Fot. Shutterstock
W życiu każdego człowieka przychodzi czas na zmianę, ale o zmianie miejsca pracy nie należy decydować pochopnie. Poniżej przeczytacie o tym, co należy, a czego zdecydowanie nie można robić składając wypowiedzenie.
WYBIERZ ODPOWIEDNIĄ CHWILĘ
Wybór odpowiedniego momentu na złożenie wypowiedzenia jest bardzo ważny, przede wszystkim dlatego, żeby rozstać się z pracodawcą w zgodzie. Na krótką rozmowę odnośnie swojego odejścia najlepiej jest wybrać spokojny moment w ciągu tygodnia, tak by szef nie był jeszcze dodatkowo nerwowy ze względu na ilość spraw do załatwienia.
NIE PRZEDŁUŻAJ ROZMOWY
Rozmawiając ze swoim pracodawcą o powodach złożenia wypowiedzenia, nie musisz zagłębiać się w szczegóły. Wystarczy, że krótko i zwięźle podasz swojemu przełożonemu główne powody odejścia i poprzesz je stosownymi faktami. Rozwodzenie się na temat spraw szczegółowych nie tylko wprowadzi nerwową atmosferę, ale tez może zaszkodzić innym pracownikom firmy.
NIE PAL MOSTÓW
Niezależnie od tego, jakie masz powody, by odejść z pracy, postaraj się nie palić mostów. Z każdej firmy warto jest odejść tak, by pozostawić po sobie dobrą atmosferę, ponieważ nigdy nie wiesz, czy kiedyś nie będziesz potrzebował pomocy swojego byłego pracodawcy.