piątek, 20 września, 2024

Para Polaków skazana za przemyt piwa do UK

Dwoje Polaków zostało skazanych za przemyt piwa do Wielkiej Brytanii. Do UK nielegalnie wwieźli alkohol wart ponad 3.1 miliona funtów w cle. Najlepiej o skali ich procederu niech świadczy fakt, iż przemycony alkohol zajmowałby 122 ciężarówki.

36-letni Radosław D. i 37-letnia Ilona L. przemycali polski alkohol do Wielkiej Brytanii za pośrednictwem hurtowni alkoholowej z siedzibą w północnym Londynie. Piwo tak znanych marek, jak Tyskie, Lech, Perla i Żubr zostało przetransportowane nielegalnie do UK, bez opłacenia odpowiednich opłat, a następnie było równie nielegalnie sprzedawane do punktów detalicznych, „poza ewidencją” jak zostało to ujęte w oficjalnym komunikacie wydanym w tej sprawie przez HM Revenue & Customs. W lutym 2018 roku funkcjonariusze HMRC aresztowali Polaka i Polkę właśnie w związku z tą sprawą. W sumie oboje mieli zarobić na nielegalnym handlu piwem z Polski 4,2 miliona funtów.

Polscy przestępcy wzbogacili się kosztem brytyjskiego społeczeństwa

W lipcu 2022 roku Radosław D. przyznał się do zarzutów związanych z oszustwem skarbowym, praniem brudnych pieniędzy oraz oszustwem podatkowym. Został skazany na trzy lata i osiem miesięcy więzienia.

Z kolei Ilona L. została skazana za oszustwa skarbowe i oszustwa związane z podatkiem VAT, ale nie za pranie brudnych pieniędzy. Za kratkami spędzi trzy lata i cztery miesiące więzienia. Proces w jej sprawie toczonej przed obliczem Chelmsford Crown Court dobiegł końca w czerwcu 2023 roku.

Przemyt alkoholu kosztuje UK 1 mld funtów rocznie

– Przemyt milionów puszek taniego piwa dał im niesprawiedliwą przewagę nad przestrzegającą prawa większością i pozbawił nasze kluczowe usługi publiczne funduszy – mówi Carmine di Franco, zastępca dyrektora w HMRC Fraud Investigation Service, w oficjalnym komunikacie skierowanym do mediów.

Nielegalny rynek alkoholu wyrządza więcej szkód podatnikom w kraju, co w sytuacji szalejącej inflacji ma dodatkowe znaczenie. – Zakłócanie przestępczego handlu leży u podstaw naszej strategii ograniczania nielegalnego rynku alkoholu, który kosztuje Wielką Brytanię 1 miliard funtów rocznie – podsumowuje di Franco.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: polishexpress.co.uk – będzie nam miło! Artykuły polecane przez polishexpress.co.uk:

Najtańsze wakacje all-inclusive. Jeden kraj zdecydowanie wygrywa w rankingu
Kiedy rekordowe upały dotrą do Wielkiej Brytanii?
Ryanair odwołał w ten weekend setki lotów

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Problemy na drogach w ten weekend. Oto, gdzie się pojawią

W ten weekend kierowcy mogą spodziewać się problemów na drogach w Wielkiej Brytanii. Niektóre zakłócenia w przejeździe są planowane.

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Potrójne morderstwo w Luton. 18-latek zabił członków swojej rodziny

Do potrójnego morderstwa w Luton doszło w wieżowcu mieszkalnym w piątek. Zginęło tam trzech członków tej samej rodziny.

Znaczna część Oxford Street ma zostać zamknięta dla ruchu

Burmistrz Rishi Sunak chce zamknąć dla ruchu znaczną część Oxford Street i uczynić z niej deptak, miejsce spotkań i spacerów nie tylko dla londyńczyków.

Minister ds. policji i przestępczości ukradziono torebkę na konferencji dotyczącej… kieszonkowców

Do tych zdarzeń doszło w miniony wtorek, 10 września 2024 roku, podczas konferencji Stowarzyszenia Kuratorów (Police Superintendents' Association) w Kenilworth, w środkowej Anglii.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?