Pierwsza debata telewizyjna na temat Brexitu. Cameron pod ścianą!

W debacie telewizyjnej na antenie Sky News – pierwszej z kilku debat zaplanowanych przed referendum, David Cameron znalazł się w ogniu pytań. Premier tłumaczył się przede wszystkim z siania paniki w związku z ewentualnym wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Tego spotkania z obywatelami David Cameron z pewnością dobrze nie zapamięta. Zgromadzona na widowni publiczność była w większości za Brexitem i bezustannie atakowała premiera za „hipokryzję”, „sianie paniki w społeczeństwie”, „puste słowa” i „szkodzenie krajowi”.

Co Brexit może oznaczać dla Polaków? 5 kluczowych zmian

Jedna z kobiet zarzuciła premierowi wodolejstwo. – Studiuję literaturę angielską, więc widzę, gdy ktoś leje wodę – powiedziała. Inny z kolei widz zarzucił Cameronowi hipokryzję, ponieważ kilka dni temu premier wystąpił u boku nowego burmistrza Londynu Sadiqa Khana, którego wcześniej krytykował za związki z radykalnym islamem. Cameron musiał się także nieźle nagimnastykować w momencie, gdy został zapytany o to, czy Boris Johnson (były już burmistrz Londynu) byłby dobrym premierem.

Najnowsze sondaże ws. Brexitu – jak wpłynęły na kurs funta?

Zadania nie ułatwił też premierowi prowadzący program, dziennikarz Sky News. Faisal Islam dopytywał Camerona o imigrantów (tak z innych krajów Unii, jak i z Bliskiego Wschodu) oraz o domniemaną sugestię premiera, że Brexit doprowadzi do III wojny światowej.

Czy Brexit uderzy w piłkarską Premier League?

Teksty tygodnia

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Morderstwa, dźgnięcia nożem, przestępczość w Londynie – a według danych w UK jest “bezpieczniej”

Powyższa lista to tylko wyimek tego, co w ciągu doby dzieje się w UK. Poczucie bezpieczeństwa u mieszkańców wysp jest niezwykle niskie. Przestępczość w Londynie jest widoczna każdego dnia

Polskie miasta w UK. Jak wygląda codzienność w Bostonie czy Slough?

Niedawno w sieci ukazała się ciekawa mapa, pokazująca w jakich miastach Wielkiej Brytanii częsty jest język polski. W efekcie łatwo prześledzić, gdzie skoncentrowała się mniejszość niemiecka, gdzie rumuńska, litewska czy polska.

Czego Brytyjka dowiedziała się o Polsce i jej historii i kulturze z wystawy w Hull?

Na łamach lokalnego serwisu www.hulldailymail.co.uk Sofie Jackson opisała swoje...

W Glasgow rosną góry śmieci

Odkąd władze Glasgow wprowadziły opłaty za odpady wielkogabarytowe, w mieście rosną góry śmieci. Nielegalnie porzucane śmieci zanieczyszczają miasto i prowadzą do plagi szczurów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie