Para Polaków skazana za przemyt piwa do UK

Dwoje Polaków zostało skazanych za przemyt piwa do Wielkiej Brytanii. Do UK nielegalnie wwieźli alkohol wart ponad 3.1 miliona funtów w cle. Najlepiej o skali ich procederu niech świadczy fakt, iż przemycony alkohol zajmowałby 122 ciężarówki.

36-letni Radosław D. i 37-letnia Ilona L. przemycali polski alkohol do Wielkiej Brytanii za pośrednictwem hurtowni alkoholowej z siedzibą w północnym Londynie. Piwo tak znanych marek, jak Tyskie, Lech, Perla i Żubr zostało przetransportowane nielegalnie do UK, bez opłacenia odpowiednich opłat, a następnie było równie nielegalnie sprzedawane do punktów detalicznych, „poza ewidencją” jak zostało to ujęte w oficjalnym komunikacie wydanym w tej sprawie przez HM Revenue & Customs. W lutym 2018 roku funkcjonariusze HMRC aresztowali Polaka i Polkę właśnie w związku z tą sprawą. W sumie oboje mieli zarobić na nielegalnym handlu piwem z Polski 4,2 miliona funtów.

- Advertisement -

Polscy przestępcy wzbogacili się kosztem brytyjskiego społeczeństwa

W lipcu 2022 roku Radosław D. przyznał się do zarzutów związanych z oszustwem skarbowym, praniem brudnych pieniędzy oraz oszustwem podatkowym. Został skazany na trzy lata i osiem miesięcy więzienia.

Z kolei Ilona L. została skazana za oszustwa skarbowe i oszustwa związane z podatkiem VAT, ale nie za pranie brudnych pieniędzy. Za kratkami spędzi trzy lata i cztery miesiące więzienia. Proces w jej sprawie toczonej przed obliczem Chelmsford Crown Court dobiegł końca w czerwcu 2023 roku.

Przemyt alkoholu kosztuje UK 1 mld funtów rocznie

– Przemyt milionów puszek taniego piwa dał im niesprawiedliwą przewagę nad przestrzegającą prawa większością i pozbawił nasze kluczowe usługi publiczne funduszy – mówi Carmine di Franco, zastępca dyrektora w HMRC Fraud Investigation Service, w oficjalnym komunikacie skierowanym do mediów.

Nielegalny rynek alkoholu wyrządza więcej szkód podatnikom w kraju, co w sytuacji szalejącej inflacji ma dodatkowe znaczenie. – Zakłócanie przestępczego handlu leży u podstaw naszej strategii ograniczania nielegalnego rynku alkoholu, który kosztuje Wielką Brytanię 1 miliard funtów rocznie – podsumowuje di Franco.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: polishexpress.co.uk – będzie nam miło! Artykuły polecane przez polishexpress.co.uk:

Najtańsze wakacje all-inclusive. Jeden kraj zdecydowanie wygrywa w rankingu
Kiedy rekordowe upały dotrą do Wielkiej Brytanii?
Ryanair odwołał w ten weekend setki lotów

Teksty tygodnia

Rewolucja w brytyjskiej gospodarce: więcej kredytów, mniej ograniczeń

15 lipca o godzinie 18.00 kanclerz skarbu Rachel Reeves wygłosiła przemówienie dotyczące zmian w brytyjskiej gospodarce. UK będzie bardziej atrakcyjne dla firm i przyciągnie nowe inwestycje!

500 milionów funtów na walkę z ubóstwem dzieci

Najmłodsi z problemami psychicznymi, adaptacyjnymi, trudnościami w szkole, zagrożeni przestępczością dostaną pomoc. Rząd UK i Rachel Reeves reagują na dane dotyczące ubóstwa dzieci w Wielkiej Brytanii.

Gigantyczna kara dla landlorda za nielegalny wynajem mieszkań

Sąd wyznaczył karę dla landlorda w wysokości 75 000 funtów. Mężczyzna nielegalnie wynajmował dwa mieszkania na krótkoterminowy wynajem.

Polacy będą wyjeżdżać z Wysp? Brytyjska gospodarka słabnie

Wielka Brytania dla Polaków przestaje być atrakcyjnym krajem? Brytyjska gospodarka znowu zaliczyła spadek, największy w sektorach, gdzie pracuje wielu naszych rodaków.

Nowe przepisy universal credit wykluczą wielu chorych?

Organizacje charytatywne alarmują, że planowane cięcia w ramach zasiłku Universal Credit poważnie uderzą w osoby z niepełnosprawnościami. Tymczasem rząd jeszcze niedawno zapewniał, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie