Duży biust – jak dobrać stanik, aby czuć się wygodnie i seksownie?

Pełne i krągłe piersi to kobiecy atut, jednak, wbrew pozorom bardzo często przysparza on wiele problemów, zwłaszcza przy wyborze bielizny. Idealnie dobrany biustonosz jest wygodny, dobrze podtrzymuje biust, poprawiając tym samym jego kształt. Wybierając model dla siebie, należy zwrócić, przede wszystkim, uwagę na rozmiar miseczki, obwód pod biustem, a także regulację ramiączek.

Biustonosz na duży biust

Dobrze dobrany stanik skutecznie odciąża kręgosłup, poprawia kształt biustu, a także pozwala czuć się nie tylko komfortowo, ale i seksownie. Biustonosze w sklepie internetowym Allani dostępne są bowiem w przeróżnych fasonach, krojach i kolorach, z koronki, usztywniane, miękkie, dlatego każda kobieta znajdzie idealny model dla siebie. Panie o dużych biustach chętnie wybierają koronkowe biustonosze, delikatnie usztywniane fiszbinami.

Jak się mierzyć?

Aby dokonać pomiaru pod biustem, wystarczy przyłożyć centymetr krawiecki na skórze, tuż pod piersiami i delikatnie docisnąć, tak aby między centymetrem a ciałem nie zostawało wolne miejsce. Pomiar obwodu biustu u pań o nieco większych rozmiarach jest o tyle problematyczny, że zdarza się, że dużo ważące piesi lekko opadają, dlatego istotne jest, aby mierzyć się zawsze z założonym stanikiem, najlepiej miękkim. Aby zdjąć prawidłową miarę, wystarczy się delikatnie pochylić, a następnie poprowadzić centymetr przez środek piersi (czyli w miejscu występowania sutków) i przez środek pleców. Należy pamiętać, że samodzielnie mierzenie się w biuście daje orientacyjne pomiary, od których zaczyna się dobieranie biustonosza. W trakcie mierzenia może okazać się bowiem, że najlepiej będzie leżał stanik nieco mniejszy lub większy, w porównaniu do wyników mierzenia.

Jak prawidłowo założyć stanik?

Same wymiary nie wystarczą, aby stanik został dobrany prawidłowo. W dobieraniu damskiego biustonosza istotne jest również odpowiednie jego założenie, czyli wyregulowanie ramiączek czy tylnego zapięcia.  Jeżeli przy zapięciu stanika na ostatnią haftkę okazuje się, że jest on za ciasny i wynosi, np. 75 cm, wówczas należy zmierzyć rozmiar większy, czyli 80 cm. Przy noszeniu stanika należy pamiętać, aby ramiączka nosić bardziej na kości ramienia niż na ciele, gdyż jest ona w stanie wytrzymać większe obciążenie, z kolei na miękkiej skórze mogą pojawić się nieestetyczne wgłębienia. Ramiączka reguluje się w taki sposób, aby maksymalnie unieść biust, przez co będzie on prezentował się atrakcyjnie, a do tego stanik będzie wygodny w noszeniu.

Źle dobrany biustonosz – jak rozpoznać?

Czasem zdarza się, że kupujemy nie tylko stanik ze zbyt małą miseczką, ale również za dużą. O tym, czy biustonosz jest w złym, za dużym rozmiarze, poznaje się po tym, że w miseczkach pozostaje za dużo wolnego miejsca, z kolei ich krawędź sięga zbyt wysoko pod pachę, co powoduje nieprzyjemne uwieranie, a nawet bolesne otarcia. W przypadku za małego stanika w porównaniu do rozmiaru piersi, zły rozmiar można rozpoznać po tym, że piersi nieco opadają i zamiast być ładnie zaokrąglone przyjmują nieco trójkątny kształt. Dodatkowo po wyregulowaniu ramiączek okazuje się, że piersi nie mieszczą się w miseczce.

Teksty tygodnia

Zamieszkaj tam, gdzie inni jeżdżą tylko na wakacje – 7 zalet mieszkania w Hiszpanii

Marzysz o słońcu, plaży i własnym apartamencie nad Morzem Śródziemnym? Przekonaj się, dlaczego coraz więcej osób wybiera Hiszpanię jako swój drugi dom – i jak Casa Playa pomaga to marzenie spełnić.

Jeden funt z 2016 roku może być unikatem?

Numizmatyka i filatelistyka poszukują obiektów unikatowych. Na liście poszukiwanych jest niezwykła moneta. Jeden funt wybity w 2016 roku może być wart nawet 60 Funtów. Czy masz monetę we własnym portfelu?

Policjant strzelił do 21-latka. Czy 4 strzały w plecy były uzasadnione?

Tragiczne zdarzenie z nocy z 19 na 20 kwietnia roznieciło w Niemczech gorącą dyskusję o nadużywaniu broni przez policję. Policjant strzelił do 21 lata. 4 strzały okazały się śmiertelne. Czy postępowanie policjanta było uzasadnione?

Ryanair nie chce pokryć wydatków związanych z odwołanym lotem

Jedna z pasażerek Ryanaira skarży się, że irlandzkie linie nie chcą pokryć jej wydatków, które powstały przez odwołany lot.

Ponad 70 domów bez wody i kanalizacji. Właściciele utknęli w proceduralnej próżni

Irlandia zmaga się z problemem braku dostępnych domów i mieszkań. A gdy te już są, zmaga się z problemem doprowadzenia do nieruchomości wody i kanalizacji. Problem jest ogromny, bowiem domy nie nadają się do zamieszkania

Przeczytaj także