piątek, 20 września, 2024

Małżeństwo z UK zamiast do Hiszpanii poleciało Ryanairem na Litwę

Brytyjskie małżeństwo, które miało lecieć Ryanairem na wakacje do Hiszpanii, poleciało omyłkowo samolotem na Litwę. Wszystko przez to, że udzielono im niefachowej pomocy na lotnisku.

Małżeństwo z Wielkiej Brytanii, Andrew i Victoria Gore, miało lecieć na rodzinne wakacje do Hiszpanii. Andrew Gore jest osobą niepełnosprawną, a Victoria ma autyzm, dlatego potrzebowali pomocy ze strony personelu lotniska. Niestety pomoc ta okazała się mało fachowa…

Zamiast do Hiszpanii polecieli Ryanairem na Litwę

O tym, że personel lotniska zaprowadził parę do niewłaściwego samolotu, małżeństwo dowiedziało się dopiero po wylądowaniu… na Litwie. Para miała udać się wraz z innymi członkami rodziny do Barcelony, a następnie na Costa Brava. Wyjazd był formą świętowania 47. urodzin Andrew.

Gdy małżeństwo wylądowało na Litwie, było „zrozpaczone”, a pomyłkę określili jako „koszmar”.

– Powiedziano nam, że reszta naszej rodziny na pewno jest w samolocie. Zalecono nam odpoczynek, więc zasnęliśmy, bo wstaliśmy wcześnie. Kiedy się obudziłem, za oknem nie było widać Hiszpanii. Włączyłem telefon i wyświetlił mi się komunikat: „Witami na Litwie” – powiedział Andrew Gore.

Pomoc dla niepełnosprawnych na lotnisku

Państwo Gore ze względu na niepełnosprawność Andrew musieli zarezerwować na lotnisku w Bristolu specjalną pomoc. Przysługuje ona na brytyjskich lotniskach pasażerom niepełnosprawnym lub o ograniczonej sprawności ruchowej i jest bezpłatna.

Victoria Gore powiedziała BBC:

– Wiele razy wyjeżdżaliśmy i zawsze otrzymywaliśmy specjalną pomoc, więc nie była to dla nas żadna nowość. Minibus zawiózł nas do samolotu Ryanair, sprawdzili naszą kartę pokładową i wpuścili nas do samolotu.

W sprawie pomyłki głos zabrał także rzecznik lotniska w Bristolu. Powiedział, że sprawa jest obecnie badana i zapewnił o wprowadzeniu ulepszeń w obsłudze, aby podobne zdarzenia już nie miały miejsca.

Z kolei rzecznik Ryanaira dodał, że osoba udzielająca pomocy specjalnej na lotnisku w Bristolu skierowała parę na niewłaściwy lot do Kowna, „mimo że oznakowanie na bramce wyraźnie wskazywało miejsce docelowe lotu”.

– Przed odlotem załoga kilka razy ogłasza, informując pasażerów o miejscu docelowym lotu – powiedział rzecznik i przeprosił „pasażerów za wszelkie niedogodności”.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Ewakuowano samolot EasyJet przez eksplozję w torbie pasażerki

Przez eksplozję w torbie pasażerki ewakuowano samolot EasyJet, który miał lecieć z Grecji do Londynu. Na pokładzie było 236 podróżnych.

Councile wciąż mają do rozdania 57 mln funtów w ramach Household Support Fund

Do końca września można wnioskować o pomoc w ramach programu Household Support Fund. Councile mają jeszcze na ten cel 57 mln funtów

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?