piątek, 20 września, 2024

Ostrzeżenie pogodowe na Wyspach. Siła wiatru może dojść nawet do 80 mil na godzinę

Mieszkańców Wielkiej Brytanii czekają dzisiaj wyjątkowo trudne warunki pogodowe. Met Office wydało żółte ostrzeżenie przed wichurami o prędkości dochodzącej nawet do 80 mil na godzinę, ale to nie wszystko…

Met Office wydało żółte ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla północnej Szkocji, gdzie porywy mogą osiągać prędkość 80 mil na godzinę i powodować problemy w podróży. Warunki pogodowe będą dzisiaj niekorzystne w całym kraju.

Silny wiatr w Szkocji

Met Office poinformowało, że „silne wiatry mogą spowodować zakłócenia w niektórych częściach Szkocji. Prawdopodobne wystąpią pewne opóźnienia w transporcie drogowym, kolejowym, lotniczym i promowym. Dotyczyć to będzie także niektórych usług autobusowych i kolejowych. Musimy liczyć się z tym, że niektóre podróże potrwają dłużej. Możliwe opóźnienia wysokich pojazdów na odsłoniętych trasach i mostach. Możliwa jest również krótkotrwała utrata zasilania i innych usług”.

Biuro meteorologiczne podało także, że na wybrzeżach mogą wystąpić duże fale w związku z silnym wiatrem. Prognosta z Met Office, Aidan McGivern, powiedział:

– Wietrznie będzie w północnych rejonach Wielkiej Brytanii, zwłaszcza w północnej Szkocji, we wtorkową noc i na początku środy, ponieważ obszar niskiego ciśnienia przemieszcza się na południe od Islandii, zbliżając się z najsilniejszym wiatrem na południowej flance.

Zachmurzenie i deszcz

Met Office poinformowało, że środa będzie „pochmurna w Irlandii Północnej, południowej Szkocji i północnej Anglii z przelotnymi opadami deszczu. Na południu z kolei sucho i słonecznie”.

WXCharts pokazuje również, że w środkowej Szkocji wystąpią także opady śniegu, podczas gdy temperatury w południowej Anglii spadną poniżej zera.

– Będzie też bardzo deszczowo. W Szkocji, Irlandii Północnej i północnej Anglii, wystąpią ulewne deszcze. W północnej i zachodniej Szkocji pojawią się deszcze ze śniegiem padającym na wzgórza i góry, na wysokości około 500 m oraz umiarkowanym lub ulewnym deszczem przechodzącym przez środkowy pas do południowej Szkocji i Irlandii Północnej – dodał Aidan McGivern.

Oczekuje się, że na północy kraju dzień będzie mokry, ale dość łagodny, z typowymi temperaturami około 9°C do 11°C, podczas gdy pod koniec tygodnia roboczego słupki rtęci mogą wzrosnąć do 13°C.

Pogoda w czwartek

W czwartek, jak podaje Met Office, mokro ma być na dalekiej północy, a szczególnie w północno-zachodniej Szkocji. Z kolei w innych rejonach bardziej na wschód od wyżyn będzie mniej pochmurnie. Dalej na południe zachmurzenie będzie zmienne i pojawią się słoneczne okresy, choć na południu i zachodzie wystąpią przelotne opady deszczu.

Łagodna końcówka tygodnia

Od piątku do niedzieli warunki pogodowe będą już bardziej stabilne i suche z okresami słońca. Z kolei bardziej pochmurno będzie w Szkocji i Irlandii Północnej z przelotnymi opadami deszczu w sobotę. Ogólnie koniec tygodnia będzie łagodny, na północy jednak mniej.

Niedziela będzie prawdopodobnie bardzo pogodnym dniem, z długimi okresami słonecznymi we wszystkich rejonach, z przelotnymi opadami deszczu na dalekiej północy, a także zachmurzeniem i lekkim deszczem na południu.

Długoterminowa prognoza pogody

Według Met Office w przyszłym tygodniu zachmurzenie może się rozwinąć na dalekim zachodzie kraju. Początkowo pojawi się silny wiatr z północy, który w ciągu dnia będzie słabszy, a najsilniejszy w nocy. Synoptycy przewidują, że pod koniec przyszłego tygodnia warunki pogodowe będą bardziej stabilne, a bardziej deszczowa pogoda wystąpi najprawdopodobniej na dalekim północnym-zachodzie kraju.

Temperatury będą zbliżone do średnich w większości rejonów. Później z kolei najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest nadejście bardziej wilgotnej i łagodniejszej pogody z zachodu, jednak istnieje ryzyko rozwinięcia się wschodnich wiatrów, które przyniosą chłodniejsze dni i przelotne opady śniegu.

Od połowy lutego natomiast czekają nas niestabilne i wietrzne warunki, zwłaszcza na północnym-zachodzie. Najbardziej stabilna pogoda ma być na wschodzie i południowym-wschodzie. Temperatury prawdopodobnie będą oscylować wokół średniej lub będą nieco łagodniejsze od średniej, z możliwością wystąpienia krótkich okresów zimniejszej pogody.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Zasady podróży Ryanairem w 2023 roku. Ważne informacje dotyczące odprawy, bagażu podręcznego i nie tylko

Ranking piw 2022. Oto najbardziej cenione piwa na świecie

Dzielenie konta Netflix jest od teraz oficjalnie traktowane jak przestępstwo

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Dzieci w Holandii otrzymają szczepionkę MMR znacznie wcześniej

Jak wynika z informacji podanych przez RIVM, dzieci w Holandii będą otrzymywać szczepionkę przeciwko odrze, śwince i różyczce.

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Droższe parkingi dla SUV-ów

Wyższe opłaty za parkowanie dla SUV-ów. Czy to rozwiązanie jest słuszne?

Problemy na drogach w ten weekend. Oto, gdzie się pojawią

W ten weekend kierowcy mogą spodziewać się problemów na drogach w Wielkiej Brytanii. Niektóre zakłócenia w przejeździe są planowane.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?