Lekarz w Polsce kontra lekarz w UK. Gdzie wolą leczyć się Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii?

Gdzie usługi medyczne są lepsze – w Polsce czy na Wyspach? Sprawdź, czy Polacy z UK wolą leczyć się w brytyjskiej służbie zdrowia czy w NFZ.

Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii często narzekają na brytyjską służbę zdrowia i na poziom opieki medycznej na Wyspach. Czy jednak naprawdę nie lubią korzystać z usług brytyjskich lekarzy i wolą wizyty lekarskie w Polsce? Oto, jak na ten temat wypowiedzieli się Czytelnicy „Polish Express” pod jednym z naszych postów na Facebooku.

- Advertisement -

Dlaczego niektórzy Polacy z UK wolą brytyjskich lekarzy?

Pomimo częstego narzekania na NHS, okazuje się, że zaskakująco wielu Polaków mieszkających w UK bardziej ceni sobie lekarzy brytyjskich niż polskich. Zwolennicy brytyjskiej medycyny wskazują, że w Polsce bywali niepotrzebnie faszerowani antybiotykami i wieloma innymi lekami, które nie dawały dużego rezultatu. Osoby te zdecydowanie preferują minimalistyczne i bardziej zachowawcze brytyjskie podejście dotyczące przepisywanych przez lekarzy leków.

Dodatkowo, niektórzy wskazują, że słynny paracetamol na wszystko w UK to mit, który mocno mija się z prawdą. Dlaczego? Otóż takie przekonanie wynika z osobistych doświadczeń części Polaków związanych ze służbą zdrowia na Wyspach. Niektórzy zwracają uwagę, że w przypadku gdy chodzi się przez dłuższy czas do tego samego lekarza GP, wizyty i leczenie wyglądają podobnie, jak w Polsce, a dodatkowo, leki dla osób chorujących przewlekle bywają tańsze.

Dlaczego część Polaków z UK woli leczyć się w Polsce?

Z kolei zwolennicy korzystania z polskich usług medycznych po pierwsze są zdania, że brytyjscy lekarze zbyt często idą na łatwiznę i przepisują na wiele różnych, czasem niedodiagnozowanych schorzeń słynny paracetamol. Po drugie, opisując własne doświadczenia wskazują, że w Wielkiej Brytanii lekarze zbyt oszczędnie zlecają dodatkowe badania, a przez to diagnoza bywa mniej trafna w przypadku bardziej skomplikowanych schorzeń, a to z kolei skutkuje błędnie dobranym i nieskutecznym leczeniem.

To jednak nie wszystkie argumenty zwolenników polskiej medycyny. Wiele osób wskazało też, że o ile w przypadku grypy czy innej tego typu choroby, przy której wystarczy wizyta u lekarza rodzinnego, nie mają nic przeciwko brytyjskim lekarzom, jednak z usług bardziej specjalistycznych (np. dentystycznych) wolą korzystać w Polsce.

A jakie jest Wasze zdanie na temat polskiej i brytyjskiej służby zdrowia? Wolicie korzystać z pomocy lekarzy w Polsce czy w UK – i uzasadniacie swoje preferencje? Czekamy na Waszy odpowiedzi!

Teksty tygodnia

Octopus Energy zapłaci za błędy w rachunkach. Ile odzyskają klienci?

Brytyjski regulator rynku energii – Ofgem – ujawnił niepokojące wyniki dochodzenia dotyczącego firmy Octopus Energy. Poszło o błędy w rachunkach. W wyniku śledztwa okazało się, że ponad 34 tys. klientów korzystających z liczników przedpłatowych nie otrzymało ostatecznych rachunków w wymaganym terminie sześciu tygodni od zamknięcia konta.

Przestępczość w Glasgow. Tsunami ataków na ulicy, wojna gangów i skazanie pedofilów

Statystyki potwierdzają tylko to, co dostrzegają i przeżywają ludzie na ulicach miasta. Glasgow jest stolicą przestępczości. Działalność gangów, narkotyki, ataki z użyciem noża to smutna codzienność.

Mortgage w UK: Jak dostać kredyt hipoteczny i kupić pierwszy dom bez stresu?

Planujesz kupno pierwszego domu w UK? Sprawdź, jak działa kredyt hipoteczny, jakie dokumenty są potrzebne i jak uniknąć najczęstszych błędów.

Aby było taniej, pacjenci muszą zacząć jeść w szpitalach posiłki roślinne

Wprowadzenie roślinnych posiłków do szpitalnych stołówek to nie tylko chwilowy trend, ale przede wszystkim przemyślana strategia zdrowotna i ekonomiczna. Przykłady z Portugalii i Nowego Jorku inspirujące Wielką Brytanię pokazują, że dieta oparta na roślinach może pozytywnie wpłynąć na kondycję pacjentów oraz finanse systemów opieki zdrowotnej.

Wizy pracownicze dla blogerów. Ograniczenia dla pracowników opieki

Home Office daje wizy pracownicze blogerom, a wprowadza ograniczenia dla pracowników opieki. Budzi to coraz większe kontrowersje.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie