Paryż: znaleziono rozbrojony pas samobójcy. Na szczęście terrorysta stchórzył

Nad ranem, na przedmieściach Paryża, w miejscowości Montrouge, służby porządkowe znalazły rozbrojony pas samobójcy. Na miejscu natychmiast pojawiła się policja. 

Francuska policja nadal bada pas samobójcy, który został znaleziony dzisiaj nad ranem w śmietniku na przedmieściach Paryża. Pas Szahida został znaleziony w pobliżu miejsca, gdzie w noc zamachów miał przebywać Saleh Abdeslam, nadal poszukiwany przez policję brat jednego z zamachowców.

Zdaniem śledczych, pas należy właśnie do Salaha Abdeslama, co potwierdzają informacje przekazane przez Państwo Islamskie 14 listopada. Terroryści informowali, że planowali ataki na Stade de France, a także w X i XI i XVIII dzielnicy Paryża.

Dzielnica XVIII sąsiaduje właśnie z Montrouge, gdzie został znaleziony rozbrojony pas Szahida. Także z tego samego miejsca z terrorystami kontaktował się Abdeslam tuż przed zamachem 13 listopada.

Dlatego też policja podejrzewa, że osobą, która miała zdetonować pas miał być właśnie Saleh Abdeslam, który jednak z niewyjaśnionych, jak dotąd, powodów nie zdetonował ładunków.

Służby specjalne w całej Europie od 10 dni poszukują Saleha Abdeslama, który jest nazywany przez policję „ósmym zamachowcem” – jak dotąd poszukiwania nie zakończyły się sukcesem. W Brukseli wciąż obowiązuje czwarty (najwyższy) stopień zagrożenia terrorystycznego oznaczający „poważne bezpośrednie zagrożenie”.

Wydano ostrzeżenie dla mieszkańców, by unikali zbiorowisk, centrów handlowych, koncertów i rezygnowali, na ile to możliwe, z publicznych środków transportu. Apel został wydany przez rządowe centrum kryzysowe, a na jego stronie internetowej poinformowano, że zamknięto również cztery główne stacje metra.

Teksty tygodnia

Promocje na Wielkanoc w brytyjskich supermarketach

Szykuje się zaostrzenie „wojny cenowej” między największymi supermarketami na Wyspach z okazji zbliżających się świąt. Konsumenci mogą zacierać ręce...

Wielka Brytania redefiniuje płeć. Transkobiety poza prawem?

Brytyjski Sąd Najwyższy wydał kontrowersyjne orzeczenie. Rowling nie kryje zadowolenia. Co to oznacza dla transpłciowych kobiet?

Zakaz przywożenia tych produktów do UK. Uważnie pakujcie walizki

Wielka Brytania wprowadza zakaz przywożenia produktów mięsnych i serów z Unii Europejskiej. Za jego złamanie grożą kary do 5 tys. funtów.

Narkotykowy punkt dystrybucji na High Street w Slough

Slough, określane mianem najsmutniejszego miasta w UK boryka się z wieloma problemami. Jednym z większych jest handel nielegalnymi substancjami.

Home Office wycofało się z deportacji 80-letniej Polki

Home Office zreflektowało się przyznając, że deportacja Polki była błędną decyzją. Ostatecznie 80-letniej kobiecie przyznano prawo pobytu.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie