Rząd będzie bronił polskich kierowców przed atakami imigrantów w Calais. Uda się?

Rząd Beaty Szydło podejmie kroki, żeby ochronić polskich kierowców przed atakami imigrantów w Calais. Sytuacja w okolicy kanału La Manche jest dramatyczna, ponieważ zdesperowani imigranci chwytają się już wszelkich sposobów na to, żeby dostać się na Wyspy – również takich zagrażających życiu i zdrowiu kierowców.

Polscy kierowcy, podobnie jak kierowcy innych narodowości jadących do Wielkiej Brytanii, narażeni są na nieustanne ataki imigrantów. Na drogach w Calais i w okolicy trwa prawdziwy koszmar – imigranci napadają na samochody, dewastują je i kradną ładunek. Grupy mężczyzn często też próbują się dostać do ciężarówek niepostrzeżenie, a kierowcom, którzy bezwiednie wwiozą ich na Wyspy, czekają surowe kary.

- Advertisement -

Polski kierowca w Calais ledwo uszedł z życiem po ataku imigrantów. Dlaczego wypuszczono ich z aresztu?

Jak twierdzą polscy kierowcy i przewoźnicy, władze francuskie robią niewiele, żeby realnie im pomóc. Po rozmowie premier Beaty Szydło z prezydentem Francoisem Hollandem ogłoszona została specjalna deklaracja, ale były to tylko puste słowa, za którymi nie poszły żadne czyny. Słowa kierowców potwierdzają bolesne fakty, ponieważ francuscy policjanci właściwie nie interweniują na drogach w Calais. Ich pomoc sprowadza się co najwyżej do rozpylania w kierunku imigrantów gazu łzawiącego.

Teraz interwencję obiecał kierowcom minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Wiceminister Jerzy Szmit zapowiedział, że polskie władze skontaktują się w tej sprawie ze swoimi odpowiednikami we Francji, a jeśli to nie przyniesie skutku, to minister pojedzie do Calais zobaczyć, jak sytuacja wygląda na miejscu. Szmit oznajmił także, że to co się dzieje w Calais to problem całej Europy i że trzeba go rozwiązać na poziomie europejskim. – Jest to sprawa całej Europy i Komisji Europejskiej, która jest zobowiązana do tego, aby w tej sprawie działać skutecznie – powiedział.

Wielka Brytania jest bezsilna wobec nielegalnych imigrantów. „Nie mają dokąd pójść”

Teksty tygodnia

Holenderskie stowarzyszenie pozywa Booking.com za manipulacje cenowe

Holenderskie stowarzyszenie ochrony konsumentów Consumentenbond złożyło pozew zbiorowy przeciwko Booking.com, jednej z najpopularniejszych platform do rezerwacji noclegów na świecie.

Ostrzeżenie przed upałami. Temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza

Od godziny 12.00 w piątek do godziny 18.00 we wtorek będą obowiązywać ostrzeżenia dotyczące upałów w UK. Wydano bursztynowe alerty.

Polski kierowca bohaterem w Irlandii. Uratował życie ofiary pożaru!

Pożar, jaki wybuchł w Dublinie mógł zakończyć się tragicznie, gdyby nie kierowca ciężarówki, Tomasz Zareba. Polski kierowca bohaterem w Irlandii po tym, jak udzielił nietypowej pomocy mężczyźnie uciekającemu z pożaru.

Irlandzki Cork na nowych torach. Rusza druga faza kolejowej rewolucji

W centrum inwestycji znajduje się nowa 18-kilometrowa linia kolejowa, łącząca Ballincollig na zachodzie z Mahon Point na wschodzie Cork.

Młodzi są szczególnie dotknięci kryzysem zdrowia psychicznego

Z raportu Stada Health Report 2025 wynika, że ponad 60 proc. Niemców ocenia swoje zdrowie psychiczne jako dobre. To wyraźny wskaźnik pogarszającego się dobrostanu psychicznego społeczeństwa. Dużym problemem jest wypalenie zawodowe.

Przeczytaj także