piątek, 20 września, 2024

Kultowe „drzewo Robin Hooda” zostało ścięte

16-letni chłopiec został aresztowany pod zarzutem wyrządzenia szkód o charakterze przestępczym w związku ze ścięciem słynnego „drzewo Robin Hooda”, zlokalizowanego w hrabstwie Northumberland.

Do tych wydarzeń doszło w północnej Anglii, w Parku Narodowym Northumberland przy słynnym Murze Hadriana, wyznaczającym wiele wieków temu granicę Imperium Rzymskiego. Zatrzymany w tej sprawie nastolatek przebywa obecnie w areszcie. Ma pomagać funkcjonariuszom w dochodzeniu w tej sprawie, jak podano w oficjalnym komunikacie wydanym przez Northumbria Police.

Trzeba zaznaczyć, że „ofiara” tego przestępstwa nie jest tylko zwykłym drzewem. Klon jaworowy Sycamore Gap wystąpił w filmie „Robin Hood: Książę Złodziei” z Kevinem Costnerem w roli głównej, dzięki czemu stała się niezwykłą atrakcją turystyczną. Przyciągał tysiące turystów, a w 2016 roku wybrano go „Drzewem Roku” w Wielkiej Brytanii. Sycamore Gap liczył sobie prawie 200 lat.

Słynne „drzewo Robin Hooda” powalone

Niestety, 28 września drzewo zostało powalone na ziemie. Wszelkie ślady wskazywało na to, że nie mieliśmy w tym przypadku do czynienia ze zwykłym wypadkiem. Było to celowo działanie. Lokalni mieszkańcy i władze parku twierdzą, że „trudno im dostrzec logikę” w niszczeniu jaworu, który od dawna był „częścią DNA tego obszaru”

Kto i dlaczego ściął „drzewo Robin Hooda”? Lokalna policja pracuje, aby ustalić wszelkie fakty w tej sprawie. Póki co wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z bezmyślnym aktem wandalizmu.

Kto jest odpowiedzialny za to przestępstwo?

Funkcjonariusze policji i strażnicy parkowi obecni na miejscu zdarzenia powiedzieli, że według nich drzewo zostało umiejętnie pocięte ostrą piłą łańcuchową przez osobę, która wiedziała, co robi. Miejscowi mieszkańcy w nocy nie słyszeli nic, z powodu silnego wiatru towarzyszącego sztormowi Agnes.

— Mieliśmy wzloty i upadki [z członkami społeczeństwa], ale nie w takim stopniu, żeby ktokolwiek zrobiłby coś takiego — komentuje Andrew Poad, dyrektor generalny National Trust. — To część DNA tego obszaru. Nie mogę tego zrozumieć. Nie widzę logiki w tym, co zostało zrobione — podsumowuje.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!
Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Jak oceniamy brytyjski system edukacji w porównaniu z polskim? [sonda]
Zmiany finansowe, które wchodzą we wrześniu
W Londynie zniszczono 25 proc. nowych kamer ULEZ. Sadiq Khan ugnie się pod presją londyńczyków?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Problemy na drogach w ten weekend. Oto, gdzie się pojawią

W ten weekend kierowcy mogą spodziewać się problemów na drogach w Wielkiej Brytanii. Niektóre zakłócenia w przejeździe są planowane.

Pożyczka Support for Mortgage Interest – na czym polega ten program pomocowy?

Kto może się ubiegać o pożyczkę Support for Mortgage Interest? Ile można zyskać i jak wygląda spłata pożyczki?

Laburzyści planują zakaz reklamowania śmieciowej żywności. Ale to nie wszystko

Partia Pracy jest zdeterminowana i chce zakazać reklamowania żywności śmieciowej. Aby zawalczyć z otyłością i zmniejszyć presję na NHS

Powódź w Polsce. Krytyczna sytuacja w województwie opolskim i dolnośląskim

Brytyjskie media piszą o powodzi w Polsce. Ta noc była wyjątkowo trudna dla mieszkańców Głuchołaz, Lądka-Zdroju i Kłodzka.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?