PaySend, czyli łatwy i wygodny przelew na kartę

Sposobów na przesyłanie pieniędzy do Polski jest wiele – ale czy wszystkie są łatwe i wygodne? Dyrektor PaySend Ronnie Millar wyjaśnia, dlaczego warto wybrać właśnie tę firmę.

Ronnie, nie jest tajemnicą, że Polacy w Wielkiej Brytanii aktywnie wspierają swoich bliskich w Polsce. Jak Twoja firma może pomóc im przelać fundusze w możliwie najłatwiejszy sposób?

– To prawda, PaySend uczyniło proces przelewu pieniędzy z UK do Polski super łatwym. Współpracujemy z Visa i MasterCard, co oznacza, że to partnerstwo pozwala mieszkańcom Zjednoczonego Królestwa przesłać pieniądze z ich karty bankowej na inne karty w Polsce.

Środki przechodzą na dowolną kartę, a jedyne co trzeba dostarczyć, to imię i nazwisko osoby, do której chcemy wysłać fundusze i 16-cyfrowy numer jej karty. Żadnych formularzy, gotówki, numerów konta, numeru IBAN, BIC, długich kolejek i wypraw do oddziału banku, by odebrać pieniądze. Transferu można dokonać przez naszą stronę lub aplikację mobilną w smartfonie. Czy może być jeszcze coś prostszego?

Rzeczywiście – ta usługa jest bardzo popularna w wielu krajach Wschodniej Europy, ale przelewów z karty na kartę można dokonywać nie tylko tam?

– Tak, dokładnie – zajmujemy się takimi przelewami w ponad 60 krajach, a lista ta sukcesywnie rośnie. Najlepszą rzeczą jest jednak to, że opłata za usługę jest stała i wynosi tylko 1 funt bez względu na wysokość przelewanej kwoty. Nie pobieramy żadnych prowizji – od samego początku można zobaczyć, ile pieniędzy zostanie pobranych z karty i ile otrzyma dana osoba w Polsce w złotówkach. Od razu także widać, jaki przelicznik stosujemy, więc wszystko jest krystalicznie jasne i nie ma żadnych niespodzianek.

A jak szybko dochodzą pieniądze?
– Transfer odbywa się w czasie rzeczywistym, co oznacza, że odbiorca otrzymuje przelew natychmiast. Globalne sieci Visa i MasterCard pozwalają nam na to dzięki stosowaniu wszystkich udogodnień dla nowoczesnych finansowych technologii. Jesteśmy pionierem w tej dziedzinie i cały czas pracujemy nad wprowadzeniem innowacyjnych usług dla naszych klientów.

Czy pieniądze przesłane na kartę można wypłacić w bankomacie w Polsce lub zapłacić tam tą kartą za zakupy czy usługi?
– Tak, oczywiście –  jak tylko pieniądze przejdą na konto odbiorcy, może on nimi dysponować w dowolny sposób: pobrać gotówkę w jakimkolwiek bankomacie lub zapłacić kartą w sklepie, który akceptuje karty Visa czy MasterCard. Jak tylko odbiorca otrzyma przelew, bank pokaże mu nowy stan konta.

 

W porządku, to rzeczywiście proste, tanie i wygodne, ale co z bezpieczeństwem? Czy to nie ryzykowne podawać komuś nasz numer karty?
– Po pierwsze, PaySend jest licencjonowaną brytyjską firmą, spełniającą wszelkie określone prawem wymogi. Oprócz licencji FCA, posiadamy certyfikaty Visa i MasterCrad, a wszelkie transakcje i dane klientów są chronione dzięki najwyższym standardom PCI DSS*. 

Po drugie, 16-cyfrowy numer karty i nazwisko jej posiadacza nie wystarczą, aby jej użyć do nieautoryzowanych płatności. Mówiąc prościej, jeśli jakimś cudem te dane dostaną się w niepowołane ręce, nikt nie może z tym nic zrobić, bo potrzebna jest jeszcze data ważności karty i jej 3-cyfrowy kod CVV. Tak więc w rzeczywistości jest wiele poziomów weryfikacji, które muszą być dokonane w celu dopełnienia transakcji.

Zarówno systemy płatności, jak i banki są szczególnie wyczulone na ryzyko z tym związane i jesteśmy dumni, że spełniamy wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

I po trzecie, zaufanie setek tysięcy zadowolonych klientów PaySend jest najlepszym dowodem na to, że zawsze poważnie traktujemy bezpieczeństwo. Dla osób dokonujących przelewy z UK – czy to przez naszą stronę, czy przez aplikację mobilną – jest to tak proste, że przypomina zwykłe zakupy online. 

Ronnie, gdzie mogą się zgłaszać nasi czytelnicy, jeśli będą mieli dodatkowe wątpliwości czy pytania?
– Zawsze możecie się z nami kontaktować poprzez czat na naszej stronie – www.paysend.com
Nasz serwis obsługi klienta działa przez całą dobę!

 

Teksty tygodnia

Brytyjczycy obchodzą nowe przepisy, Polacy powinni być czujni

Właściciele domów w UK, w tym Polacy, unikają wyższego Council Tax dzięki lukom prawnym. Sprawdź, co się zmieniło i jak się przygotować.

Cyberataki na Marks and Spencer uderzają w klientów

Klienci są sfrustrowani, gdyż cyberataki na Marks and Spencer (M&S) trwają już drugi tydzień. Zawieszono płatności kartami i zakupy online.

Płacimy więcej za mniej – Nestle podnosi ceny popularnych słodyczy

Popularne batony firmy Nestle, jak KitKat, Aero, czy Yorkie mają już wkrótce gwałtownie podrożeć.

Polskie miasta w UK. Jak wygląda codzienność w Bostonie czy Slough?

Niedawno w sieci ukazała się ciekawa mapa, pokazująca w jakich miastach Wielkiej Brytanii częsty jest język polski. W efekcie łatwo prześledzić, gdzie skoncentrowała się mniejszość niemiecka, gdzie rumuńska, litewska czy polska.

Jeden funt z 2016 roku może być unikatem?

Numizmatyka i filatelistyka poszukują obiektów unikatowych. Na liście poszukiwanych jest niezwykła moneta. Jeden funt wybity w 2016 roku może być wart nawet 60 Funtów. Czy masz monetę we własnym portfelu?

Przeczytaj także