piątek, 20 września, 2024

Kobieta walczy o życie po wypiciu kawy na lotnisku

21-latka walczy o życie po tym, jak wypiła kawę na lotnisku. Kobieta kupiła napój w automacie na lotnisku Son Sant Joan na Majorce. Po paru łykach zauważyła dziwny smak kawy, a później zobaczyła w niej owady.

21-letnia kobieta pracująca dla linii lotniczych na Majorce miała zagrażającą życiu reakcję alergiczną po wypiciu kawy na lotnisku Son Sant Joan.

Walczy o życie po wypiciu kawy na lotnisku

Kobieta doznała wstrząsu anafilaktycznego po wypiciu kawy na lotnisku, w której zobaczyła później owady. Reakcja alergiczna była bardzo silna. 21-latce spuchła twarz, gardło i miała problemy z oddychaniem. Natomiast na skórze pojawiła się różowa opuchlizna.

Poszkodowaną natychmiast przewieziono do szpitala. Tam, na oddziale intensywnej terapii spędziła 36 godzin.

Do niepokojącego zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 kwietnia. Ratownicy medyczni na lotnisku podali kobiecie adrenalinę i inne leki. Następnie przewieziono ją do kliniki w Palmie.

Skarga na lotnisko

Rodzina poszkodowanej 21-latki złożyła na lotnisko skargę. Twierdzi, że obecność insektów w kawie może stanowić poważne wykroczenie zagrażające życiu publicznemu. Rodzina stwierdziła, że personel lotniska niewłaściwie konserwował automat z kawą, dlatego w napojach pojawiły się owady.

Co to jest wstrząs anafilaktyczny?

Anafilaksja, czyli inaczej wstrząs anafilaktyczny, jest szybko rozwijającą się i zagrażającą życiu reakcją alergiczną organizmu. Czynnikiem, który ją wywołuje, może być pokarm, lek, użądlenie pszczoły albo osy.

U osoby, która doznała wstrząsu anafilaktycznego, dochodzi nie tylko do opuchlizny czy wysypki, ale także znacznego obniżenia ciśnienia tętniczego. Z tego właśnie względu zwykle konieczne jest podanie adrenaliny. W następnej kolejności podaje się leki przeciwhistaminowe, które przeciwdziałają nasilaniu się objawów.

Objawami takiego wstrząsu mogą być zawroty głowy, uczucie osłabienia, kołatanie serca, chrypka, kaszel, uczucie braku powietrza, nudności, ból brzucha, wymioty, czy nieżyt nosa. Wstrząs anafilaktyczny najczęściej rozpoznaje się przez szybko przebiegające i gwałtowne objawy.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zasiłek na dziecko w Holandii – kompleksowy przewodnik

Zasiłek na dziecko w Holandii jest wsparciem dla rodziców i opiekunów dzieci, zapewniającym wsparcie na pokrycie kosztów wychowania.

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Żenujące £10 Christmas bonus, zostanie podniesione do £165?

Dodatek pieniężny, potocznie nazywany bonusem bożonarodzeniowym wprowadzony został ponad 50 lat temu w 1972 roku.

Znaczna część Oxford Street ma zostać zamknięta dla ruchu

Burmistrz Rishi Sunak chce zamknąć dla ruchu znaczną część Oxford Street i uczynić z niej deptak, miejsce spotkań i spacerów nie tylko dla londyńczyków.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?