piątek, 20 września, 2024

Rodzice dostali ponad 2000 kar za nieobecność dzieci w szkole

W Walii nałożono na rodziców ponad 2000 kar za nieobecność dzieci w szkole. Niektóre councile wydały setki kar, aby radzić sobie z problemem, a niektóre nie wydawały żadnych rozumiejąc rodziców. Rodzice z kolei twierdzą, że szkoły powinny być bardziej elastyczne.

Niektóre councile nałożyły setki kar na rodziców za nieobecność dzieci w szkole. W ten sposób chciały walczyć z nieobecnościami. Inne jednak były bardziej wyrozumiałe i przychylne rodzicom.

Kary dla rodziców za nieobecność dzieci w szkole

Ebony Mullen z Pontypridd w Walii, która jest matką dwójki dzieci, stwierdziła, że szkoły powinny być bardziej elastyczne. Zaznacza, że niektórych rodziców nie stać na wyjazdy w sezonie wakacyjnym.

Warto przypomnieć, że walijski rząd nakazał stosowanie tego typu kar tylko w ostateczności. Wiele councilów postanowiło całkowicie zaprzestać nakładania na rodziców kar finansowych w czasie pandemii.

W roku szkolnym 2022–2023 ogólna suma kar wyniosła 2000 i była niższa niż w latach 2018–2019 – ostatnim pełnym roku przed pandemią. Z kolei w latach 2018–2019 wydano co najmniej 3700 kar.

Rząd walijski odradzał wydawanie kar, gdy wybuchła pandemia, z powodu zamknięcia szkół i innych problemów spowodowanych przez Covid. Jednak w maju 2022 roku minister edukacji, Jeremy Miles zasygnalizował, że władze lokalne i szkoły mogą ponownie z nich skorzystać w „ekstremalnych przypadkach”.

Wysokość kar

Wysokość kar nakładana na rodziców wynosi 60 funtów, jednak może wzrosnąć do 120 funtów, jeśli kary nie zostaną opłacone w ciągu 28 dni.

Rodzice twierdzą, że nakładanie na nich kar nie jest do końca w porządku. Wspomniana wcześniej pani Mullen, która ma w szkole dwóch chłopców, stwierdziła, że niektórzy rodzice nie mają wyboru, jeśli chcą zabrać dzieci na wakacje.

– Nie powinniśmy być karani za zabieranie dzieci ze szkoły. Zwłaszcza biorąc pod uwagę koszty utrzymania i aktualne ceny wyjazdów, zwłaszcza w wakacje są one bardzo drogie – powiedziała kobieta.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Czy Opole i Wrocław poradzą sobie z falą powodziową?

Z najnowszych informacji wynika, że fala powodziowa dotrze do...

Rośnie bezrobocie wśród osób młodych. Tak źle nie było od czasów pandemii

Od czasu pandemii bezrobocie wśród młodych nie było tak wysokie. Pracodawcy znów coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników

Big Stand-Up Night – zobacz na żywo najlepszych polskich komików!

Trzy szalone wieczory z polskimi stand-uperami szykują się w UK we wrześniu pod szyldem Big Stand-Up Night. Kup bilety już dziś

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?