Polscy chuligani biorący udział w ataku neonazistów w Liverpoolu trafili do więzienia

fot. zdjęcie policyjne

Trzech polskich chuliganów, którzy zostali zwerbowani przez neonazistów w Liverpoolu i brali udział w zamieszkach powodując szkody o wartości 25 tysięcy funtów, trafili do więzienia.

W wyniku ataku polskich chuliganów znajdujących się w grupie neonazistów jedna z kobiet bała się o własne życie, przypadkowy mężczyzna miał złamany nos, a policjant został skopany do nieprzytomności przed Lime Street Station. Innemu oficerowi złamano nadgarstek, z kolei starsza kobieta została obrzucona rasistowskimi wyzwiskami i uderzona w głowę kamieniem.

 

 

 

Co dalej z Polakami w UK? Eksperci wieszczą najgorszy od 60 lat spadek poziomu życia na Wyspach!

Neonaziści wymalowali też swastyki na ścianach, zdemolowali wiktoriański pomnik i wejście do jednego z budynków. Wyrok w sprawie polskich chuliganów zapadł wczoraj – do więzienia trafili: Marcin Reekus, Paweł Starzynski, Łukasz, Pietraszek i Michał Nalepka. Wszyscy trzej przyznali się do winy na początku procesu.

Plakat Marcina Reekusa potwierdzający uczestnictwo polskich chuliganów w zamieszkach organizowanych przez neonazistów w Liverpoolu

W Liverpool Crown Court okazało się również, że zostali oni zwerbowani przez organizatorów demonstracji i członków North West Infidels. Ponadto Reekus, który był również oskarżony o handel narkotykami, został nazwany "przywódcą" grupy polskich chuliganów. Polski neonaziska prowadził również fanpage na Facebooku o nazwie "Polish Ultras". Reekus z Bradford został skazany na 23 miesiące więzienia, Starzyński z Ware, Pietraszek z Hayes i Michał Nalepka z Harlow na 20 miesięcy.

Lider brytyjskiej organizacji neonazistowskiej okazał się… Żydem i gejem!

Teksty tygodnia

Wyłudzenie obywatelstwa brytyjskiego w Slough przykładem na dziury i braki w systemie imigracyjnym UK

Historia pakistańskiej dziewczyny przebywającej nielegalnie w UK jest doskonałym przykładem na to, ile dziur ma brytyjski system imigracyjny.

Jeden funt z 2016 roku może być unikatem?

Numizmatyka i filatelistyka poszukują obiektów unikatowych. Na liście poszukiwanych jest niezwykła moneta. Jeden funt wybity w 2016 roku może być wart nawet 60 Funtów. Czy masz monetę we własnym portfelu?

Brytyjskie emerytury za granicą pozostaną zamrożone

Osoby pobierające brytyjskie emerytury, które mieszkają poza Wielką Brytanią, nie mogą liczyć na podwyżki State Pension.

Sytuacja na brytyjskim rynku pracy

Liczba pracowników na etacie w brytyjskich firmach spadała najszybciej od szczytu pandemii Covid-19. Na rynku rośnie niepewność, która ufundowana jest na polityce fiskalnej Rachel Reeves oraz globalnej zmienności ekonomicznej.

Komu służby graniczne mogą anulować pre-settled status. Czy mogą także cofnąć setlled-status?

Pracownicy służb granicznych otrzymali uprawnienia do tego, aby anulować pre-settled status obywateli UE, którzy nie spełniają wymogów.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie