Ryanair uruchamia program subskrypcyjny Prime

Szef tanich irlandzkich linii lotniczych zarzekał się, że do tego nie dojdzie, ale jednak – Ryanair uruchomił program lojalnościowy. „Prime” będzie funkcjonowało w modelu subskrypcyjnym. Ile kosztuje i co można zyskać w ramach tej oferty? Czy ryanairowski „Prime” w ogóle się opłaca?

Program „Prime” uruchomiono w dniu wczorajszym, w poniedziałek 24 marca 2025 roku. Koszt 12-miesięcznej subskrypcji wynosi 79 funtów lub euro (339 zł). Zasadniczo, jest to program lojalnościowy, w którym co miesiąc opłacamy subskrypcję. Zapewnia ona dostęp do konkretnych bonusów.

- Advertisement -

W swoich założeniach to taki „abonament”, który ma zachęcać do jak najczęstszego korzystania z usług Ryanaira.

Ryanair uruchamia subskrypcję „Prime”

Na jakie korzyści może liczyć pasażer, który zdecyduje się na subskrypcję „Prime”? Wydaje się, że największym atutem tego programu będzie dostęp do ekskluzywnych, w domyśle – tańszych – ofert. Tańsze bilety będą oferowane wyłącznie subskrybentem, mają nie być dostępne w „zwykłej sprzedaży”. W ciągu roku pojawi się 12 takich ofert, po jednej w każdym miesiącu.

Oprócz tego w ramach „Prime” będzie można otrzymać możliwość wyboru miejsca w samolocie (ograniczone do „maksymalnie 12 miejsc” w roku) oraz ubezpieczenie podróżne. Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronę Ryanaira.

Czy ryanairowski „Prime” w ogóle się opłaca?
Tanie linie Ryanair uruchomiły program lojalnościowy (fot: screenshot Ryanair)
Czy ryanairowski „Prime” w ogóle się opłaca?
Tanie linie Ryanair uruchomiły program lojalnościowy (fot: screenshot Ryanair)

Ile można zaoszczędzić w ramach „Prime”?

W jaki sposób będzie działał program „Prime”? – Członkowie Ryanair „Prime”, płacąc skromne 79 euro za pełną 12-miesięczną subskrypcję, zyskają dostęp do 12 wyjątkowych wyprzedaży miejsc rocznie (jedna w każdym miesiącu), bezpłatnej rezerwacji miejsc i bezpłatnego ubezpieczenia za każdym razem, gdy będą latać z europejską linią lotniczą nr 1 – komentuje Dara Brady, pełniące funkcję Chief Marketing Officer w Ryanairze.

Czy to się będzie opłacać? – Program zapewni ogromne oszczędności w wysokości nawet 420 euro dla członków, którzy odbędą 12 podróży w roku. Natomiast nawet członkowie „Prime”, którzy latają tylko 3 razy w roku, zaoszczędzą 105 euro – to więcej niż 79 euro za członkostwo w „Prime” – dodaje Brady.

Ograniczenie ilości subskrypcji

– Jeśli więc lubisz latać regularnie i jednocześnie chciałbyś zaoszczędzać pieniądze, to Ryanair „Prime” jest oczywistym wyborem – podsumowuje Chief Marketing Officer Ryanaira.

Podsumowując, nietrudno zauważyć, że nowa oferta ze strony Ryanaira przypomina program Wizz Discount Club, który oferuje Wizz Air. Dodajmy, iż mamy do czynienia z ofertą ograniczoną pod względem ilościowym. Tylko 250 tysięcy osób będzie mogło wykupić „Prime”. Obowiązuje prosta zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

Największe tanie linie lotnicze w Europie

Ryanair to największe tanie linie lotnicze w Europie i jedne z największych na świecie. Ich siedziba znajduje się w irlandzkim Dublinie. W Polsce Ryanair połączenia realizuje z 13 portów lotniczych. Irlandzkie tanie linie lotnicze dysponują sześcioma bazami, w których stacjonują 44 samoloty.

Spółka została założona w 1985 przez Tony’ego Ryana i jego dzieci. Pierwsze połączenie lotnicze zostało uruchomione w lipcu 1985. Połączyło ono irlandzkie miasta Waterford z portem lotniczym Londyn-Gatwick.

Teksty tygodnia

Najpierw obowiązki, potem przywileje. Polityka Niemców wobec obcokrajowców

W niemieckim powiecie St. Wendel w Saarland testowany jest specjalny program integracyjny dla osób ubiegających się o azyl. Inicjatorem projektu jest starosta Udo Recktenwald. Lokalny polityk postanowił wprowadzić zasadę „najpierw obowiązki, potem przywileje”.

Niemiecki rząd wycofuje się z obniżki podatków od energii elektrycznej

Jedna z głównych obietnic wyborczych nie zostanie spełnione. Niemiecki rząd wycofał się z planów obniżki podatków od energii elektrycznej.

Migranci w UK poza kontrolą. Szokujący raport o braku nadzoru nad wizami

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii nie ma dokładnych danych na temat tego, ilu zagranicznych pracowników opuściło kraj po wygaśnięciu wiz pracowniczych. Takie wnioski przedstawił Komitet ds. Rachunkowości Publicznej, który nadzoruje wydatki publiczne.

Ilu imigrantów zostało w UK po wygaśnięciu wiz? Home Office tego nie wie

Home Office nie wie, czy imigranci opuszczają Wielką Brytanię, czy zostają, aby nielegalnie pracować po wygaśnięciu wiz.

Holenderskie dzieci są najszczęśliwsze na świecie. Wiemy dlaczego

Raport UNICEF z br. wskazuje, że holenderskie dzieci są...

Przeczytaj także