piątek, 20 września, 2024

Pasażer złamał nogę w samolocie przez silne turbulencje

Zaledwie 30 minut po starcie samolot linii Air New Zealand wpadł w tak silne turbulencje, że jeden z pasażerów złamał nogę. Mężczyzna cierpiał przez ponad sześć godzin, zanim pilot wylądował w Nowej Zelandii.

47-letni Niko mieszkający od 13 lat na Bali leciał ze swoją partnerką do Nowej Zelandii, gdy samolot wpadł w silne turbulencje. Mężczyzna niefortunnie upadł, gdy wracał z toalety na swoje miejsce na pokładzie.

Pasażer złamał nogę w samolocie

Mężczyzna cierpiał przez ponad sześć godzin lotu, gdy jego noga „złamała się prawie na pół” (jak opisał to jego przyjaciel). Do dramatycznego zdarzenia doszło 17 kwietnia w czasie lotu liniami Air New Zealand.

47-letni Niko lecący wraz ze swoją partnerką, Sashą, do Auckland, złamał kość piszczelową i strzałkową. W czasie parogodzinnego lotu załoga samolotu starała się zapewnić pasażerowi względnie „komfortowe” warunki. Przeniosła paru podróżnych w inne miejsca, aby 47-latek mógł położyć się na ich fotelach. Ponadto obecny na pokładzie lekarz podał mężczyźnie leki przeciwbólowe.

Przeprosiny pilota

Pilot Boeinga 787-9 przeprosił pasażerów za silne turbulencje. Było to niewielkim pocieszeniem dla 47-letniego Niko, który miał w planach spędzenie ze swoją partnerką miesięcznych wakacji w Nowej Zelandii.

Po wylądowaniu w Auckland parę z lotniska miał odebrać ich przyjaciel. Był zaskoczony, gdy dowiedział się, że Niko złamał nogę w trakcie lotu i przyjechała po niego karetka pogotowia.

Przyjaciel mężczyzny powiedział dziennikowi „The New Zealand Herald”:

– Jego noga prawie złamała się na pół. Załoga poprosiła kilku pasażerów, aby wstali z miejsc, żeby mógł położyć się na pozostałe parę godzin lotu. Na pokładzie samolotu był lekarz, ale mógł mu podać tylko Panadol.

Ratownicy medyczni czekali na Niko jeszcze przed wylądowaniem samolotu. Opatrzyli go na terminalu międzynarodowym, a następnie zabrali do szpitala. Rzecznik pogotowia ratunkowego, Hato Hone St John, powiedział, że osobę z „umiarkowanymi obrażeniami przetransportowano do szpitala”.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Dzieci w Holandii otrzymają szczepionkę MMR znacznie wcześniej

Jak wynika z informacji podanych przez RIVM, dzieci w Holandii będą otrzymywać szczepionkę przeciwko odrze, śwince i różyczce.

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Twoje prawa jako pasażera. Co zrobić, gdy lot samolotem jest odwołany lub opóźniony?

Podróżowanie samolotem jest wygodne i szybkie. Latamy na urlop, w celach biznesowych oraz rodzinnych. Jednak zdarzają się sytuacje, które mogą zakłócić lot.

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Potrójne morderstwo w Luton. 18-latek zabił członków swojej rodziny

Do potrójnego morderstwa w Luton doszło w wieżowcu mieszkalnym w piątek. Zginęło tam trzech członków tej samej rodziny.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?