piątek, 20 września, 2024

Problemy z silnikiem w samolotach Wizz Air wpłyną na liczbę przewożonych pasażerów

Wizz Air zmniejszy liczbę przewożonych pasażerów nawet o 10 proc. przez problemy z silnikiem w samolotach. Tani przewoźnik potwierdził, że niektóre z jego silników będą musiały zostać wycofane do przeglądu w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Już wkrótce tani przewoźnik Wizz Air może zmniejszyć liczbę przewożonych pasażerów. Stanie się tak ze względu na konieczność wycofania do przeglądu niektórych z jego silników.

Problemy z silnikiem w samolotach

Informacja ze strony Wizz Air pojawiła się po tym, jak RTX, macierzysta spółka producenta silników Pratt & Whitney, znalazła dowody na obecność defektu metalu, który może prowadzić do pękania silnika.

„Wizz Air ocenia obecnie konsekwencje, aby poznać zakres wpływu na swoją flotę. A wstępne szacunki wskazują na potencjalną redukcję przepustowości o 10 proc. w drugiej połowie roku budżetowego 2024” – podał przewoźnik w oświadczeniu i dodał jednocześnie, że będzie starał się o odszkodowanie za szkody.

Wizz Air nie jest jedyną firmą dotkniętą wycofaniem silników do przeglądu po tym, jak RTX ogłosił w poniedziałek, że wycofa i sprawdzi około 700 silników do 2026 r. Łączny koszt tego ruchu wyniesie około 3 miliardy dolarów (2,4 miliarda funtów).

Zawieszenie wielu tras na sezon zimowy

Wizz Air pracuje obecnie nad zminimalizowaniem wpływu zaistniałej sytuacji na swoją działalność i przewóz pasażerów, jednak spodziewa się uziemienia wielu samolotów. Już wiadomo, że węgierskie linie lotnicze zawieszą wiele tras na nadchodzący sezon zimowy.

Flota Wizz Air składa się z ponad 150 samolotów rodziny Airbus A320. W tym z nowszych odrzutowców A320neo i A321neo, które są napędzane silnikami Pratt & Whitney.

RTX, oświadczył, że będzie musiał przeprowadzić kontrolę jakości silników zainstalowanych w setkach samolotów na całym świecie. Dodał również, że w latach 2023–2026 konieczne będzie zdemontowanie od 600 do 700 silników turbowentylatorowych z przekładnią Pratt & Whitney.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Ryanair kazał rodzinie zapłacić za odprawę na lotnisku, mimo że odprawiła się miesiąc wcześniej

Podwyżki zasiłków będą mniejsze niż się spodziewano

Matka z siedmiorgiem dzieci dostała zapleśniałe mieszkanie socjalne

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

Dzieci w Holandii otrzymają szczepionkę MMR znacznie wcześniej

Jak wynika z informacji podanych przez RIVM, dzieci w Holandii będą otrzymywać szczepionkę przeciwko odrze, śwince i różyczce.

Czy Opole i Wrocław poradzą sobie z falą powodziową?

Z najnowszych informacji wynika, że fala powodziowa dotrze do...

Bezrobocie w Irlandii spadło – na „Zielonej Wyspie” ciągle trzeba rąk do pracy

Odsetek osób pozostających bez zatrudnienia na "Zielonej Wyspie" wyniósł 4,3%, jak podaje CSO. Miesiąc wcześniej, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła nieco więcej, bo 4,7%.

Laburzyści planują zakaz reklamowania śmieciowej żywności. Ale to nie wszystko

Partia Pracy jest zdeterminowana i chce zakazać reklamowania żywności śmieciowej. Aby zawalczyć z otyłością i zmniejszyć presję na NHS

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?