Rodzice dostali ponad 2000 kar za nieobecność dzieci w szkole

W Walii nałożono na rodziców ponad 2000 kar za nieobecność dzieci w szkole. Niektóre councile wydały setki kar, aby radzić sobie z problemem, a niektóre nie wydawały żadnych rozumiejąc rodziców. Rodzice z kolei twierdzą, że szkoły powinny być bardziej elastyczne.

Niektóre councile nałożyły setki kar na rodziców za nieobecność dzieci w szkole. W ten sposób chciały walczyć z nieobecnościami. Inne jednak były bardziej wyrozumiałe i przychylne rodzicom.

Kary dla rodziców za nieobecność dzieci w szkole

Ebony Mullen z Pontypridd w Walii, która jest matką dwójki dzieci, stwierdziła, że szkoły powinny być bardziej elastyczne. Zaznacza, że niektórych rodziców nie stać na wyjazdy w sezonie wakacyjnym.

Warto przypomnieć, że walijski rząd nakazał stosowanie tego typu kar tylko w ostateczności. Wiele councilów postanowiło całkowicie zaprzestać nakładania na rodziców kar finansowych w czasie pandemii.

W roku szkolnym 2022–2023 ogólna suma kar wyniosła 2000 i była niższa niż w latach 2018–2019 – ostatnim pełnym roku przed pandemią. Z kolei w latach 2018–2019 wydano co najmniej 3700 kar.

Rząd walijski odradzał wydawanie kar, gdy wybuchła pandemia, z powodu zamknięcia szkół i innych problemów spowodowanych przez Covid. Jednak w maju 2022 roku minister edukacji, Jeremy Miles zasygnalizował, że władze lokalne i szkoły mogą ponownie z nich skorzystać w „ekstremalnych przypadkach”.

Wysokość kar

Wysokość kar nakładana na rodziców wynosi 60 funtów, jednak może wzrosnąć do 120 funtów, jeśli kary nie zostaną opłacone w ciągu 28 dni.

Rodzice twierdzą, że nakładanie na nich kar nie jest do końca w porządku. Wspomniana wcześniej pani Mullen, która ma w szkole dwóch chłopców, stwierdziła, że niektórzy rodzice nie mają wyboru, jeśli chcą zabrać dzieci na wakacje.

– Nie powinniśmy być karani za zabieranie dzieci ze szkoły. Zwłaszcza biorąc pod uwagę koszty utrzymania i aktualne ceny wyjazdów, zwłaszcza w wakacje są one bardzo drogie – powiedziała kobieta.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Czy trzeba płacić abonament TV, aby oglądać Netflixa?

W związku z coraz większą popularnością platform streamingowych, coraz mniej osób ogląda tradycyjną telewizję.

Podatki w Irlandii nadal niskie. Firmy płacą jedynie 12.5% podatku dochodowego

W 2024 wprowadzono głośno omawianą zmianę podatku CIT w...

Minister technologii nie wyklucza wprowadzenia zakazu social mediów dla nastolatków

Wprowadzenie zakazu korzystania z mediów społecznościowych dla osób poniżej...

W styczniu czeka nas kolejna podwyżka rachunków

Według Cornwall Insights w styczniu możemy spodziewać się kolejnej podwyżki rachunków za energię. Ile wyniesie?

Linie Ryanair i Jet2 wydały ostrzeżenie dla pasażerów w UK

Linie lotnicze Ryanair i Jet2 wydały ostrzeżenia dla wszystkich pasażerów podróżujących z i do Wielkiej Brytanii.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Santander zwolni ponad 1400 pracowników

Santander stara się ciąć koszty i zwolni jeszcze w tym roku ponad 1400 pracowników. Potwierdził to dyrektor generalny banku.

Pożar w stoczni produkującej okręty atomowe. Dwie osoby w szpitalu

W największej brytyjskiej stoczni produkującej m.in. atomowe okręty podwodne wybuchł pożar. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Rośnie płaca minimalna w UK – ile wyniosą stawki National Living Wage i National Minimum Wage w 2025?

Brytyjski rząd potwierdził wysokość podwyżek płacy minimalnej w UK. Na jaki wzrost wynagrodzenia mogą liczyć pracownicy, którzy zarabiają "najniższą krajową" na Wyspach? O ile wzrosną stawki National Living Wage oraz National Minimum Wage od 1 kwietnia 2025 roku?

Rezygnacja z powrotu do Polski z UK w ostatniej chwili

Ale co jeśli w ostatniej chwili ktoś w perspektywie powrotu do Polski, który już dopiął, lub jest w trakcie dopinania wszystkiego na ostatni guzik... rozmyśli się i zmieni zdanie. Co jeśli jakiś czynnik tak zrazi osobę sposobiącą się do powrotu do Polski, że ta zmieni zdanie?

Kalendarz rozliczeń podatkowych w Niemczech. Co należy wiedzieć?

Rok podatkowy w Niemczech pokrywa się z rokiem kalendarzowym, jednak istnieją w nim pewne kluczowe terminy, o których powinniśmy wiedzieć.