czwartek, 19 września, 2024

Ryanair precyzuje zasady wnoszenia jedzenia na pokład samolotu

Aby nie komplikować sobie podróży, warto zapoznać się z doprecyzowanymi niedawno przez Ryanaira zasadami dotyczącymi wnoszenia jedzenia na pokład samolotu w bagażu podręcznym.

Wkrótce wielu z nas wybierze się na wakacje. Dlatego znajomość zasad dotyczących podróży może nam ją znacznie ułatwić. Są jednak takie, z których możemy nie zdawać sobie sprawy. Niedawno Ryanair doprecyzował zasady dotyczące wnoszenia jedzenia na pokład samolotu w bagażu podręcznym.

Zasady dotyczące wnoszenia jedzenia na pokład

Jeśli chcecie spakować własne przekąski do samolotu, warto wiedzieć, czego nie możecie ze sobą zabrać. Wytyczne mogą być różne w zależności od linii lotniczej. My podajemy jednak te, które dotyczą jednej z najpopularniejszych w Europie, czyli Ryanaira.

Na większości lotnisk podróżni nie są przepuszczani przez kontrolę bezpieczeństwa z płynami powyżej 100 ml. Płyny o pojemności 100 ml lub mniejszej, muszą znajdować się w szczelnie zamkniętej plastikowej torbie.

Zasada ta może także dotyczyć jedzenia, na przykład: dżemu, chutney’a czy jogurtu. Jak podało lotnisko w Dublinie: „Zwykłe jedzenie, takie jak chipsy czy czekoladę, można zabrać ze sobą na pokład w bagażu podręcznym. Z kolei opakowania z masłem lub margaryną nie są dozwolone, gdyż kwalifikuje się je jako pastę”.

Należy wspomnieć, że dozwolona jest żywność dla niemowląt lub osób znajdujących się na specjalnej diecie, a także leki. Jak czytamy w oświadczeniu lotniska: „Pasażerowie mogą wnosić te przedmioty przez punkty kontroli bezpieczeństwa w ilościach potrzebnych na czas podróży. Powinni także poprosić o czerwoną tacę, na której można umieścić te przedmioty oddzielnie od bagażu podręcznego i innych płynów, żeli lub past podczas kontroli bezpieczeństwa”.

Alkohol zabroniony

Ze względów bezpieczeństwa nie powinno się pić w trakcie lotu gorących napojów. Ponadto pasażerowie nie mogą spożywać własnego alkoholu w czasie podróży samolotem.

Co ciekawe – mięso, owoce morza, warzywa, a także inne niepłynne produkty spożywcze można przewozić zarówno w bagażu podręcznym, jak i rejestrowanym. Jednak jeśli żywność jest zapakowana w lód lub okłady z lodu w lodówce lub innym pojemniku, to lód lub okłady z lodu muszą być całkowicie zamrożone w momencie przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa. Jeśli będą one częściowo stopione i na dnie pojemnika pojawi się płyn, wtedy nie zostaną przepuszczone przez bramkę bezpieczeństwa.

Jak podają irlandzkie linie lotnicze: „Na pokład samolotu Ryanair możesz zabrać ze sobą dowolne jedzenie i napoje bezalkoholowe, pod warunkiem, że spełniają one ograniczenia dotyczące wymiarów i wagi bagażu podręcznego”.

Warto wspomnieć, że na pokład samolotów linii Ryanair możemy wnieść 2 sztuki bagażu podręcznego. Jednym jest mała torba osobista o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm. Drugim torba o wymiarach 55 x 40 x 20 cm, której waga nie przekracza 10 kg.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Większość Brytyjczyków popiera samobójstwo wspomagane

Citizens’ Jury, będące reprezentatywną próbą społeczeństwa w Anglii, poparło zalegalizowanie samobójstwa wspomaganego

Dzieci w Holandii otrzymają szczepionkę MMR znacznie wcześniej

Jak wynika z informacji podanych przez RIVM, dzieci w Holandii będą otrzymywać szczepionkę przeciwko odrze, śwince i różyczce.

Ryanair ostrzega przed korzystaniem z walizek w tych kolorach

Ryanair wydał ostrzeżenie dla pasażerów, którzy zazwyczaj podróżują z czarnymi, granatowymi lub szarymi walizkami.

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Polak w Holandii pomagał swoim rodakom oszukiwać na zasiłkach

44-letni Polak stanął przed holenderskim sądem za "pomaganie" swoim rodakom mieszkającym w "Kraju tulipanów" w staraniu się o zasiłek dla bezrobotnych. O co chodzi?

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Założenie konta bankowego w Holandii jest stosunkowo prostym procesem, ale wymaga spełnienia kilku warunków.

Czy Opole i Wrocław poradzą sobie z falą powodziową?

Z najnowszych informacji wynika, że fala powodziowa dotrze do...

Tesco przegrywa ważną batalię w sądzie. Pracownicy mogą odetchnąć z ulgą

To bardzo ważny wyrok Sądu Najwyższego w UK. Tesco nie mogło zwolnić pracowników i zatrudnić ich na niższej pensji