Pokrętna logika brytyjskiego prawa – TANIEJ zapłacić mandat, niż kupić bilet parkingowy

W szkockim Edynburgu nie opłaca się płacić za parkowanie w centrum miasta. Taniej jest… dostać mandat!

W lutym ceny za parkowanie w centrum Edynburga wzrosły o 11%. Przykładowo, pozostawienie samochodu na Charlotte Square, St Andrew Square czy przy George Street zdrożało z £3.80 do £4.20 za godzinę. Dodajmy, że maksymalny czas postoju samochodu w tej strefie wynosi trzy godziny, aczkolwiek można łatwo obejść to ograniczenie przeparkowując swoje auto w jej obrębie. I jest to praktyka powszechnie stosowana.

- Advertisement -

Tajemnicza śmierć Polaka w Północnej Irlandii – policja podejrzewa morderstwo

Jak łatwo policzyć osiem godzin parkingu w centrum szkockiego miasta kosztuje £33.60 – jak się okazuje to mniej, niż wynosi koszt mandatu wystawionego za brak "ticketu"! Po prawdzie grzywna w takim przypadku wynosi 60 funtów, ale jeśli ją zapłacimy w przeciągu 14 dni zostanie ona obniżona o połowę. W ten sposób oszczędzamy więc £3.60

Unikanie w ten sposób opłat za parkowanie jest "samolubne" – tak skomentowała tę sprawę komisarz ds. transportu i środowiska radna Lesley Macinnes na łamach serwisu Metro.co.uk. "Egzekwowanie przepisów dotyczących parkowania ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa i dostępności dla wszystkich użytkowników dróg. W dodatku parking krótkoterminowy na ulicy pomaga wspierać lokalną gospodarkę" – mówiła. W dodatku że wszelkie dochody z tego tytułu są reinwestowane w utrzymanie dróg i infrastrukturę transportową w całym Edynburgu.

 

 

List od Czytelnika: „Pracownicy są nękani i zastraszani do tego stopnia, że po prostu boimy się odzywać”

W 2017 roku wydano około 9 tysięcy mandatów za nieuiszczenie opłaty za pozostawienie samochodu przy George Street . Lokalny council z tego tytułu "wzbogacił się" o około 520 tysięcy funtów!

Teksty tygodnia

Kurs funta spadł do najniższego poziomu od trzech tygodni

Kurs funta spadł do najniższego poziomu od trzech tygodni. Nastąpił po tym, jak szef Banku Anglii zasugerował obniżkę stóp procentowych.

Gangi na potęgę kradną auta i wywożą za granicę

W ostatnich 10 latach liczba kradzieży samochodów w Wielkiej Brytanii wzrosła o 75 proc., do 130 tys. przypadków rocznie. Skalę problemu potwierdzają dane opublikowane przez Royal United Services Institute oraz Office for National Statistics.

Nowy zawód w UK? Skorzystaj z dofinansowanych studiów z Career Activator

Myślisz o zmianie pracy lub powrocie na rynek? Dowiedz się, jak zacząć studia w UK - nawet bez matury. Z Career Activator to prostsze, niż myślisz.

Mięso z Polski sprzedawano jako niemieckie. Ogromna skala nieprawidłowości

Od lutego do czerwca br. Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przeprowadziła zakrojoną na szeroką skalę kontrolę mięsa w sklepach na terenie całej Polski. Inspektorzy sprawdzili łącznie ponad 500 punktów sprzedaży. W sumie weryfikacji poddano przeszło 1800 partii mięsa. Wyniki są niepokojące.

Apteki internetowe nie mogą już obiecywać „cudownych” zastrzyków odchudzających

Wielka Brytania zmienia zakres dozwolonej reklamy leków na receptę, zwłaszcza tych mających wpływ na kontrolę apetytu. Apteki internetowe nie mogą już promować zastrzyków regulujących łaknienie jako kuracji odchudzających.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie