Jak najtaniej dojechać do Holandii. Lepiej wybrać bus czy samolot?

Wybierając się z Polski do Holandii mamy do wyboru różne środki transportu. Jednymi z najczęściej wybieranych są bus i samolot. Która opcja z tych dwóch jest bardziej korzystna (także finansowo) zależy już od naszych potrzeb.

O tym, jak najtaniej dojechać do Holandii musimy tak naprawdę zadecydować sami. Gdyż wiele w tym wypadku zależy od naszych wymagań. Poniżej przedstawiamy dwie najczęściej wybierane opcje.

Trudna decyzja – jak najtaniej dojechać do Holandii?

Na pierwszy rzut oka może nam się wydawać, że cena podróży do Holandii zależy od wybranego przez nas środka transportu. W przypadku lotu samolotem teoretycznie jesteśmy w stanie zaoszczędzić, pod warunkiem, że nie mamy ze sobą dużego bagażu i dojazd na lotnisko nie jest kosztowny.

Uśredniając ceny – za lot z Polski do Holandii musimy zapłacić około 200 złotych, a za bus około 400 złotych. Różnica jest duża, jednak może się okazać, że tylko pozorna…

Po pierwsze musimy uwzględnić, że linie lotnicze mają dość restrykcyjną politykę bagażową. W przypadku, gdy chcemy zabrać ze sobą – oprócz bagażu podręcznego – również dużą walizkę do umieszczenia w luku, wtedy musimy liczyć się z tym, że cena naszego biletu lotniczego może się nawet podwoić.

W przypadku podróży busem, bagażem nie musimy się martwić, gdyż jego przewóz znajduje się w cenie biletu.

Bus czy samolot?

Kolejnym czynnikiem, który przekłada się na koszt podróży, jest odległość od lotniska. Jeśli wybieramy lot samolotem, w cenie naszej podróży znajdzie się nie tylko bilet lotniczy, ale też dojazd na lotnisko, z którego wylatujemy do Holandii i dojazd z lotniska w Holandii do miejsca naszego zakwaterowania.

W przypadku podróży busem najczęściej mamy zagwarantowany odbiór z miejscowości, w której mieszkamy i przyjazd do miejscowości docelowej pod wskazane miejsce (tzw. usługa door-to-door). Jest to ogromny komfort i w nim również warto uwzględnić kwestię finansową.

Inną opcją, która wpływa w większej mierze na komfort osoby podróżującej niż na jej finanse, jest termin wyjazdu. W przypadku lotu samolotem wybór mamy mniejszy – zwykle możemy liczyć na samolot raz albo dwa razy w tygodniu.

Przejazd busem daje nam większe możliwości w wyborze terminu, gdyż bardzo często bywa tak, że firmy przewozowe gwarantują rejsy nawet codziennie. Ponadto na podróż busem o wiele mniejszy wpływ niż w przypadku podróży lotniczych mają warunki pogodowe.

O opłacalność transportu busem do Holandii zapytaliśmy przedstawiciela firmy przewozowej Tony Transport:

Wielu Polaków zaczynających pracę w Holandii zastanawia się nad tym, czy, aby dostać się do tego kraju, lepiej wybrać samolot czy bus. Jakie są opinie Waszych klientów, dlaczego akurat wybierają podróż busem? Na czym polega wygoda tego środka transportu?

Wybierając podróż busem, mamy przede wszystkim możliwość zabrania większej liczby rzeczy oraz dodatkowych kilogramów bagażu w cenie biletu.

Czy oferujecie zniżki dla stałych klientów?

Oferujemy zniżkę 5 euro lub 20 zł dla stałych klientów.

Jak wygląda Wasza trasa? Z jakich i do jakich miejsc oferujecie transport?

Operujemy w Polsce na terenie takich regionów i miast jak Bydgoszcz, Poznań, Piła, Gorzów i Szczecin. Następnie kierujemy się w stronę granicy z Holandią, aby klienci mogli szybko przemieścić się przez teren Niemiec i dotrzeć do Amsterdamu, Rotterdamu, Hagi czy Eindhoven.

Dane kontaktowe:

+48664204204
www.tonytransport.pl

Aplikacja dla kierowców:
www.asystent-przewozu.pl

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Przeczytaj także

Holandia musi zapłacić azylantom 20 mln euro grzywny

Holenderski urząd Imigracji i Naturalizacji (IND) musi zapłacić 20 mln euro grzywien azylantom, którzy długo czekali na rozpatrzenie spraw.

Najzdrowiej odżywiają się emeryci, a nastolatkowie są niewolnikami cukru

Według badań przeprowadzonych w Holandii, osoby powyżej 65. roku życia odżywiają się najzdrowiej. A nastolatkowie najmniej zdrowo...

Kalendarz rozliczeń podatkowych w Niemczech. Co należy wiedzieć?

Rok podatkowy w Niemczech pokrywa się z rokiem kalendarzowym, jednak istnieją w nim pewne kluczowe terminy, o których powinniśmy wiedzieć.

Holenderski system emerytalny (znów!) uznany za najlepszy na świecie

Holandia jest krajem, w którym funkcjonuje najlepszy system emerytalny w skali całego świata, jak wynika z corocznego rankingu przygotowanego przez Monash University, firmę Mercer oraz CFA Institute w ramach wspołnego projektu pod szyldem Mercer CFA Institute Global Pension Index (MCGPI).

Liczba imigrantów korzystających z ulgi 30%-regeling wzrosła prawie dwukrotnie w ciągu 5 lat

Liczba imigrantów w Holandii korzystających ze specjalnej ulgi podatkowej wzrosła o około 85 procent w ciągu ostatnich pięciu lat. Jak jednak zmiany w dotyczące 30%-regeling zmienią sytuacja pracowników z innych krajów, którzy ułożyli sobie życie w "Kraju tulipanów"?

Finanse i świadczenia

Praca i zarobki

Życie w Holandii

Wydarzenia kryminalne

Transport