Theresa May rozpoczyna walkę z dyskryminacją! Polakom będzie się żyło lepiej?

Theresa May zleciła audyt w sektorze usług publicznych. Zebrane informacje mają posłużyć do walki z dyskryminacją na tle rasowym i narodowościowym.

Audyt w sektorze usług publicznych zlecony przez premier May potrwa rok. Kontrola ma pokazać skalę dyskryminacji na tle rasowym i narodowościowym w Wielkiej Brytanii w zakresie dostępu do usług publicznych. Pod lupę wzięte zostaną takie sektory jak m.in. szkolnictwo, sądownictwo, służba zdrowia czy pomoc społeczna.

- Advertisement -

„Polacy są idealnymi imigrantami dla Wielkiej Brytanii”

Ogłaszając rozpoczęcie audytu Theresa May powiedziała, że pokaże on zapewne „bolesną prawdę” o trawiącej Wielką Brytanię dyskryminacji rasowo – narodowościowej. Ale Brytyjczycy będą się musieli zmierzyć z tymi „palącymi nieprawidłowościami” i pracować nad tym, żeby usługi publiczne dostępne były dla wszystkich sprawiedliwie, bez względu na pochodzenie czy kolor skóry.

– Rozpoczynam dziś audyt, żeby przyjrzeć się różnicom na tle rasowym w dostępie do usług publicznych (…) [Audyt] podkreśli różnice występujące w tym zakresie pomiędzy ludźmi o różnym pochodzeniu i żyjącymi na różnych obszarach – począwszy od służby zdrowia, przez edukację, system opieki nad dziećmi, system opieki społecznej, zatrudnienie i aż do wymiaru sprawiedliwości – powiedziała premier w przemówieniu inaugurującym kontrolę. – Audyt ujawni bolesne prawdy, ale nie powinniśmy przepraszać za rzucanie światła na te niesprawiedliwości. Bo tylko tak możemy sprawić, że ten kraj będzie służył wszystkim, a nie tylko garstce ludzi uprzywilejowanych – dodała May.

Dlaczego Brytyjczyk stara się o Polskie obywatelstwo?

Problem dyskryminacji rasowo – etniczno – narodowościowej trawi Wielką Brytanie od lat. Statystyki pokazują na przykład, że bezrobocie jest o 10 proc. wyższe wśród mniejszości etnicznych, niż wśród białych Brytyjczyków, a dzieci z rodzin o korzeniach karaibskich są 3 razy częściej na stałe wyrzucane ze szkół. Z kolei czarnoskóre kobiety 7 razy częściej trafiają do szpitali psychiatrycznych, a rodziny przynależące do mniejszości etnicznych są niemal 2 razy bardziej narażone na życie w skrajnym ubóstwie.

Polka żyje jak w bajce, ponieważ wyszła za Araba. Jest czego zazdrościć!

– [Audyt] pomoże zrozumieć, na których obszarach występują największe nierówności w zakresie dostępu do usług publicznych (…) Kontrola pomoże znacząco usprawnić te właśnie usługi – powiedział rzecznik rządu.

Czy audyt zlecony przez Theresę May wpłynie także na jakość życia Polaków na Wyspach? Czekamy na Wasze opinie!

Teksty tygodnia

Nawet 2000 funtów odszkodowania za przerwy w dostawie wody

Odszkodowanie za brak wody, przerwy w jej dostawie lub awarie usług wodnych wzrasta dziesięciokrotnie dla gospodarstw domowych.

Rzadka choroba u psów w Wielkiej Brytanii. Ludzie mogą się nią zarazić

Bruceloza to rzadka choroba bakteryjna. Ostatnio coraz częściej ta, dotąd rzadka choroba jest diagnozowana u psów w Wielkiej Brytanii. Niestety jest niebezpieczna również dla ludzi i istnieje ryzyko zakażenia.

Chaos w Broadstairs. Bójki i grabieże to codzienność w nadmorskiej miejscowości

W nadmorskim miasteczku w Wielkiej Brytanii doszło do gwałtownych bójek, które wywołały strach wśród mieszkańców. W obawie przed kradzieżami lokalne biznesy zaczęły zamykać się wcześniej. W ubiegłym tygodniu w Broadstairs w hrabstwie Kent zapanował chaos, a na ulicach wybuchła bójka z udziałem wielu osób.

Obniżka rachunków za energię. O ile mniej zapłacimy?

Dzięki obniżce limitu cenowego, zmniejszą się rachunki za energię, co odczuje 21 milionów gospodarstw domowych w Anglii, Szkocji i Walii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie