Polka zabita w Niemczech. Afgańczyk pchnął ją nożem

W środę 7 maja w sklepie odzieżowym w Niemczech 25-letni Afgańczyk pchnął nożem 41-letnią Polkę. Kobieta nie przeżyła. Media donoszą, powołując się na opinię innego pracownika sklepu, że atak miał podłoże rabunkowe.

W miejscowości Krefeld w sklepie odzieżowym przy Hochstraße w środę wieczorem doszło do tragedii. 41-letnia kierowniczka sklepu przeliczała akurat pieniądze z kasy, gdy została zaatakowana przez 25-letniego Afgańczyka.

- Advertisement -

41-letnia Polka zabita w Niemczech

Lokalne media podały, że do ataku na Polkę doszło około godziny 19.20. 25-letni sprawca dźgnął kobietę nożem, a w wyniku ciężkich obrażeń 41-latka zmarła na miejscu. Mordercę zatrzymano w pobliżu miejsca zdarzenia i umieszczono w areszcie. Postawiono mu już zarzut zabójstwa.

Prokuratura przekazała, że 25-letni Afgańczyk pracował w sklepie razem z Polką od połowy marca tego roku. Kobieta była jego przełożoną. Mimo że motyw tej zbrodni nadal jest przedmiotem śledztwa, coraz częściej mówi się o jego podłożu rabunkowym.

Policja bada jeszcze motyw zabójstwa, jednak wiele wskazuje na to, że był to rabunek
Policja bada jeszcze motyw zabójstwa, jednak wiele wskazuje na to, że był to rabunek / fot. Getty Images

Relacja pracownika sklepu

W sprawie wypowiedział się dla stacji RTL jeden z pracowników sklepu, który znał zarówno ofiarę jak i napastnika:

– Krótko po godzinie 20.00 nie obsługujemy już klientów i przeliczamy pieniądze z kas. Następnie zanosimy je do biura na górze, a tam trafiają do sejfu. On po prostu to wykorzystał.

Przemawia za tym także fakt, że mężczyzna w momencie zatrzymania miał ze sobą pieniądze ze sklepowej kasy.

Tuż po tragedii oświadczenie wydała sieć sklepów, w której pracowała Polka. Podkreślono, że zbrodnia była dla wszystkich „głębokim wstrząsem”. Przedstawiciele firmy zapewniają, że zaoferowano pracownikom wsparcie psychologiczne i duszpasterskie na miejscu.

Policja nie podała tożsamości ofiary ani skąd dokładnie pochodzi Polka zabita w Niemczech.

Przeczytaj także

Uważaj na ważny list! Zmiana zasad opłat abonamentowych

Każdy, kto mieszka w Niemczech, zna obowiązek opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego. To miesięczna opłata w wysokości 18,36 euro, która finansuje m.in. programy ARD, ZDF i Deutschlandradio.

Oto, gdzie pracuje się najzdrowiej w Europie

Irlandia, Belgia i Niemcy należą do najlepszych miejsc pracy, jeśli za kryterium przyjmiemy równowagę między życiem zawodowym i prywatnym.

Rekordowy przemyt ukryty wśród oliwek. Warzywniak pełny narkotyków

Policja w Saksonii-Anhalt dokonała jednej z największych konfiskat captagonu w Niemczech. Funkcjonariusze znaleźli aż 1,7 miliona tabletek tego silnie pobudzającego narkotyku… w warzywniaku w Landsbergu.

Czy składki społeczne będą pożerać nawet połowę pensji?

Starzejące się społeczeństwo i problemy z dopięciem budżetu sprawiają, że coraz więcej rządów sięga coraz głębiej do kieszeni osób pracujących. Podatki, zamrożone progi podatkowe, dodatkowe opłaty

Coraz więcej Niemców musi korzystać z pomocy społecznej

W Niemczech coraz większa liczba seniorów nie radzi sobie finansowo bez pomocy państwa. Dane z Federalnego Urzędu Statystycznego wskazują, że w marcu 2025 roku ponad 742 tys. osób starszych pobierało świadczenie „Grundsicherung im Alter”. To podstawowe zabezpieczenie socjalne dla emerytów przysługiwało więc o ponad 23 tys. osobom więcej w porównaniu z marcem 2024.

Finanse i świadczenia

Praca i zarobki

Życie w Niemczech

Wydarzenia kryminalne

Transport