Endless EM: polski zespół rusza na podbój Wielkiej Brytanii

O polskich zespołach, które próbują swoich sił na Wyspach słyszy się co jakiś czas, ale jeszcze żadnemu nie udało się zrobić zawrotnej kariery w Wielkiej Brytanii. Tym razem może być inaczej!

Powracający nad Wisłę gatunek disco polo robi zawrotną karierę na polskich festynach, imprezach i weselach. Dlatego nie może dziwić fakt, że tym popularnym gatunkiem polskie zespoły chcą zainteresować inne kraje. Wielka Brytania z uwagi na fakt, że mieszka w niej sporo Polaków jest naturalnym kierunkiem rodzimych zespołów. Jednym z nich jest bardzo obiecujący Endless EM, który właśnie zaczyna karierę na Wyspach i ma już za sobą pierwsze sukcesy.

 

 

Zespół to ucieleśnienie marzeń Mateusza Dudkowskiego – wokalisty urodzonego w Zamościu, który postanowił wyemigrować do Wielkiej Brytanii i tam próbować swoich sił w założonym przez siebie i brata – Radka zespole. Dlaczego akurat Wielka Brytania i Londyn?

"Polska rzeczywistość i to co się w niej dzieje, brak możliwości, słabo płatna praca – zmusiła nas do emigracji" – mówi założyciel zespołu, Mateusz Dudkowski.

"Pochodzimy ze zachodnich stron Polski, tam niestety możliwości sa bardzo małe. Londyn i praca, którą tu mamy pozwoliła nam na utworzenie formacji Endless EM".

Do zainteresowania muzyką skłonił Mateusza Dudkowskiego jego tata, który grał w zespole muzycznym. Jego syn postanowił w wieku 13 lat, że zacznie grać na gitarze i pójdzie w muzyczne ślady ojca. Do disco polo przekonał go charakter tego gatunku: rytmiczny, prosty i wpadający w ucho. W swojej twórczości jak sam mówi "nie wzoruje się na nikim".

"Chcę zrobić coś swojego, dać początek nowemu disco polo. W kolejnych naszych piosenkach będzie można to odczuć" – zapewnia Mateusz Dudkowski.

 

 

Za pracę twórczą w zespole Endless Em odpowiada Mateusz, który pisze muzykę. W warstwie tekstowej pomaga mu jego brat oraz znajomi, którzy także chętnie angażują się w pomoc Mateuszowi w spełnieniu jego marzenia.

Nazwa zespołu skrywa pewną głębię i kierunek, w którym bracia Dudkowscy będą chcieli podążać. Zespół tworzy w Wielkiej Brytanii i na tym rynku się skupia więc nazwa została zaczerpnięta z języka angielskiego. Co oznacza?

"Nazwa zespołu jest wzięta od słowa nieskończoność z angielskiego endless – zaczęliśmy twórczość i chcemy ja ciągnąc do końca świata i o jeden dzień dłużej. Natomiast drugi człon nazwy >EM< to skrót imienia Mateusz" – wyjaśniają członkowie zespołu.

Gdy nazwa zespołu była gotowa i zaakceptowana, to przyszedł czas na pracę nad pierwszym singlem i teledyskiem do niego. Bracia Dudkowscy osobiście zajęli się nakręceniem go, a do współpracy zaprosili Sylwię Rosiak – Miss Przedsiębiorstwa Warmii i Mazur, Raula de la Cruze'a – modela z Dominikany oraz ID – Twins – polskie bliźniaczki. Jak wygląda praca nad teledyskiem?

 

 

"Pomysłów było wiele na scenariusz tego teledysku, niestety musieliśmy się dostosować do wielu czynników, a przede wszystkim do pogody, na którą nie mamy wpływu, a która szczególnie w Anglii lubi płatać figle. Ostatecznie plaża, dziewczyny, kabriolet i piękne krajobrazy uświetniły nam teledysk. Daliśmy od siebie wszystkie możliwości i włożyliśmy wszystkie serca w ten projekt. Jak widać starania nie poszły na marne".

Panowie zgodnie przyznają, że z pierwszego singla "Nogi" oraz z teledysku są zadowoleni i obiecują, że już pracują nad kolejnymi hitami, które wkrótce będziemy mogli usłyszeć. Mateusz i Radek są przepełnieni pasją, mają odpowiedni charakter, dzięki któremu nie boją się pracy, która jeszcze przed nimi czeka. Natomiast fani zespołu Endless EM czekają na kolejne hity od braci Dudkowskich.

 

Teksty tygodnia

Wielka Brytania redefiniuje płeć. Transkobiety poza prawem?

Brytyjski Sąd Najwyższy wydał kontrowersyjne orzeczenie. Rowling nie kryje zadowolenia. Co to oznacza dla transpłciowych kobiet?

Najtańszy supermarket w UK w marcu 2025

Gdzie w minionym miesiącu opłacało się najbardziej robić codzienne zakupy? Prezentujemy ranking najtańszych marketów w Wielkiej Brytanii za marzec 2025 roku.

Promocje na Wielkanoc w brytyjskich supermarketach

Szykuje się zaostrzenie „wojny cenowej” między największymi supermarketami na Wyspach z okazji zbliżających się świąt. Konsumenci mogą zacierać ręce...

Czy potrzebuję ETA, gdy mam brytyjski paszport?

Od 2 kwietnia 2025 roku Polacy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii muszą posiadać Elektroniczne Zezwolenie na Podróż – ETA.

Narkotykowy punkt dystrybucji na High Street w Slough

Slough, określane mianem najsmutniejszego miasta w UK boryka się z wieloma problemami. Jednym z większych jest handel nielegalnymi substancjami.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie