Najlepsze pokerowe programy telewizyjne

artykuł sponsorowany

Chociaż Polsce pokerowe programy telewizyjne nie osiągnęły tak dużej popularności, jak w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii, stały się dowodem na to, że oglądanie zawodników w emocjonującej rozgrywce może przyciągnąć mnóstwo widzów i kibiców.

Największy boom na pokerowe programy telewizyjne rozpoczął się ponad 20 lat temu i pojawiały się one w największych stacjach, takich jak Discovery Channel czy CBS. Obecnie większość programów nie jest już emitowanych na antenie, jednak wciąż pojawiają się pojedyncze pokerowe turnieje emitowane na żywo. Wiele z nich na zawsze zapadło w pamięci graczy.

Nie każde polskie kasyno oferuje swoim graczom możliwość wzięcia udziału w turnieju pokerowym, a obserwowanie mniej lub bardziej doświadczonych pokerzystów może stać się nie tylko rozrywką, ale także dobrą nauką gry. Przyjrzyjmy się najbardziej udanym programom telewizyjnym, w których główną rolę odgrywała gra w pokera.

1.   High Stakes Poker

High Stakes Poker to pierwszy program telewizyjny, który przychodzi na myśl wielu fanom pokera. Osiągnął niesamowitą popularność i został doceniony także przez profesjonalnych pokerzystów. Podczas gry pokerzyści obstawiali własne pieniądze, a gra toczyła się za wysokie stawki. Niektóre z pojedynków między graczami na stałe wpisało się do historii rozgrywek pokerowych. Dużym plusem tego programu byli prowadzący, którzy skrupulatnie i zrozumiałym językiem tłumaczyli, co dzieje się w grze.

2.   World Series of Poker

World Series of Poker jest uważany za najważniejszy turniej pokerowy na świecie i przez pewien czas można było go oglądać także w telewizji, na kanale ESPN. Szczególną popularność turniejowi przyniosła spektakularna wygrana Chrisa Moneymakera w 2003 roku. W sumie WSOP był transmitowany przez dekadę, przynosząc sławę także lubianemu duetowi komentatorów – Normanowi Chadowi oraz Lonowi McEachernowi. Główny turniej zawsze był transmitowany na żywo.

3.   Poker After Dark

W programie Poker After Dark emitowanym na antenie NBC brali udział profesjonalni i najbardziej rozpoznawalni gracze, w którym wpisowe wynosiło 20 000 dolarów, a do wygrania było 120 000 dolarów (w sześcioosobowym zespole). Podczas transmisji nie obyło się bez kontrowersji, na przykład, gdy jeden z pokerzystów pokonał innego będąc pod wpływem alkoholu. Nie brakowało prawdziwych emocji, a zachowania niektórych graczy na zawsze pozostawały w pamięci widzów. Emisja programu zakończyła się, gdy przeszedł on w ręce sponsorów. Nowe odcinki zaczęto emitować po 2017 roku.

1.   European Poker Tour

European Poker Tour to program, który powstał w 2004 na fali popularności serii World Poker Tour. Wyłącznym zarządzającym turniejem od 2011 stała się firma PokerStars, co odróżniało ten program on jej odpowiedników na świecie i w Ameryce Północnej. Celem PokerStars stało się przekształcenie EPT w najlepszy turniej pokerowy w Europie, a później na świecie. Program był nie tylko pokazywany w telewizji, ale także można go było oglądać w Internecie. W przeciwieństwie do swojego globalnego odpowiednika WPT, przy stole znajdowało się nie sześciu, ale ośmiu graczy. W 2017 roku European Poker Tour zastąpiono turniejem PokerStars Championship. W 2022 roku ogromny sukces w EPT odniósł Polak – Grzegorz Główny, który w turnieju Pradze wygrał główną nagrodę w wysokości prawie 700 tys euro.

2.   Celebrity Poker Showdown

Programy, w których biorą udział gwiazdy filmu i celebryci zawsze przyciągają uwagę widzów. Nie inaczej było w przypadku Celebrity Poker Showdown, w którym do stołu pokerowego zasiedli między innymi Matthew Perry, Ben Affleck czy Coolio. Główną wygraną w turnieju było 100 000 dolarów, przeznaczone na cele charytatywne. Program stracił swoją popularność w momencie, gdy zaczęto do niego zapraszać mniej znanych celebrytów.

Artykuł sponsorowany dostarczony przez klienta, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

Teksty tygodnia

Gangi rządzą Szkocją?

Ponad 100 osób aresztowanych za przemyt i dystrybucję narkotyków. Jedenaścioro dzieci pod specjalną ochroną ze względu na zagrożenie ze strony gangów.

Podpalenie domu premiera Keira Starmera. Policja podejrzewa motyw polityczny

W poniedziałek, 12 maja 2025 r. doszło do pożaru nieruchomości w północnym Londynie. Właścicielem nieruchomości jest Keir Starmer. Nie doszło do zagrożenia życia premiera Wielkiej Brytanii ani osób mu bliskich.

Ochrona cold wallet + licencja FCA: wreszcie bezpieczny i satysfakcjonujący cloud mining

Zarabiaj pasywnie dzięki Bow Miner! Bezpieczny system wydobycia BTC z licencją FCA, zimnymi portfelami i wsparciem XRP oraz DOGE.

Imigranci będą musieli płynnie mówić po angielsku, aby pracować w UK

W ramach najnowszych zmian Partii Pracy imigranci będą musieli płynnie mówić po angielsku, aby móc pracować w Wielkiej Brytanii.

Justyna Steczkowska na Eurowizji 2025: „Gaja” w półfinale już 13 maja!

Justyna Steczkowska, jedna z najbardziej charakterystycznych i cenionych artystek polskiej sceny muzycznej, już 13 maja stanie na eurowizyjnej scenie z utworem „Gaja”. I zrobi to w wielkim stylu.

Przeczytaj także