Ryanair poinformował, że jest gotowy do przeniesienia samolotów z Wielkiej Brytanii na inne rynki, jeśli kryzys się pogłębi

Jak donosi agencja prasowa Bloomberg, Ryanair Holdings Plc poinformował, że jest gotowy do przeniesienia swojej floty z Wielkiej Brytanii na bardziej dynamiczne rynki, jeśli spadek kursu funta, rosnąca inflacja i wyższe stopy procentowe zaczną osłabiać popyt na podróże.

Sytuacja gospodarcza w Wielkiej Brytanii, czyli na największym rynku Ryanaira, stała się trudna po zamieszaniu wywołanym przez nową politykę fiskalną rządu Liz Truss, która z kolei doprowadziła do dużego spadku kursu funta.

Ryanair może opuścić UK?

W razie konieczności Ryanair może elastycznie przenosić swoje samoloty między 36 krajami, w których ma bazy i zrobi to, jeśli sytuacja będzie w UK dramatyczna – powiedział w Dublinie Eddie Wilson, dyrektor generalny irlandzkich linii lotniczych.

– Jeśli występują problemy z popytem, mamy możliwość rozwoju i lokalizacji samolotów w miejscach, które mają najlepszą bazę pod względem kosztów i gdzie popyt odzwierciedla wykorzystanie tej przepustowości – dodał Wilson.

Bankructwo gospodarki

Dyrektor generalny Ryanaira, Michael O’Leary na konferencji prasowej poinformował, że brytyjska polityka fiskalna w połączeniu ze zobowiązaniami dotyczącymi wydatków, w tym limitami cen energii „może doprowadzić do bankructwa brytyjskiej gospodarki w ciągu najbliższych dwóch lat”.

 

Wcześniej z kolei opisał szereg środków wprowadzonych przez brytyjskiego kanclerza skarbu, Kwasi Kwartenga jako „szalony budżet”.

Ryanair twierdzi jednak, że pomimo sytuacji w Wielkiej Brytanii i niektórych innych krajach europejskich, nie widzi obecnie dowodów na spowolnienie popytu i nadal planuje zwiększyć ilość lotów zimowych o 8% powyżej poziomów sprzed Covid.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Spadek PKB Wielkiej Brytanii na początku roku

Spadek PKB był zaskoczeniem. Eksperci spodziewali się, iż na początku roku brytyjska gospodarka minimalnie, ale jednak urośnie.

Najbiedniejsi w UK mają gorzej niż najbiedniejsi Słoweńcy

Jak wynika z analiz NIESR niskie płace, ograniczona dostępność mieszkań i stagnacja produktywności przyczyniają się do spadku poziomu życia w Wielkiej Brytanii.

Protesty przeciwko Tesli w Londynie i Manchesterze

Fala protestów przeciwko Tesli Elona Muska rozprzestrzeniła się także...

Zapadła decyzja w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii podjął ostrożną decyzję w sprawie stóp procentowych. Utrzymał je na tym samym poziomie 4,5 proc.

Podwyżka cen znaczków Royal Mail

O ile tym razem zdrożały znaczki pierwszej i drugiej klasy? W jaki sposób Royal Mail uzasadnia decyzję o wzroście cen swoich usług?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie