Możecie zagłosować za lub przeciwko zmianie czasu! Komisja Europejska prowadzi ankietę

Komisja Europejska przygotowała sondę, w której do 16 sierpnia obywatele UE mogą oddać swoje głosy za lub przeciwko zmianie czasu przeprowadzanej dwa razy w roku.

Dzięki sondzie przygotowanej przez Komisję Europejską, w której obywatele UE będą mogli oddać swój głos za lub przeciw zmianie czasu z letniego na zimowy i z zimowego na letni, każdy z nas może zadecydować, czy chce nadal przestawiać zegarek dwa razy w roku, czy wolałby z tego zrezygnować.

Poznaj 7 faktów o zmianie czasu!

 

Zainteresowanie obywateli państw unii ankietą jest tak ogromne, że często strona, na której można zagłosować, jest przeciążona>>

Ankieta dostępna jest we wszystkich językach urzędowych Unii Europejskiej (oprócz irlandzkiego). Mimo jednak, że odpowiedzi można wpisywać w dowolnym języku UE, Komisja Europejska zachęca do korzystania z języka angielskiego.

 

Czas jest przestawiany dwa razy w roku we wszystkich krajach kontynentu oprócz Islandii, Białorusi oraz Rosji. Po raz pierwszy zaczęto przestawiać czas w Europie Zachodniej w czasie pierwszej i drugiej wojny światowej za główny powód podając m.in. bezpieczeństwo ruchu drogowego, większą dostępność w czasie wolnym do światła dziennego i oszczędność energii.

 

 

W Polsce zmiana czasu weszła w roku 1977, a wcześniej wprowadzano ją w roku 1919 (na rok), a później w latach 1946-1949 i 1957-1964. Okazuje się jednak, że coraz więcej osób opowiada się za zniesieniem zmiany czasu. Same badania chronobiologiczne udowadniają, że wpływ zmiany czasu na rytm biologiczny człowieka jest większy niż początkowo przypuszczano.

Za lub przeciwko zmianie czasu możesz zagłosować tutaj>>

Teksty tygodnia

Tesco szykuje się do obniżki cen w supermarketach

W supermarketach w Wielkiej Brytanii zaostrza się wojna cenowa. Tesco szykuje się do kolejnej obniżki cen, z czego klienci będą zadowoleni.

Czy urząd podatkowy odda niesłusznie pobrany podatek? Problemy z brytyjską emeryturą za granicą

Co trzeba wiedzieć i jak obronić się przed podwójnym opodatkowaniem? Przeczytaj nasz poradnik, co zrobić gdy po emeryturze wypracowanej w  UK wróciłeś do Polski a HMRC potrącił Ci niesłusznie podatek

Hotele zmieniane w ośrodki dla nielegalnych imigrantów. Ludzie wyszli na ulice!

Lista miast mających zapewnić noclegi dla migrantów wzbudza oburzenie w UK. Hotele zmieniane są w ośrodki dla imigrantów. W Dover wybuchły protesty przeciw zabijaniu miejscowości turystycznych.

Ogromny sukces skrajnej prawicy w wyborach lokalnych w Wielkiej Brytanii. Co to oznacza dla Polaków?

Lokalne wybory w UK pokazały, jak wiele zmieniło się na przestrzeni ostatniego roku. Największy sukces odniosła partia Reform UK. Co sukces Reforma UK oznacza dla Polaków?

Będą cięcia Winter Fuel Payments. Rząd jest nieustępliwy

Rząd potwierdził, że nie cofnie swojej decyzji o cięciach Winter Fuel Payments. Mimo że nawet członkowie Partii Pracy apelują o ponowne przemyślenie tego ruchu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie