie inaczej było w zeszły piątek, po wylądowaniu samolotu Ryanair z Londynu na lotnisku na Teneryfie. Grupa rozbawionych Brytyjczyków starła się z innymi pasażerami, a to zakończyło się aresztowaniami jeszcze na płycie lotniska.

Niesforni Brytyjczycy podróżowali samolotem Ryanair

Incydent, do którego doszło w piątek, dotyczył lotu z Londynu na Teneryfę, z lotniska Stansted na lotnisko Sur-Reina Sofia. Samolot wylądował planowo, bez większych problemów, ok. godz. 14:30. Jednak w trakcie opuszczania pokładu samolotu, jak podała lokalna gazeta „Diario de Avisos”, grupa licząca ok. 15 Brytyjczyków podróżujących na Teneryfę na wieczór kawalerski starła się z trzema innymi pasażerami. Doszło nie tylko do słownych przepychanek, ale też do bójki, w wyniku czego ranna została przynajmniej jedna osoba.

Wieczory kawalerskie Brytyjczyków były plagą Krakowa

Przez pewien okres Brytyjczycy i organizowane przez nich wieczory kawalerskie były plagą Krakowa. To jednak na przestrzeni ostatnich kilku lat mocno się uspokoiło. Natomiast duży problem z niesfornymi turystami z Wielkiej Brytanii nadal mają Hiszpanie, którzy wprowadzają coraz surowsze regulacje mające na celu okiełznanie imprez i raz po raz wybuchających awantur. Na przykład od maja tego roku na hiszpańskich Balearach obowiązuje zakaz spożywania alkoholu na ulicy. Zakaz spożywania napojów wyskokowych obowiązuje w przestrzeni publicznej z wyłączeniem wyraźnie oznaczonych do tego celu miejsc. Za picie alkoholu poza ich obrębem turyści narażają się na ryzyko grzywny w wysokości od 500 do nawet 1500 euro.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Potrójne morderstwo w Luton. 18-latek zabił członków swojej rodziny

Do potrójnego morderstwa w Luton doszło w wieżowcu mieszkalnym w piątek. Zginęło tam trzech członków tej samej rodziny.

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Twoje prawa jako pasażera. Co zrobić, gdy lot samolotem jest odwołany lub opóźniony?

Podróżowanie samolotem jest wygodne i szybkie. Latamy na urlop, w celach biznesowych oraz rodzinnych. Jednak zdarzają się sytuacje, które mogą zakłócić lot.

Inflacja w UK w sierpniu 2024 utrzymuje się na stabilnym poziomie 2,2%

Inflacji w Wielkiej Brytanii w skali rocznej do sierpnia 2024 roku wyniosła 2,2%, jak wynika z oficjalnych danych przekazanych przez ONS. Tempo wzrostu cen na Wyspach utrzymuje się nieznacznie powyżej celu inflacyjnego, ustalonego przez Bank Anglii na poziomie 2%.

Szwajcaria uznana „najlepszym krajem na świecie”. Jak w rankingu wypadły inne państwa?

Jakie są najlepsze kraje na świecie? Jak wypada Europa, jak Polska, a jak inne regiony w najnowszym zestawieniu?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?