Nareszcie! Unia ustaliła, ile wody można zużyć na spłukanie toalety

W końcu z czystym sumieniem będziemy mogli spłukiwać toalety – po latach ciężkich prac ekspertów, Unia ustaliła, ile wody można zużyć na spłukanie toalety. 

Kiedy mogło się wydawać, że Komisja Europejska i jej rewelacje nie mogą nas już niczym zaskoczyć, okazuje się, że jednak byliśmy w błędzie. Tym razem unijni eksperci postanowili zająć się palącym problemem objętości wody, która jest zużywana jednorazowo do spłukania toalety.

W sprawie optymalnej objętości, która ma być używana jednorazowo do spłukania toalety, Komisja Europejska spotkała się dwukrotnie, pracy trwały od 2011 roku, a jej owoce zostały spisane na 60 stronach drobiazgowego raportu technicznego.
Najważniejsze ustalenia komisji dotyczą takich parametrów, jak „objętość spłukania” i „mniejsza objętość spłukania”. Ustalone normy mają zapobiegać nadmiernemu zużyciu wody.

Tak więc, jak ustaliła Komisja Europejska, „optymalną objętością” do spłukania pisuaru będzie 1 litr wody, a dla muszli klozetowej objętość wody wynosić będzie aż 5 litrów. Chociaż ortodoksyjni członkowie komisji proponowali, żeby ograniczyć ilość spłukiwanej wody do 0,5 litra dla pisuarów i 3 litrów dla sedesów.

Sumienni eksperci określili także precyzyjnie termin „optymalna objętość”, który zdefiniowali jako „średnią arytmetyczną objętości jednego pełnego spłukania oraz trzech mniejszych spłukań”.

Komisja postanowiła także położyć kres spłuczkowej degrengoladzie. Już niedługo w Holandii, Francji i Portugalii nie będzie można montować spłuczek o mniejszej pojemności niż 6 litrów. Nie wiadomo jednak jak zostanie rozwiązana sprawa w Wielkiej Brytanii – tam maksymalna objętość nowych spłuczek to właśnie 6 litrów.

Co więcej, dzięki wyjątkowej dociekliwości komisji, udało się ustalić także, że „deski toaletowe nie mają wpływu na funkcjonalność produktu (sedesu)” oraz „deski toaletowe często sprzedawane są osobno”. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać w napięciu na kolejne odkrycia Komisji Europejskiej.

Zapomnij o Black Friday! Rekord wyprzedaży ma paść już w czwartek

Teksty tygodnia

Szykują się zmiany w kontach oszczędnościowych. Oszczędzający oburzeni!

O reformach, zmianach i modyfikacjach w ISA mówi się od dawna. Czasami można odnieść wrażenie, że rząd UK traktuje konta ISA jako “skarbonkę na czarną godzinę”, do której sięgnie przy pierwszej okazji.

Podpalenie domu premiera Keira Starmera. Policja podejrzewa motyw polityczny

W poniedziałek, 12 maja 2025 r. doszło do pożaru nieruchomości w północnym Londynie. Właścicielem nieruchomości jest Keir Starmer. Nie doszło do zagrożenia życia premiera Wielkiej Brytanii ani osób mu bliskich.

Podwyżka wieku emerytalnego. Ale nie dla wszystkich

Od 2026 ma nastąpić podwyżka wieku emerytalnego w Wielkiej Brytanii z 66 do 67 lat. A pełne wdrożenie zmiany planowane jest na 2028 rok.

Rynek pracy w UK coraz słabszy. Najgorzej w budowlance i handlu

Rynek pracy w UK nadal słabnie. Odnotowano spadek osób zatrudnionych. Zmniejszyła się także liczba wolnych miejsc pracy.

Londyn najszczęśliwszym miastem w UK, ale dopiero 31. na świecie

Jakie jest najszczęśliwsze miasto w UK? Oczywiście Londyn. Choć jednocześnie zajął dopiero 31 miejsce w rankingu szczęścia na świecie. Czy w Londynie żyje się szczęśliwie?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie